Türkistan İslam Partisi İneğe Tapan Hindistan Ordusuna Çin’e Karşı İşbirliği Teklif Etti …

Amerikan İstihbaratı CİA ile işbirliği yapan Mürtet Türkistan İslam Partisi ABD Dış İşleri Bakanı Mike Pompeo’nun açıklaması ile Terör listesinden çıkartılmıştı. PKK’dan sonra Türkistan İslam Partisi’ni de emri altına alan Amerikan İstihbaratı Çin’e karşı koz olarak kullandığı Türkistan İslam Partisi’ne akla hayale sığmaz alanlarda kullanmaya ve Çin’e karşı bir cephe açmaya çalışıyor.

Amerikan Karşıtı Abdullah Mansur’u ortadan kaybeden Mürtet Türkistan İslam Partisi Emiri Abdulhak Lamolla Abdullah Mansur’un yerne atadığı Abdusselam’ın İngiltere merkezli ITCT’ye verdiği bir röportajda yaptı bu sapkın çağrıyı…

Allah ve Rasulünün Düşmanı Müslümanların Katili İneğe Tapan Hindistan Hükümetine çağrıda bulunan Türkistan İslam Partisi sapıklıkta çığır açtı. Kendisini islama nispet eden ve müslümanların arasına giren Mürtet Türkistan İslam Partisi AFganistan ve Suriye’de allah yolunda Cihad ettiğini iddia ediyordu. Hindistan’la işbirliği çağrısı karşılık bulursa Mürtet Türkistan İslam Partisi artık Kurban Bayramında işbirliği yaptığı Hindistan’ın Tapındığı İnekleri Kurban olarak kesemeyecek.

Müslümanlık iddiasında bulunan Mürtet Türkistan İslam Partisi, İneğe tapan Hint Ordusu’na Çin’e karşı işbirliği yapmayı teklif etti. Hindistan Medyası’nın dünyaya duyurduğu iş birliği teklifini Türkiye’de Uygurca ve Türkçe yayın yapan Türkistan Press Haber sitesi Uygurca olarak yayınladı.

HİNDİSTAN TİMES ; El Kaide ve Taliban bağlantılı militan bir grup olan Türkistan İslam Partisi, Sincan sorunu nedeniyle Çin’e karşı Hindistan’dan yardım istedi ve Modi Hükümeti’ni Uygur sakinlerini korumaya çağırdı. TİP lider yardımcısı bu çağrıyı İngiltere merkezli ITCT’ye verdiği bir röportajda yaptı ve hem Hindistan hem de Uygurların ortaklaşa Çin’in bölgedeki yayılmacılığını durdurması gerektiğini söyledi. 

Türkistan Press Haber Sitesi ;

Hint medyası, Türkistan İslam Partisi’nin Hindistan hükümetini Çin yayılmacılığını durdurmak için kendileriyle işbirliği yapmaya çağırdığını bildirdi.

The Times of India 20 Şubat’ta Türkistan İslam Partisi’nin Hindistan hükümetinden Doğu Türkistan meselesinde Çin’e karşı yardım istediğini bildirdi. Habere göre Türkistan İslam Partisi Komutan Yardımcısı Abdul Salam, geçtiğimiz günlerde İngiltere merkezli Terörle Mücadele İslam İlahiyat Merkezi’ne verdiği röportajda, Hindistan ile Doğu Türkistan arasındaki tarihi komşuluk ilişkisine değinerek, Çin rejiminin hegemonyasını artırdığını söyledi. Galwan Vadisi ve Arunaçal Pradeş’te ve Hindistan’da Dikkat çağrısı: “Çin’in fırsatı olduğunda, nüfuzunu artırmak ve bazı sınır bölgelerini ilhak etmek mümkündür.” Bu açıdan bakıldığında, Hindistan hükümetinin Çinli işgalcilerden ve iyi komşuluk gözeten bir komşu ülkeden kurtulmak istediğini düşünüyoruz.

Hindistan hükümetine de seslenerek, “Tıpkı sürgündeki Tibet hükümeti gibi inşallah komşumuzu dikkate alır ve Doğu Türkistan halkına her konuda yardımcı olur, vatansız kalan Uygur halkına sığınır” dedi.

Kaynak ; https://www.hindustantimes.com/videos/news/alqaedalinked-uyghur-militant-group-seeks-india-s-help-against-china-over-xinjiang-report-101676900643306.html

https://www.istiqlalhaber.com/page/news/6758?fbclid=IwAR0zyfyXAskdrjfh-6Y_-AcWjm7CGMuVRC_90-lRJf-opZ4VB0NSSWuJOL8

Ayrıca Kontrol Et

Çin Devlet Güvenliği Uygur Soykırımını Desteklemek için Videolar Hazırlıyor

Doğu Türkistan’ı İşgal Eden Komünist Çin 21. Yüzyıl Soykırım Kamplarına Uygur Türklerini Doldurmak ve Soykırımını …