Anasayfa / Türkiye / Çin Başkonsolonsluğu Yarasa yemek kültürümüzde yok demişti. Peki bu ne ? VİDEO HABER

Çin Başkonsolonsluğu Yarasa yemek kültürümüzde yok demişti. Peki bu ne ? VİDEO HABER


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

ÇİN BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN, TRT VE TÜRKİYE KURUMLARINA KÜSTAH ÜSLUP!

Çin Başkonsolonsuluğuna cevaben diyoruzki yalan söylemek genlerinizde var. Bu genler vahşi ve iğrenç hayvanları yiyerek mutasyona uğramıştır.

Öyleyse cevap verin bu adam Çinli mi değil ? Yoksa tabaktaki yarasa taklidi yapan başka bir hayvan mı ?

Çin’in İstanbul Başkonsololuğu Sözcüsü haddini aşarak Türk devlet kanalı TRT’yi, İletişim Başkanlığına ve İletişim Başkanı Fahettin Altun’a şikayet ederek hesap sormaya kalktı. TRT Haber tarafından servis edilen bir haberi kendilerine göre çarpıtan Çin’in sözde diplomatları, diplomatik nezaketten uzak ve alaycı ifadeler kullanmıştı.

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye’nin devlet kurumu TRT’yi küstah bir şekilde suçlayarak, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali TRT’yi alaycı bir tavırla İletişim Başkanlığına ve Fahrettin Altun’a şikayet etmşti.

TRT’de yayınlanan bir haberin yalan olduğu iftirasını atan Çin Başkosolosluğu Sözcüsü, Twitter hesabından haberin görüntüleriyle birlikte alaycı ve ukala bir şekilde, “TRT’in kullandığın video Çin’de çekilmedi. Yarasa ve pangolin soframızda yok. İlk vakası bildirilen deniz ürünleri pazarı açılmadı. Böyle gerçek dışı video ve yalan haber yapmak, 1 Nisan şakası mı? Bir devlet kanalına yakıştırmadık. Siz ne dersiniz?” paylaşımında bulundu.

Çin yemek kültüeü Yarasa Kızartması

Ayrıca paylaşımın sonuna utanmaz bir tavırla İletişim Başkanlığını ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u ekledi.

Koronavirüs, Çin’in Vuhan kentinde, menülerinde bulunan ve yarasa olduğundan şüphelenilen yemekten dolayı tüm dünyayı etkisi altına almıştı. Yemek menüleri sebebiyle koronavirüsün tüm dünyaya yayılmasına sebep olan Çin’in ukala Başkonsolosluk Sözcüsünün Çin mutfağında bu tarz yiyeceklerin olmadığını savunması dikkat çekti. Ayrıca koronavirüsün dünyaya yayılmaması için yeterli önlemleri almayan ve her fırsatta zeytinyağı gibi üste çıkan Çin’in bu yöntemi de şaşırtmadı.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan İslam Düşmanı Budistler'le Uygurlar aynı sahnede. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi Çetesinden ev baskınları ve Uygur Türklerine Meydan Dayağı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Terör Örgütü Türkistan İslam Partisi İstanbul yapılanması İstanbul’da Uygur Türklerinin evlerini basıp dövüyor, kaldırıyor ve …