Anasayfa / ABD-CIA / TİP eski Komutanı İbrahim Mansur ABD’nin emrine girmiştir. Şeriat mahkemesi talebinde bulunduk.

TİP eski Komutanı İbrahim Mansur ABD’nin emrine girmiştir. Şeriat mahkemesi talebinde bulunduk.

ROPÖRTAJ – SORU = Ferganali Yakup: TİP Medya Merkezi Görevini Kimden Aldınız ?CEVAP = (TİP Türkçe Teşkilat Merkezi): Yıllardır yerine getirmekte olduğumuz TİP Medya Merkezi Türkçe Teşkilat Birimi Sorumluluğunu geçtiğimiz yıllarda Şehit İnşaallah Abduşşükür Damolla ve Abdullah Mansur’dan teslim aldık.

SORU = Ferganali Yakup: İbrahim Mansuru ne ile suçluyorsunuz ? Bizlere anlatırmısınız ?

CEVAP = (TİP Türkçe Teşkilat Merkezi): Türkistan İslam Partisi görevden alınan eski komutanı İbrahim Mansur’u Amerikan İstihbaratının DAEŞ ile beraber Wakhan Koridoru projesini yürütmekle suçluyoruz. Müslümanları ABD’nin ve DAEŞ’in emrine sokmak, Beyaz Saray’dakurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ile işbirliğİ yapmak, Sürgün Hükümetini korumak ve sözlerini doğrulamak için Beyanat yayınlamakla suçluyoruz…

Şahsımıza aracı olarak gönderilen Gazi isimli şahsa ve beraberindekilere talebimizi ilettik. Şeriat için mücadele ettiğini iddia edenler şeriat mahkemesine bu güne kadar cevap veremediler. Kelimelerin yerlerini değiştiriyorlar. Sözleri çarpıtıyorlar,.dünyanın duyduğu şeriat mahkemesi talebimizi duymamakla ısrar ediyorlar. Emrindekilere yalan söylüyorlar.

Şeriat Mahkemesine çağırdığımız kişiler;  ibrahim mansur, gazi, abdulgaffar, mevlevi ve beraberindeki iki kişi ile toplam 6 kişiyi şeriat mahkemesine çağırıyoruz.

Türkistan İslam Partisi eski komutanlarından medyada İbrahim Mansur olarak tanınan kişi 2018 yılının başlarında Amerikan İstihbaratı ve karanlık bağlantıları olduğunun tespit ettik. 2018 yılında delillerimizi Türkistan İslam Partisi Suriye Genel Emiri Ebu Ömer Türkistani ve Türkistan İslam Partisi Suriye Askeri Baş Komutanı Ebu Muhammed Turkistani ile paylaştığımız gibi, Afganistan İslam Emirliği’ne bağlı Türkistan İslam Partisi Afganistan İslam Awazı Medya Merkezi Komutanı Abdullah Mansur ile bütün delillerimizi paylaştık. Afganistan birimine İbrahim Mansur’un bu konuda yalnız olmadığını içeriden bazı kişilerin kendisine yardım ettiğini belirttik.

TİP eski Komutanı İbrahim ve beraberindekiler ABD emrine girdi. Şeriat mahkemesinden kaçıyorlar – Haberin seslendirmesi

Delil paylaşımı ile beraber açıkça şunu dile getirdik; ” bizler bu konuda İbrahim Mansur’un şeriat mahkemesine çıkartılmasını talep ediyoruz”… Bu konuda, üç ay çaba sarf ettik fakat Şeriat Mahkemesine çıkartılmasını sağlayamadık.

Kur’an ve Sünnete göre Allah’ın ve Rasulü’nün üzerimizdeki sorumluluğunu yerine getirmek konusunda, müslümanlara kurulan bu tuzaktan müslümanları haberdar etmemizin, üzerimize vazife olduğunu, belirterek bu konuyu uygun bir şekilde açığa çıkartacağımızı TİP emirlerine ifade ettik.

ABD İstihbaratının kurduğu tuzağın, bir kısmını medyada paylaşarak müslüman kardeşlerimizi ” cia-fetö 2018 küresel cihad projesi” başlığı adı altında uyardık.

Uluslararası Medyanın ve Müslümanların konuyu iyice anlaması için Türkistan İslam Partisi’nin bu sapkınlıkla ilişkili olmadığını sadece bir kaç kişiden ibaret olduğunu anlatabilmek ve İbrahim Mansur’un Askeri Kuvvetinin bulunmadığını açıkça ortaya koymak için ise ”Türkistan İslam Partisinde görev değişimi. Afganistan İslam Emirliğinden yeni atamalar” başlığı ile dolaylı olarak askeri kuvvetin İbrahim Mansur’un elinde olmadığını verdiğimiz röportajlarla anlattık.

