Anasayfa / Ticaret Savaşları / ABD, Çin’den ithal edilen mallara 112 milyar doların üzerine yeni tarifeler uyguladı.

ABD, Çin’den ithal edilen mallara 112 milyar doların üzerine yeni tarifeler uyguladı.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

ABD, ayakkabı, bebek bezi ve yiyecek gibi Çin’den ithal edilen malların 112 milyar dolarlık (92 milyar İngiliz Sterlini) üzerine yeni tarifeler uyguladı.

Yeni tarifeler morarma ticaret savaşında keskin bir artışa neden oluyor ve hanelere yılda 800 dolara mal olabilir.

Hareket, ABD Başkanı Donald Trump’ın yıl sonuna kadar 300 milyar dolarlık Çin ithalatına% 15 vergi koyma planının ilk aşaması.

Buna cevaben, Pekin ilk kez yakıt hedeflendiğinde ABD ham petrolü için tarifeler getirdi.

Tam olarak empoze edilirse, Bay Trump’ın programı, neredeyse tüm Çin ithalatının – yaklaşık 550 milyar dolar değerinde – cezai tarifelere tabi olacağı anlamına gelir.

Başlangıçta Çin’in iddia edilen haksız ticaret uygulamalarıyla ilgili bir anlaşmazlık olan şey, giderek daha jeopolitik bir güç mücadelesi olarak görülüyor.

  • ABD-Çin savaşına hızlı bir rehber
  • ABD-Çin ticareti tablolarda

Washington, bugüne dek Pekin’e fikri mülkiyet, sınai sübvansiyonlar, piyasa erişimi ve teknolojinin zorla Çinli firmalara transferine ilişkin politikalarını değiştirmeleri için baskı yapmak için 250 milyar dolarlık Çin mallarına gümrük vergileri koydu.

Pekin, sürekli olarak haksız ticaret uygulamalarına girdiğini reddetti ve 110 milyar dolarlık ABD ürünlerine uygulanan tarifelerle misilleme yaptı.

Bir önceki yazımız olan ABD ve Çin, ticaret savaşı arttıkça yeni tarifeler uygulamaya başladı başlıklı makalemizde ABD, Çin ve tarifeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Teknoloji firmaları Çin’i terk ediyor.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Samsung, Çin’de yer alan son fabrikasını da kapattı. Hali hazırda akıllı telefon pazarının lider ismi …