Mazlum Uygur Türklerine bir tekmede Türk Polisinden…

Komünist Çin yönetiminin İstanbul Konsolosluğu önünde Doğu Türkistan’daki zulmü protesto eden ve Kayıp ailelerini arayan Uygur Türklerine İstanbul emniyetinden sert müdahale. Müdahale esnasında bir kadın bayılırken, haklarını aramak için toplanan Doğu Türkistanlı Müslümanlar, emniyetin müdahalesini eziyet olarak niteledi.

İstanbul Çin Konsolosluğu yakınlarında emniyetin sert müdahalesi tepkilere neden oldu. Yıllardır ailelerinden haber alamayan Müslüman Uygurlar tuttukları nöbetin 180. gününde engellendi. Polis, ailelerinden bir haber almak için günlerdir Çin konsolosluğu önünde bekleyenleri darp ederken, arada kalan Doğu Türkistanlı bir kadın baygınlık geçirdi.

Emniyet daha önce de Ankara’daki Çin Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenleyen Doğu Türkistanlılara engel olmak için sert müdahalede bulunmuş, kaldığı otellere hapsederek dışarı çıkmalarına da izin vermemişti. Kayseri’deki bir camii avlusunda düzenlenen eyleme de sert müdahale edilmiş, kız çocukları kollarından çekiştirilerek gözaltına alınmıştı.

Türkiye, Çin ile sürdürülen ticari ilişkiler ve karşılıklı imzalanan anlaşmalar gereği Doğu Türkistan’daki zulmün görünür olmasını engelleniyor. Çin, uluslararası ilişkilerde ekonomik gücünü, ekonomisi zayıf olanlara karşı devreye sokarak Doğu Türkistan’daki zulmü tehdit ve şantajla örtmeye çalışıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Fatih Erbakan, Doğu Perinçek bağlantılı kişi ile aynı karede

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Doğu Perinçek Ajanı Obul Tevekkül ile görüntülendi. Obul …