Anasayfa / ABD-CIA / TİP Lideri Abdulhak, İbrahim Mansur’un suç ortağıdır. ABD’nin Wakhan Koridoru Projesini yürütmektedir. TİP Abdulhak’ı görevden almalıdır. VİDEO HABER

TİP Lideri Abdulhak, İbrahim Mansur’un suç ortağıdır. ABD’nin Wakhan Koridoru Projesini yürütmektedir. TİP Abdulhak’ı görevden almalıdır. VİDEO HABER

Türkistan İslam Partisi 2015 yılından bu güne kadar içindeki sapkınlarla uğraşmaktadır. 2015 yılında Suriye’den hiç kimsenin haberi olmadan çıkan İbrahim Mansur Amerika ve destekçileri ile irtibat kurmuştur. O tarihten sonra Türkistan İslam Partisi’ne giden Uygur Türkleri, yolda ABD destekçileri tarafından yakalanarak İbrahim Mansur’un desteği ile DAEŞ’e yönlendirilmiştir ve bir kısmıda sinsice bölünerek yeni bir Uygur cemaat kurulmuştur. Uygur Mücahitleri  DAEŞ bayrağı altında toplamak için İbrahim Mansur, ABD ve Abdulhak yoğun mesai harcamıştır.

2015 yılında İbrahim Mansur tarafından Amerikan Projesine TİP Afganistan emiri Abdulhak dahil edilmiş ve Abdulhak tarafından Türkistan İslam Partisi Afganistan şubesi ‘’Wakhan Koridoru’’na taşınmıştır. 

2018 yılında İbrahim Mansur’un Amerika ile olan ilişkisi açığa çıkmış ve Şeriat Mahkemesi tarafından yakalanması için Türkistan İslam Partisi Şam Emirliğine şikayet de bulunulmuştur. İbrahim Mansur, Şam’da  şeriat mahkemesi talebimiz kendisine iletildikten sonra Suriye’den kaçarak çıkmış ve faaliyetlerini Suriye dışında yürütmeye başlamıştır.

TİP Afganistan şubesi emiri Abdulhak’a defalarca anlatmamıza Kuran ve sünnete çağırmamıza, Şeriat mahkemesinde bildiklerini açıklamaya davet etmemize rağmen İbrahim Mansur ile olan ilişkisine devam etmektedir. Şeriat mahkemesi talebimize Abdulhak sizleri barıştıralım diye teklifte bulunsada, söz konusu mesele şahsi bir mesele olmadığından ümmete olan ihaneti ancak şeriat mahkemesi affedebilir diyerek karşılık vermiş bulunmaktayız.

HABER SESLENDİRME

Üzülerek belirtiriz ki TİP Afganistan şubesi emiri Abdulhak, İbrahim Mansur’un suç ortağıdır. İbrahim Mansur’un pisliklerini temizlemek için kendini adamıştır. İbrahim Mansur’un Beyanat memurudur.

Abdulhak ile konuştuğumuzda bizlere cevap verememiş, ses kayıtlarını dinleyip cevap vereceğini belirtse de sorularımızdan kaçmış ve aradan aylar geçmesine rağmen sessizliği ile İbrahim Mansur ile beraber olduğunu onaylamıştır.

 Amerika tarafından Beyaz Saray’da kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin ‘’Türkistan İslam Partisi ile beraberiz. TİP bizim askerlerimizdir’’ açıklamasını Uygur Türklerinin Müslüman mücahit kardeşlerimizin izzetini savunarak yalanlamamıza rağmen, İbrahim Mansur’un Beyanat memuru Abdulhak bir beyanat ile Sürgün Hükümetini doğrulayarak İbrahim Mansur’un ABD ile olan ilişkisi bozulmaması için tam destek vermiştir.

