Anasayfa / Doğu Türkistan / Abdulgaffar T. Çin’li kadın cinayetinden tutuklandı.

Abdulgaffar T. Çin’li kadın cinayetinden tutuklandı.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

İstanbul’da geçen ekim ayında ortadan kaybolan 31 yaşındaki Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı Lisha Yu, Bilecik’te ölü olarak bulunurken, olayla ilgili Abdılgaffar T. ile birlikte 4 kişi tutuklandı.

Fatih’te erkek arkadaşıyla birlikte yaşayan bir ithalat firmasında çalışan 31 yaşındaki Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı Lisha Yu, 2 Ekim 2019 tarihinde ortadan kaybolmuştu.

“KAZA YAPTIĞINI SÖYLEDİ, TELEFONU KAPANDI”

Polise başvuran erkek arkadaşı ise; kız arkadaşının kendisini aradığını, bir kaza yaptığını, karşı tarafın da kendisiyle konuşmak istediklerini söylerken telefonun kapandığını, bir daha kendisinden haber alamadığını söylemişti. Lisha Yu’nun ailesi de bir süre sonra gelerek, kızlarının bulunması için polisten yardım istemişti.

KAÇIRILDIĞI BELİRLENDİ

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Lisha Yu’nun otomobilinin, iki gün sonra Mahmutbey gişelerinden geçtiğini tespit etmişti. Polisin yaptığı inceleme sonucu Lisha Yu’nun, kasten otomobiline çarpılarak durdurulduktan sonra kaçırıldığı belirlendi.

GÖMÜLÜ CESEDİ BULUNDU: 4 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis yaptığı araştırma sonucu, Lisha Yu’nun kaybolmasıyla ilgili yabancı uyruklu 4 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerin ifadesi doğrultusunda Bilecik’te bir çiftlik evinde yapılan aramada, Lisha Yu’nun cesedi bulundu.

Polisin yaptığı soruşturmaya göre şüpheliler kaza sonrası genç kadını etkisiz hale getirip, aracın bagajına kkoydular. Şüpheliler kaçırdıkları Lisha Yu’nun cesedini Bilecik’te bir çefitlik evinin bahçesine gömdüler.

Abdulgaffar Tamuygur

Cesedin Gömüldüğü Çiftlik Sahibinin Abdulgaffar Tamuygur olduğu ortaya çıktı.

Lisha Yu cinayeti ile ilgili yapılan soruşturmada Abdulgaffar T ile birlikte 4 kişi tutuklandı. Abdulgaffar T Uluslararası bir derneğin yöneticilerinden ve alternatif tıp dalında faliyet yürüten bir kişi olduğu ortaya çıktı.

Cesedi gömen kişiler arasında yer alan biri de Yunuscan T.’ydi. Yunuscan T’nin Reina Katliamı soruşturmasında DAEŞ üyesi olarak geçiyordu. Hazırlanan iddianamede adı geçen şüphelinin yer aldığı dosyası, daha sonra bu soruşturmadan ayrılmıştı.

Kaynak : https://www.haberturk.com/istanbul-daki-cinli-kadin-cinayetinde-flas-gelisme-2548925

Doğu Türkistan Bülteni / Haber Ajansı

Bir önceki yazımız olan Çin Komünist Partisi Uygur Kızlarını Satılığa Çıkarttı. başlıklı makalemizde Çin Komünist Partisi, çıkardı ve ÇKP hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi Çetesinden ev baskınları ve Uygur Türklerine Meydan Dayağı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Terör Örgütü Türkistan İslam Partisi İstanbul yapılanması İstanbul’da Uygur Türklerinin evlerini basıp dövüyor, kaldırıyor ve …