Durmadılar inat ettiler, yeni planlar kurup, strateji geliştirdiler. Sihirbazların yüzleri ve isimlerini değiştirdiler. Açığa çıkan kişiler perde arkasına geçip yeni Dernek ve Vakıflarla DAEŞ ve CIA önderliğinde ”Wakhan Koridoru” projesini hayata geçirdiler.

Amerika’da 2004 yılında Beyaz Saray’da kurulan ”Sürgün Hükümeti” Anwar Yusuf Turani eli ile yeni bir ekip kurdu. 

Bu ekibin başındakiler ; İbrahim Mansur, Gazi, Abdulgaffar, Mevlevi ve yardımcıları ve sözde Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti atılanları, Anwar Yusuf Turani, Yusuf Baltacı, Muhammed Nurallah Çetin.

Sürgün hükümeti Anwar Yusuf Turani öncülüğünde Ankara’da toplandı ve Muhammed Nurullah Çetin isimli kişi CIA planı doğrultusunda toplantıda bir konuşma yaptı. (konuşmayı haberimizden izleyebilirsiniz)

Muhammed Nurullah Çetin – Ankara 1. Konuşması

Muhammed Nurullah Çetin, İbrahim Mansur’u kast ederek ve ondan almış olduğu sözler ile ‘’Türkistan İslam Partisi yıllardır bizim elimizde, biz yönetiyoruz 10 bin mücahit topladık bunlar benim askerlerimdi, daha evvelden de askerlerimdi’’ diyerek yıllardır Türkistan İslam Partisini yönettiğini Ankara’nın göbeğinde mikrofonlarla bağırarak söyledi…

Türkistan İslam Partisi Türkçe Teşkilat Merkezi olarak verdiğimiz bir röportaj ile bu görüşmeyi yalanladık. (bu röportaja haberimizden izleyebilirsiniz)

TİP Türkçe Medya Merkezi ile yapılan Sürgün Hükümetini yalanlayan birinci röportaj

Muhammed Nurullah Çetin röportajımızın akabinde, ikinci konuşmasında’da Türkistan İslam Partisi Suriye Askeri Komutanlarına ve Emirliğine iftira atarak, kendileri ile görüştüğünü ses kayıtlarını kendisine bağlı diğer komutanlara attığını ve aralarında bir problem olmadığını beyan etti. PKK ve ABD bölgesinde ki Rasulayn’da aşiret toplantısı yaptığını da ilan etti.

Muhammed Nurullah Çetin TİP’e attığı iftira 2. Beyanatı

ABD Merkezli Sürgün Hükümeti adına konuşuyor ve müslümanları aldatmak için de ABD bize düşman olarak yeter, diyerek ne dediğini bilmez ifadeler kullanıyor.

Türkistan İslam Partisi Türkçe Teşkilat Merkezi’mizin vermiş olduğu Röportaj Sürgün Hükümeti’nin ve İbrahim Mansur’un oyununu bozdu. ABD İbrahim Mansur’dan hesap istedi ve İbrahim bu panikle beyanatı yayınlamak zorunda kaldı.

İslam Awazı Medya Merkezinde Abdullah Mansur’un özrü sebebi ile boşalan yere İbrahim Mansur tarafından gönderilen kişi yerleştirildi ve ibrahim mansur medya merkezinde 2 kişinin bildiği bir beyanat yayınlattı.

Bu Beyanat ile İbrahim Mansur’un, Sürgün Hükümeti ile beraber olduğu açıkça ortaya çıktı.”Sürgün Hükümeti’nin sözlerini doğruladı”. Sürgün Hükümetinin, Muhammed Nurullah Çetin’in, Yusuf Baltacı’nın ve diğerlerinin nefsini temize çıkardı.

Türkistan İslam Partisi Suriye Genel Emiri Ebu Ömer Turkistani, Suriye Askeri Baş Komutanı Ebu Muhammed Turkistani ve Türkistan İslam Partisi Afganistan Şubesi’ne İbrahim Mansur ve yardımcılarının Şeriat Mahkemesine çıkartılması talebinde bulunduk.

