Anasayfa / Çin ve Dünya / Kızıl Çin’den Uygur Türklerine Cemal Kaşıkçı olayı benzeri Konsolonsluk Tuzağı

Kızıl Çin’den Uygur Türklerine Cemal Kaşıkçı olayı benzeri Konsolonsluk Tuzağı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çin, yurt dışındaki Uygur Türklerinin istedikleri zaman Doğu Türkistan’a dönebilecekleri ve Çin Konsolosluğundan kolayca pasaportlarını yenileyebilecekleri propagandası yapmaya başladı. Bilindiği gibi Cemal Kaşıkçı’da Suud Konsolonsluğu’na gitmiş Konsolonslukda öldürülerek asitle cesedi yok edilmişti. Uygur Türklerini de Çin Konsolonsluğunda böyle bir akibiyet beklemektedir.

Kızıl Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da Çin zulmünden ve 21.yy’ın Çin Nazi Kamplarından Kaçan Uygur Türkleri sığındıkları ülkelerden Çin Nazi Kamplarındaki zulmü anlatan ve kayıp akrabalarının hesabını soran Uygur Türklerine şimdi de Pasaport tuzağı.

İşgalci Kızıl Çin, Uygur Türklerinin Kamplardaki mağdur akrabalarından haber vermek yerine Pasaport göstererek Çin Konsolonsluklarına ve Çin’e gelmelerini sağlayarak Nazi Kamplarına akrabalarının yanına atmayı hesaplıyor..

Türkiye’de Okuduğu için Doğum ve Akraba ziyareti için gelmesini bile Terörist faliyet olarak gösteren Çin Pasaportu ve 2. vatandaşlığı olmayan Uygur Türklerini Pasaport Tuzağı ile Çin Konsolonsluklarına ve Çin’e davet ederek oltaya yemi taktı. Uygur Türkleri bu oltaya yakalanırmı bilinmez ama Suudi Arabistan Krallığının Cemal Kaşıkçı Olayını kendilerine hatırlatırız. İşkence ve zulüm konusunda Çin’in Suudi Arabistan’dan fazlası var.

Uygur Türkleri her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de Çin zulmünden korunabilmek için 2. vatandaşlık almanın yollarını aramaktadır. Türkiye’de de Türkiye devleti Uygur Türklerine Vatandaşlık vermesi için Doğu Türkistan Maarif derneğine bu görevi vermişti ve Doğu Türkistan Maarif Derneği’de bu yetkiyi kötüye kullanarak akraba ve yakınlarına Vatandaşlık yetkisini kullanmıştı.

Doğu Türkistan Maarif Derneği Akraba ve Yakınlarına Vatandaşlık vererek kendilerini garanti altına almış ve Çin’e teslim edilen Uygur Türkleri için susarak zulmü onaylamıştı. Buyrun Kendi ağızlarından itirafları…

Bir önceki yazımız olan Uygurlu kadınlar; yasak çocukların sakıncalı anneleri başlıklı makalemizde asimilasyon, Çin ve Çin Nazi Kampları hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Uygur öğrenci Hong Kong Havalimanında Çin İstihbaratı Tarafından Sorgulandı ve Kaçırıldı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Güney Kore’de doktora eğitimi alan Uygur Türkü Abduveli, arkadaşını ziyaret etmek için Hong Kong’a gitti, …