Anasayfa / Çin / Doğu Türkistan’da Uygur kızı ile evlenen Türk vatandaşı;Eşimin ailesi Çin Nazi Kamplarına alındı.1,5 yaşındaki kızım ortada kaldı

Doğu Türkistan’da Uygur kızı ile evlenen Türk vatandaşı;Eşimin ailesi Çin Nazi Kamplarına alındı.1,5 yaşındaki kızım ortada kaldı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Türkiye vatandaşı Doğan Erdoğan anlatıyor; Ben ilk olarak 2013 te Uygur özerk bölgesi Urumçi’ye çalışmaya gittim. Belli bir süre çalışıp döndüm. 2016’da tekrar geldim ve oradan başka bir şehir olan Gulca’ya geçtim.

Orada şimdiki eşimle evlendim. Oradan vize alamadım her 3 ayda veya 6 ayda bir Türkiye’den vize alıp gidiyordum ailemin yanına.
Eşim doğum yaptı her şey iyiydi son iki senedir sizin ve tüm dünyanın bildiği olaylar yaşandı yaşanıyor. Buna istinaden sırf benimle kızını evlendirdi diye ve 2002 yılbaşı gecesi urumçide okuduğu şiir yüzünden kayın babamı ve baldızım 1 yıldır sözde eğitim kampında tutuyorlar ve 1 yıldır bana vize vermediler.
Ben şuan Kazakistan da Çin kazak ipekyolu ortak pazarında yani kargoz dayım.
Ben Türkiye Cumhuriyeti pekin konsolosluğunu bu konu hakkında çok aradım rica ettim. Benim şimdi kızım bir buçuk yaşında kaynanam rahatsız ve 2 gündür eşimi de aldılar. Ben yanlarında olamıyorum pekin konsolosluğu yetkilileri her arayışımda “biz gereken yerleri aradık ama netice alamıyoruz” diyor.
Eşim intihara kalkıştı, babası ve kız kardeşinden haber yok diye. Pekinden umudu kestik, sizlerden sesimiz olmanızı istiyoruz. Yardım bekliyoruz.
Kayın babamın hiç bir siyasi veya terör işi yok, hele baldızımı 2 tane çocuk onu bekliyor. Siyasi veya terör ile alakalı bişey olsaydı T.C. resmi kurunlarımızı aramaz ve rahatsız etmezdim.
Ama sırf kızını Türk vatandaşı ile evlendirdi diye ve 18 yıl önce okuduğu şiir yüzünden tutuluyorlar.
Alta notta isimleri kimlik numaraları var bana dönüş yaparsanız sevinirim lütfen bize yardımcı olun
saygılarımla Doğan Erdoğan…

Not: sizlerin de çok yakinen tanıdığınız kayın babamın yakında mahkemesi olacakmış lütfen haber yapın ilgilenen üstüne düşün allahın izniyle ve sizlerin bizlerin çabasıyla o mahkemeden evine dönsün.
吐尔逊•艾买提 Tuerxun.aimaiti (Kayın babamın kimlik no. 654101195512031193 )

娜孜拉•吐尔逊 Nazila.tuerxun (baldızımın kimlik no. 654101198209271163) Kaynak : Uygur Haber

Bir önceki yazımız olan ÇKP, köle işçilerini işgal ettiği Doğu Türkistan'daki müslümanlardan sağlıyor. başlıklı makalemizde Çin, Doğu ve ettiği hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Pakistan 14 Uygur Öğrenciyi Çin’e İade Etti: Çin Öğrencileri Sınırda Katletti


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Times of India’nın haberine göre Pakistan güvenlik güçleri 14 Müslüman Uygur Türkü öğrenciyi “terörist oldukları …