İbrahim Mansur ve yardımcılarının toplam 6 kişi hakkında mahkeme yapılmasını açık ve alenen sizlerin de şahitliği ile talep ediyor ve diyoruz ki Allahın Şeriatine gelin, Şeriat Mahkemesinin hükümlerinden razı olun. Bu talebimizi İbrahim Mansur’un Gazi ismini de kullanan Şerri Kadısı’nın yüzüne okuyarak da tebliğ ettik.

Bizler İbrahim Mansur ve yardımcıları hakkında 2018 yılından bu güne kadar Şeriat Mahkemesi talebimiz bulunmaktadır ve bu talep TİP Suriye ve Merkeze iletilmiştir…Dileyen kardeşlerimiz Suriye’den sorabilirler…

İbrahim Mansur’un Şerri Kadısı olacak kişi, Amerika ve Türkistan İslam Partisinin savaşı hakkında haber yapmamamızı bildirdi. Bu haberlerimiz ABD ile olan ilişkilerini bozduğu için bu talep de bulundu. Aynı zamanda Wakhan Koridoru hakkında da haberlerimizi silmemizi ve yeni haber yapmamamızı talep etti.

Wakhan Koridoru Projesi Türkistan İslam Partisi’ne İbrahim Mansur tarafından zorla yaptırılmak istenmektedir. Proje ABD ve İbrahim’e aittir.

Amerikan İstihbaratı, ABD-Çin Ticaret Savaşları’nda Uygur Türklerini Çin’e karşı kullanmayı amaçlamaktadır. ABD-Çin ile oturacağı Ticaret Savaşı Pazarlıklarında, Uygur meselesini tehdit olarak Çin’e karşı kullanmaktadır. ABD, Çin ile anlaşması dahilinde Uygur Türklerini, mücahitleri 15-30 km lik Wakhan Koridoru’nda dar bir alanda çin’e satacak ve Doğu Türkistan Cihadı 100 yıl ertelenecektir. Biz Abd’nin buna benzer oyununu Suriye’de silahlandırıp beslediği PKK/YPG ile gördük.

Amerika onlarca yıldır Allahın Dini İslamın yeryüzünde hakim olmaması için Allaha ve Rasulüne savaş açmıştır. Bunun için milyonlarca müslümanı şehit etmiş ve halen şehit etmektedir. Bu konuda milyarlarca dolar sarf etmektedir. ABD hiç bir zaman müslümanların faydasına çalışmamıştır, çalışmayacaktır.

Bir yerde müslümanları katlederken, diğer yerde ABD ile anlaşma yapıp mücahitleri onların emrine vermek caiz değildir, küfürdür.

Doğu Türkistan’lı müslüman kardeşlerimiz, İbrahim Mansur’un yanından ayrılın, kadınlarınıza ve çocuklarınıza onun ABD’den aldığı parayı yedirmeyin, o parada ateş var. kendinizi ve ailenizi yakıtı insanlar ve taşlardan olan cehennem azabından koruyun.

Türkistan cihadı için, Türkistan İslam Partisi Şam Şubesi’nin etrafında toparlanın. dağılmayın, bölünüp parçalanmayın. Güçlerimizi birleştirmek ve Doğu Türkistan’ı Kızıl Çin esaretinden kurtarmak için hep beraber hareket etmeliyiz. Çin ve ABD güçleri Uygur Türklerini bölmek için her oyunu oynamaktadır…

DAEŞ ve ABD’nin uşağı İbrahim Mansur’un emrinden çıkın… Allah herkesi küfür ve imanı seçmede serbest bırakmıştır. İbrahim, ABD ve Sürgün Hükümeti ile çalışmakta serbesttir. Fakat bunu yaparken Türkistan İslam Partisinin ismini kullanamaz… karşısında bizleri bulacaktır…

Türkistan İslam Partisi, ABD, CIA, DAEŞ ve Sürgün Hükümetinden, İbrahim Mansurdan beridir.

Sizlerde Şahit oldunuz ki, bizler mücahitlerin ve Türkistan İslam Partisinin izzetini, İbrahim yayınladığı Beyanat ile Sürgün Hükümeti ve ABD’nin zilletini ve küfrünü savunmuştur.

Ümmet Şahit olduki; İslam Tarihinden bu güne kadar ilk kez kendini mücahit diye adlandıran bir guruptan, küfür üzeri olan bir hükümetin sözlerini doğrulayan Beyanat  yayınlanmıştır. Böyle bir olay Çeçenistan, Afganistan, Yemen, Suriye ve diğer cihat beldelerinde yaşanmamıştır. Hiç bir cemaat küfrü savunan bir beyanatı tarih boyunca yayınlamamıştır.

