Ev / Doğu Türkistan / Türkistan İslam Partisi Ramazan ayında müthiş bir neşitle şehitlerini tanıttı

Türkistan İslam Partisi Ramazan ayında müthiş bir neşitle şehitlerini tanıttı

Türkistan İslam Partisi Şam Merkezi Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde, gönüllerimize buruk bir acı ile beraber gözlerimizden yaşların süzüldüğü müthiş bir neşitle şehitlerimizle bizleri sevindiren bir video neşit yayınladı.

Türkistan İslam Partisi Şam Merkezi bilindiği gibi Suriye savaşının başladığı ilk günlerde Suriye’li müslüman kardeşlerinin yanında yer alarak ilk birliğini göndermiş ve Suriye Cihadına dahil olduğunu açıklamıştı. Suriye Cihadının en hareketli dönemlerinde sayısız operasyonlara katılmış ve Şam’ın kapılarına kadar dayanmıştı.

Halep operasyonları, Ebuzuhur Havalimanı ve bir çok beldede Fetiher yapmışş ve dünya müslümanlarının gönüllerine su serpmişti. Allah Rasulünün Şam’ın fetih müjdesine nail olabilmek için bu güne kadar Şam Ciahdında ki mevzisini korumuştur.

Ramazan ayında yayınlanan bu inşaallah şehitlerimiizin videosu bizleri ve haber merkezimizi duygulandırdı. Rabbim inşaallah Uygur kardeşlerimize başarı ve zafer versin. İnşaallah Şam’ın kapısına dayanıp kırmayı bizlere nasip etsin. Sizleri Allah için seviyoruz. Bu savaşın kazananı şehitlerimizdir inşaallah. Her şehit bizlere sıramızın br gün geleceğini hatırlatıyor ve sabırla sıramızı bekliyoruz. İnşaallah… Kardeşlerimize dua edin.

Bilindiği gibi Türkstan İslam Partisi içlerindeki hainlerlede mücadele ediyor. Geçtiğimiz günlerde Amerikanın Wakhan Koridoru Projesine dahil olan eski komutanı İbrahim Mansur ve Abdulhak’ın ihaneti ortaya çıkmış. Şeriat Mahkemesine çağırılmış ve Şeriat Mahkemesine Şam’dan kaçarak cevap vermişlerdi. İbrahim Mansur’un ABD’de kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, Dünya Uygur Kurultayı ve Türkiye’deki Amerikan bağlantılı Doğu Türkistan Ulemalar Birliği Ve Doğu Türkistan Maarif Derneği ile bağlantısı Rabia Kadir’in itirafları ile ortaya çıkmıştı…

Ferganali YAKUP

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan TİP Lideri Abdulhak, İbrahim Mansur’un suç ortağıdır. ABD’nin Wakhan Koridoru Projesini yürütmektedir. TİP Abdulhak'ı görevden almalıdır. VİDEO HABER başlıklı makalemizde ABD, CİA ve Doğu Türkistan hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında mgwaktue

Ayrıca Kontrol Et

HRW’den Çin raporu: İnsan haklarında en karanlık dönem

İnsan Hakları İzleme Örgütü, “2020 Olayları 2021 Dünya Raporu”nda Çin’in Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine, İç …