Anasayfa / Dünya / Türkcell’den Peygambere Hakarete Tepki Abonelik İptal Kampanyası

Türkcell’den Peygambere Hakarete Tepki Abonelik İptal Kampanyası


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Sosyal medya kullanıcıları, mizah adı altında İslam’ın mukaddesatı ve kutsalları ile dalga geçen Turkcell’in dergilik uygulamasındaki çizimlerin, ahlaksızlık ve edepsizlik olduğunu belirttiler.

Türkiye’nin en çok şikâyet alan operatörlerinden Turkcell’in Dergilik uygulamasında, Hz Nuh Aleyselam ve Nuh Tufanı Hakkında, Erdil Yaşaroğlu adlı sözde Karikatürist’in mizah adı altındaki figürlerine yer verildi.

Kamuoyunda büyük bir infiale neden olan bu hadsizliğe sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi. Dini değerlerimizle dalga geçen, kutsalımıza dil uzatanların derhâl cezalandırılmaları gerektiğinin belirtildiği paylaşımlarda, Turkcell aboneliğinin iptal edilmesi ve Turkcell ürünlerinin kullanılmaması istendi.

Milletin parasıyla zengin olan Turkcell gibi kurumların Müslümanların kutsallarına rahatlıkla dil uzatabildiğini belirten vatandaşlar, dini imanı para olan bu kurumlara verilecek en büyük cezanın onları bırakmak olacağını ifade ettiler.

Müslüman bir ülkede İslam’ın peygamberine hakaret edildiğine dikkat çeken sosyal medya kullanıcıları, dini değerlere hakaret ve istihzanın bu kadar kolay olmaması gerektiğini belirterek yetkililerden söz konusu kepazeliğin hesabının sorulmasını istediler.

Turkcell tarafından yayımlanan çizimler nedeniyle sözde karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve Turkcell yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da belirten vatandaşlar, özür dilemenin yetmeyeceğini, TCK 216’ya göre dini değerlere hakaret ve alayın suç olduğunu ve sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirttiler. 

Hazreti Nuh Aleyhisselamı alaya alan hakaretvari karikatürlerin düpedüz alçaklık olduğunu belirten vatandaşlar, dinimizi ve mukaddesatımızı kimsenin “özgürlük” adıyla küçümseyemeyeceğini ifade ettiler.

Vatandaşların yoğun tepki ve kınamalarına karşın Turcell yönetiminden herhangi bir açıklama gelmemesi ise tepkilere neden oldu. (İLKHA)

Bir önceki yazımız olan Doğu Türkistan’daki ailem ile görüşmem engelleniyor, 4 yılda iki kez konuşabildik başlıklı makalemizde Çin Nazi Kampları, çin soykırım kampları ve Çin zulmü hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Sahtekar Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı, cübbe giyinip Hocalığa soyundu Ölüm Fetvası verdi.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Düğün salonunda hediye sözü verip topladığı 40 kişiyle tek kişilik bir seçim yapan sahtekar Abdulvali …