Anasayfa / Çin ve Dünya / Çin’li Kadın doktor; Wuhan’da 90 binden fazla ölü var-VİDEO HABER

Çin’li Kadın doktor; Wuhan’da 90 binden fazla ölü var-VİDEO HABER

Çin’li kadın doktor gördüklerini daha fazla gizleyemedi ve bir video ile ”Sadece Wuhan’da 90 binden fazla Ölü var” diyerek gördüklerini dünya ya işte bu şekilde ifade etti…

Henüz net bir isim verilmeyen, 2019-nCoV şeklinde kodlanan ve gizemli koronavirüs diye adlandırılan ölümcül virüsün ana kaynağı olan WUHAN şehrinin Henkou bölgesinde sosyal medyada halka seslenen Çinli bayan doktor şuana kadar sadece Wuhen’de 90 binden fazla kişinin öldüğü bilgisini paylaştı.

Çin’li Bayan doktor şöyle devam ediyor:
”virüs bulaşan kişilerin sayılarının her dakika artmakta, virüs taşıyan bir kişiden saatler içinde 40 kişiye bulaşabilmekte. bunun nedeni virüs bulaşan hastalar ayrı ayrı odada tutulması gerekirken, yetersiz kalan hastane şartları yüzünden bir odada onlarca hastanın aynı anda tutulmasıdır. Çin hükumeti bu sayısal bilgileri dünyadan kastlı olarak gizlemeyi çalışıyor.”

Çin’den gelen haberler inandırıcılığını kaybetti.
”Wuhen’de 90 binden fazla ölü var” … Dünya çok acil Çin’i Karantinaya almalı ve Çin’den gelen hiç bir uçağın lastiklerinin piste değmesine izin vermemelidir…

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan Çin'in Karantina Aldatmacası. Çin Koronavirüsü'nü dünyaya Urumçi üzerinden kontrollü yayıyor... başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ayrıca Kontrol Et

Ukrayna’dan Çin’e sınır dışı tehlikesi altında bulunan insan hakları savunucusu Yilisen Aierken

Ukrayna mahkemesi, Çin’in Uygur soykırımına karşı çıkan Çin vatandaşı Kazak asıllı insan hakları savunucusu Yilisen …