Bu Beyanatın her harfi İbrahim Mansur ve beraberindekilerin ellerinden istişare ile çıkmıştır.

Türkistan İslam Partisi İnşaallah Şehit Emiri Komutan Seyfullah tarafından Şura ile alınan kararda ‘’ibrahim mansur’a yöneticilik görevi verilemez, yapabileceği en büyük görev medya merkezidir’’ diye TİP Şurası kararı bulunmaktadır. İbrahim Suriye cihadının karışıklığından faydalanarak bu oyunu oynamıştır…

İbrahim Mansur ve beraberindekileri gördüğünüz yerde Şeriat Mahkemesine icabet etmeleri gerektiğini, Şeriat Mahkemesine gitmemenin şeren ağır olduğunu kendilerine tebliğ ediniz.

Şimdiye Kadar TİP arasındaki kişilerin Mahkemeleri Şam’da diğer Cemaatlerin kadıları yapmıştır. Şeriat Mahkemesi konusu İbrahim ve yardımcılarına DAEŞ ve ABD ile çalışan arkadaşlarına bırakılmayacaktır.

İbrahim ABD meselesi konuşulduğunda bu amel küfürdür dediği amelleri kendisi bizzat yapmaktadır. Kendisini ve beraberindekileri tövbe etmeye davet ediyoruz.

Cemaat ile bağınızı tamamen koparabilmek ve oyunlarını görmenizi engellemek için sizleri aileleriniz ile beraber çıkardı ve hepinizin Şam ile bağını kopardı. Şam’daki kardeşlerimiz temizdir, bağlarınızı tekrar kurunuz ailelerinizi ve güçlerinizi bu kardeşlerimiz ile birleştiriniz. Unutmayın ki TİP Şura Kararı ile İbrahim Mansur komutanlık yapamaz…

İbrahim Mansur’un elinde hiçbir askeri kuvvet bulunmamaktadır. Şam’dan aldatarak çıkardığı kişiler ve DAEŞ’in belirli gurupları ile çalışmaktadır.

İbrahim Mansur ve beraberindekiler gerçekten samimi olsalar, Şam’a gidecek oradaki komutanların dizinin dibine oturacak ve Şeriat Mahkemesinde hesap verecekler. sonra da temizlenirlerse oradaki kardeşlerimizin verecekleri her görevden razı olacaklardır, samimiyet bunu gerektirir.

RÖPORTAJ – Ferganali Yakup tarafından Türkistan İslam Partisi Türkçe Medya Merkezi ile yapılmıştır.

ABD, DAEŞ ve TİP’i Wakhan Koridoruna Götürme tasarısını ortaya koyuyorlar

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Afganistan’da Taliban’dan kaçan IŞİD’liler helikopterlerle tahliye edildi
İbrahim’in Yayınladığı Sürgün Hükümetini Doğrulayan TİP BEYANATI

”CIA-FETÖ 2018 Küresel Cihad Projesi” Haberleri

https://www.islamibulten.com/guvenlik-uyarisi-cia-feto-2018-kuresel-cihad-projesi-hedef-turkiye-ve-orta-asya/

http://www.fetihmedya.com/guvenlik-uyarisi-cia-feto-2018-kuresel-cihad-projesi-hedef-turkiye-ve-orta-asya.html

‘Türkistan İslam Partisinde görev değişimi. Afganistan İslam Emirliğinden yeni atamalar” Haberleri

https://www.islamibulten.com/turkistan-islam-partisinde-gorev-degisimi-afganistan-islam-emirliginden-yeni-atamalar/

ABD-DAEŞ Wakhan Koridoru Haberleri

https://www.yeniakit.com.tr/haber/cin-gizli-askeri-us-kurdu-koridoru-kontrol-etmek-istiyor-622057.html

https://www.gazeteoku.com/yazar/ibrahim-karagul/ucuncu-buyuk-oyun-burada-sahnelenecek/515280

Bir önceki yazımız olan Sürgün Hükümeti Atılanları'nın Uygurları dolandırıp DAEŞ diyerek tutuklattığı, TİP'den uzaklaştırılanlara Beyanat yayınlattığı ortaya çıktı. başlıklı makalemizde Abdulwali Bugrahan, Anwar Yusuf Turani ve Çetin hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Abduvali Buğrahan Osman, Doğu Türkistan’ın Sahte Cumhurbaşkanı

Kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan bu şahısa dikkat! Abduvali Buğrahan Osman, Osman Turan gibi sahte …