Ev / ABD-CIA / Türkistan İslam Partisi Afganistan’ın Kandahar Havalimanı’nda 12 abd askerini öldürdü

Türkistan İslam Partisi Afganistan’ın Kandahar Havalimanı’nda 12 abd askerini öldürdü

Türkistan İslam Partisi’nin Afganistan uyruklu Seyfullah isimli mücahidi 22.09.2019 tarihinde Afganistan’ın Kandahar’da ki askeri havalimanının içinde toplu halde bulunan ABD askerlerine tek başına fedai eylemi yapan TİP mücahidi Seyfullah 12 ABD askerini öldürdü.

Son nefesine kadar Amerikan askerleri ile çatışan Seyfullah istediği şehadete ulaştı. Seyfullah bu şehadet operasyonunu yapmak için Türkistan islam Partisi emirlerinden icazet alarak havalimanına işçi olarak girdi.

Afganistan İslam İmarat emirliğinin Kari Muhammet Yusuf Ahmet’in yaptığı açıklamada bu TİP mücahidi Seyfullah aylar önce bu havalimanına emirlerinden aldığı görev ile işçi olarak sokuldu ve bu operasyon için istihbarat toplayıp emirlerine ulaştırdı.

Uygun zamanı kollayan Seyfullah Rha fedai operasyonunu yapacağı 22 Eylül 2019 günü sabah saatlerinde İmarat mesullarından operasyonu gerçekleştirmek için icazet aldı ve şehadete kadar onlarca ABD askerleri ile son mermisine kadar savaştı. Savaş bittiğinde 12 ABD askeri ölmüş ve Seyfullah Rha’da o çok istediği şehadete kavuşmuştu.

DOĞU TÜRKİSTAN BÜLTENİ / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan Çin’de belediye başkanının evinde 13.5 ton altın bulundu başlıklı makalemizde belediye, Çin ve evinde hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında mgwaktue

Ayrıca Kontrol Et

Doğu Türkistan’ın Yeraltı Kaynakları 50Yıl Amerika’nın

Doğu Türkistan’ın Çin’den alınması karşılığı 50 yıl yeraltı kaynaklarını Amerika alacak. Bu anlaşma Türkistan İslam …