Çin’de halk Karantindan kaçıyor!!! Ateş düşürücü içip virüs kontrolünden geçiyorlar. Dünya Çin uçaklarına iniş izni vermemeli!!!

Wuhan hava limanı, otogarı, tren garı vs ikinci bir emre kadar kapandı. 11 milyonluk nüfusun şehirden kaçması nasıl engellenemiyor. Halk panik içinde Karantina bölgesinden yasadışı yollarla Çin’in diğer şehirlerine kaçıyor.

Ateş düşürücü içerek hava limanlarında virüs kontrolünden geçiyorlar…

Virüs dünyayı tehdit ediyor. Karantina bölgesinden kaçan halk resmi olarak çıkış yapabileceği şehirlerden dünyaya yayılabilir. Acilen Çin’den bütün uçakların çıkışı durdurulmalı ve Çin uçaklarına iniş izni verilmemeli.

Çin’in açıklamalarının aksine söz konusu video Karantinnın başarısız olduğunu ve hızla tüm şehirlere dağıldığını ve dünyayı tehdit ettiğini gösteriyor. Dünya Çin Halk Cumhuriyetinin açıklamaları ile hareket eder ve Çin’e kapılarını kapatmazsa ölümcül virüs çaresi bulunamadığından milyonlarca insana bulaşabilir.

Dünya Çin’e kapılarını kapatmalı.

Ölümcül koronavirüsü bu güne kadar yedi ülkeye yayılda ve dünyayı tehdit ediyor.

Çin’de insandan insana bulaşan ölümcül koronavirüsün çıkış noktası olan Vuhan kentinden çıkışı yasaklandı. Yetkililer şehirdeki insanlara kentten ayrılmamaları uyarısında bulunarak, havaalanı ve tren istasyonlarının giden yolculara kapalı olacağını açıkladı.

Şimdiye kadar Çin’de 17 can kaybına sebep olan koronavirüs salgınının merkezi Hubei eyaletinin 11 milyon nüfuslu başkenti Vuhan’da hükümet kentten çıkış yapılmasını yasakladı. Kentte havaalanı ve tren istasyonları giden yolculara kapatılacak, toplu ulaşım yarın yerel saatle 10.00’dan itibaren askıya alınacak.

Çinli yetkililer grip-zatürre benzeri semptomları olan, insandan insana bulaşan ve ölümcül etkileri bulunan koronavirüsünden kaynaklanan salgını kontrol etmekte zorlanıyor. Çin’de korona virüsünün bulaştığı ve hasta ettiği insanların sayısı 470’i geçti, can kaybı 17’ye ulaştı.

Salgının merkezi olan Hubei eyaletinin 11 milyon nüfuslu başkenti Vuhan’da yüzlerce kişi, virüs bulaşması nedeniyle tedavi altına alındı. Vuhan’da seyahat kısıtlamaları uygulanıyor, ulaştırma merkezlerinde sağlık taramaları yapılıyor.

Seyahat trafiği riski artırdı

Çinli yetkililer, ülkenin ay takvimine göre yeni yıl bayramı yüzünden bir uçtan diğer uca hareketlilik yaşanmasının, bulaşma riskini artırdığına dikkat çekti. Alarm durumu, bazı Çinlileri seyahatlerini iptal edip evde oturmaya yönlendirdi.

Uzmanlara göre çıkış yeri yaban hayvanlarının yasadışı şekilde satıldığı bir pazar olan koronavirüsü (nCoV), ABD gibi bazı ülkelere de sıçradı.

Ülke dışına seyahat eden Vuhanlı yolcular virüsü şimdiye kadar Güney Kore, Japonya, Tayland, Avustralya ve ABD’ye taşıdı.

Tayvan Vuhan’dan ülkeye seyahatleri yasaklamıştı

Tayvan’ın Ana Kara İşleri Konseyinden yapılan açıklamada, seyahat yasağının, Vuhan’dan bireysel ve grup seyahatlerini kapsadığı, iş ve tatil seyahatleri için de geçerli olduğu bildirilmişti.

İlk önce deniz ürünlerinden insanlara, sonrasında insandan insana bulaşma özelliğine sahip olduğu belirtilen virüse karşı kullanılabilecek herhangi bir ilaç ya da aşı bulunmuyor. Ancak Rusya koronavirüs salgınına karşı aşı geliştirmek için çalıştığını açıkladı.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Çin Devlet Güvenliği Uygur Soykırımını Desteklemek için Videolar Hazırlıyor

Doğu Türkistan’ı İşgal Eden Komünist Çin 21. Yüzyıl Soykırım Kamplarına Uygur Türklerini Doldurmak ve Soykırımını …