Amerika’da kurulan Sürgün Hükmeti ayrılıkçıları, yeni ses kaydı ile Türkistan İslam Partisi ile beraber olduğunu açıkladı

Amerika’nın Beyaz Sarayında CİA tarafından 10 kişi ile kurulan ve sözde kurucu Başbakanı olarak CİA tarafından atanan Anwar Yusuf Turani ve sahte ‘’Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir toplantı düzenlemiş ve Türkistan İslam Partisi’ni kendi silahlı kanadı gibi gösteren ifadelerde bulunmuştu.

Bunu bir video ile kamuoyuna sosyalmedya aracılığı ile açıklayan Sürgün Hükümeti ayrılıkçıları (Atılanlar)

Muhammed Nurullah Çetin aracılığı ile yeni bir ses kaydı ile iddiasını yeniledi ve ”Türkistan İslam Partisi ile beraberiz” Suriye’de kii komutanları ile yeni görüştük sizlere selamı var diyerek iddialarının arkasında durduğunu açıkladı.

Sürgün hükümeti geçtiğimiz günlerde PKK Bölgesindeki Resulayn’da aşiretlerle toplantı yaptığını da Sosyal Medya aracılığı ile duyurmuştu. PKK ve ABD bölgesinde ne gibi anlaşmalar yapılığı bilinmemektedir.

Türkiye’nin Resulayna girmesi ile beraber Sürgün Hükümeti Ayrılıkçıları PKK ile beraber mi veya ABD ile berabermi Resulayndan çekilmiştir ?

SÜRGÜN HÜKÜMETİ AYRILIKÇILARI – YENİ AÇIKLAMASI

Türkistan İslam Partisinden atılan Uygur Aka diye bilinen İ. ve işbirlikçilerinin yaymaya çalıştığı Sahte Beyanat. Cemaat bu aşağıdaki beyanatı kabul etmemektedir…

Sürgün Hükümeti Ayrılıkçıları Resulayn Açıklaması

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi’nden İstanbul’da Uygurlara Tuzak …

Türkistan İslam Partisi Gasp ve Soygun Çetesi İstanbul’da Terör Estirmeye devam ediyor. Zengin Uygur Türklerini …