ABD – DAEŞ’i Wakhan Koridoruna götürüyor

Afganistan-Çin hududuna İbrahim Mansur tarafından getirilen Abdulhak önderliğindeki Türkistan İslam Partisi Afganistan şubesi ABD’nin Wakhan Koridoru Projesi için Afganistan’ın iç kesiminden getirilmiştir.  İbrahim Mansur ‘’ŞAM CİHADI BİTTİ’’ diyerek Şam’dan kandırarak çıkarttığı Uygur Türklerini sözde Amerika’nın Doğu Türkistan vaadi ile ‘’Wakhan Koridoru’’na taşınmaya devam etmektedir.

İbrahim Mansur’un iddiasına göre. Müslümanların ilk kıblesi Kudüs’ü Yahudilere teslim eden Amerika, Doğu Türkistan’ı alıp müslümanlara verecekmiş.

İbrahim Mansur ve Abdulhak Şam cihadındaki mücahitlerin sayısını azaltarak dolaylı olarak ŞAM CİHADININ zararına çalışmakta, kafirlere destek vermektedirler.

Afganistan’a gönderiyoruz diye yola çıkartılan Uygur Türklerinin 500’e yakını yolda yakalanmış ve çok küçük bir kısmı Afganistan’a ulaşabilmiştir.

Afganistan yolunda yakınları olan Uygur Türkleri yakınlarının nerede olduğunu İbrahim Mansur’dan öğrenmelidir. Yakınlarının iyi olduklarını bildiren ses kayıtlarını İbrahim Mansur’dan ve Abdurrahman Gazi’den talep etmelidir.

İbrahim Mansur, önderliğindeki DAEŞ Haricileri ve Türkistan İslam Partisi Şam şubesinden kandırılarak çıkartılan Uygur Türklerinin önderliği ‘’Wakhan Koridoru’’nda Amerika’ya teslim edilmek istenmektedir.  

60 km lik wakhan koridorunun 15km lik boğazı, Afganistan Mürtet Hükümeti tarafından muhasara altına alınmış. Uygur Mücahitler Afganistan’da İbrahim Mansur tarafından aciz bırakılmıştır.

Muhasara altına alınan Türkistan İslam Partisi, 60 km lik wakhan koridorunda kıskaca alınmıştır. Afganistan, Tacikistan, Pakistan ve Çin’in ortasında bulunan ‘’Wakhan Koridoru’’nda Uygur mücahitlerin bir tarafında Pakistan Hududunda Amerikan Askeri Kampı, Tacikistan Hududunda Çin Askeri Kampı, bir tarafında Çin devleti, diğer tarafında ise Afganistan Mürtet hükümeti tarafından kıskaca alınarak dört tarafı sarılmıştır.

İslam düşmanı büyük şeytan Amerika bu bölgeye toplamak istediği DAEŞ ve Uygur Türklerini, Çin’e karşı savaştıracak veya anlaşmaya varıp Çin’e kendi menfaatine karşılık satacaktır. Uygur Türkleri İbrahim Mansur tarafından 60 km’lik Wakhan Koridorunda İbrahim Mansur ve Abdulhak şahsında Amerika’nın emrine verilmektedir.

Türkistan islam Partisi Afganistan şubesi, emiri Abdulhak eli ile Kur’an ve sünnet yolundan çıkarılmak istenmektedir. Abdulhak’ın üzerlerine İbrahim Mansur’un, ABD’nin ve DAEŞ Haricilerinin pisliği bulaşmıştır. Şeriat yolundan çıkan Abdulhak’a şeriat mahkemesi talebini söylememize rağmen ‘’ALLAHIN ŞERİATİ İLE HÜKÜM VERİLMESİNE RAZI GELMEMİŞTİR’’ Elindeki Beyanat mühürünü bir kez daha İbrahim ve yandaşlarının küfrü yolunda kullanarak Beyanat yayınlamıştır.

İbrahim Mansur, Abdulhak ve işbirlikçilerine bir kez daha sesleniyoruz ki ‘’Şeriat Mahkemesi Beyanat ile Hüküm vermez’’.

Allah Türkistan İslam Partisinin Şam kolundan razı olsun, Türkistan İslam Partisi ŞAM KOLU, Şeriat mahkemesi talebimizi ulaştırdığımızda Kuran ve Sünnete göre olgunlukla karşılamış ve İbrahim Mansur’a giderek Şeriat Mahkemesi talebimizi beyan etmiştir. İbrahim Mansur’da Şeriat Mahkemesi talebimize Suriye’den ve Şeriat Mahkemesinden kaçarak cevap vermiş ve İman ile küfür arasında bocalıyarak Şeriat Mahkemesinde kaçmıştır.  

İbrahim Mansur, TİP Afganistan Şubesi emiri Abdulhak eli ile Türkistan İslam Partisi ŞAM Şubesi’ni ele geçirmek istemektedir.

Suriye ve Afganistan dışındaki görevlendirilmiş ABD karşıtı Türkistan İslam Partisi hizmetlilerini Beyanat ve yeni görevlendirmeler adı altında değiştirerek Amerika’ya köpeklik yapacak emri altındaki insanları yerleştirmek istemektedirler. Suriye ve Afganistan dışındaki görevlilerin yerine yenileri seçilmiş ve yaın bir zamanda açıklayacaklardır.

İbrahim Mansur’a karşı ŞAM ŞUBESİ, çok uyanık olmalıdır. Şam Şubesi Genel Emiri ve Askeri Kumandanlarını koruma altına almalıdır. Şam Şubesi’de, tehlike altındadır. Şam Şubesindeki komutan ve emirlerin başına gelecek her kötülüğün altından İbrahim Mansur’u arayacağımızı kendilerine peşinen bildiririz.  

İbrahim Mansur’un oyunlarını gören kardeşlerimize nasihat olarak, samimi bir şekilde tövbe edin ve İbrahim Mansur, Abdurrahman Gazi, Mevlevi, Abdulgaffar ve işbirlikçilerinin hakkındaki bilgilerinizi Türkistan İslam Partisi Şam Şubesi komutanlarına bildirin.

‘’Türkistan İslam Partisinin ŞAM ŞUBESİ etrafında toparlanın, orda ne güzel komutanlar vardır’’  Selam ve dua ile Esselamualeykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu.

ABD, DAEŞ’İ AFGANİSTAN-ÇİN SINIRINA GÖTÜRÜYOR
Sürgün Hükümeti Ayrılıkçıları, Türkistan İslam Partisi ile beraberiz açıklaması
Sürgün Hükümeti Ankara’da Toplantısı- Türkistan İslam Partisi benim askerlerim
Sürgün Hükümeti Ayrılıkçıları, ABD Konsolonsluk Zİyareti
Wakhan Koridoru – Mustaqılık Hareketi – Abdulhak ve İbrahim Mansur’un Suç Ortakları
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Wakhan Koridoru Projesi Abdulhak ve İbrahim Mansur’un Suç Ortakları
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Wakhan Koridoru Projesi Abdulhak ve İbrahim Mansur’un Suç Ortakları
Wakhan Koridoru – ABD Projesidir / Abdulhak ve İbrahim Mansur’un Suç Ortakları
Wakhan Koridoru ABD Projesidir – ABD, DAEŞ ve TİP Abdulhak Ortaklığı
Afganistan’da Taliban’dan kaçan IŞİD’liler helikopterlerle tahliye edildi

Röportaj : Ferganali YAKUP

Haber Seslendirme : Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan Çin'de Virüs Bitti yalanı ÇKP halkı zorla sokağa çıkardı Ayaklanma Başladı başlıklı makalemizde ayaklanma, Çin ve ÇKP hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’in İade Politikası: Yatırımı Al, Uygurları İade Et

Doğu Türkistan’daki planlı soykırım faaliyetlerine tüm tepkilere rağmen devam eden Çin yönetiminin sinsi bir oyunu …