Pazartesi , Mayıs 20 2024

Türkiye’nin bir Doğu Türkistan politikası olmalı, Son Trent

Tabi ki Türkiye’nin bir Doğu Türkistan Politikası olmalı, olmaması hata.Biz her yıl 5 Temmuz Urumçi Katliamının, Hotan’ın,Barın ayaklanmasının yıl dönümünde bu konuları gündeme getiririz. Nasıl bir Doğu Türkistan Politikası uygulamalı. Bir yandan Doğu Türkistan’lı Müslüman kardeşlerimizi destekler görünüp , bir yandan Çin Devlet Başkanına Altın tabanca vererek mi. Sonra da ‘’Demirel ısrar etti’’ deyip çocukca bir savunma yaparak mı ?Bahçeli de Abdullah Gül gibi Çin’de Çin’in toprak bütünlüğünü savunduğunu söylemişti Maalesef, “Çin’i darıltmayalım, gücendirmeyelim” türü zihniyet ile kurulan diplomatik cümleler kardeşlerimizin böğrüne hançer gibi saplanıyor, soykırım gerekçesi olarak kullanılıyor.

1994 yılında yaptığımız gibi 19 kişilik bir gurubu Çin’e iade etmek isteyerek mi ? Doğu Türkistan politikamız bu mu ?Yoksa Çin kominist partisine hizmet ederken, Amerika’ya ajanlık yapıp yakalanan ve 2 yıl erken bırakılıp Amerika’ya göç eden, Haçlı bayraklarla, Amerikan Demokrasi çığırtkanlığıyla Alman merkezli gözüken Amerikadan Yönetilen, Uygur Amerikan Derneği kuran,  Dünya Uygur Kurultayını destekleyerek mi ? Bizim Doğu Türkistan politikamız bu olamaz. Zira bu Amerikanın Politikası, Bizim değil !!!Biz Müslümanlar yolumuzu ve rotamızı İslamdan alırız.

Allah Rasulünün hayatında vardır rotamız. İnsanız hata yapabiliriz hatamızı anladığımızda tekrar istikamete girmek için Kur’an’a sarılırız.Doğu türkistan’lı kardeşlerimiz uyanık olmalı, Doğu türkistan’a Amerikan Demokrasi sini getirmek hadefleri olmamalı. Irak ve Afkanistan’a bakıp Amerikan’ın getirdiği demokrasiyi görmeli.Amerikan-Çin düşmanlığına alet olmamalı. Amerika dünyanın heryerinde İslama ve müslümanlara savaş açtığı bir gerçektir.  Eğer Amerika sizleri destekler görünüyorsa bunun altında yatan gerçeği görmeli.Sizler kendini Müslüman olarak nitelendiren Doğu Türkistanlı kardeşlerimizsiniz. Sizleri yalnız Allah rızası için seviyoruz.Sizin önderiniz ‘’Haçlı seferlerini Başlatıyorum’’diyen Bush la beraber aynı kareye giren ve sizi oradan Temsil eden Rabia Kadir olamaz.

Sizin önderiniz elinde Kur’an olan ve kur’an’ı hayat nizamı olarak alan önderler olmalı. Çünkü sizler müslümanlarsınız. Uygurların arasından çıkmış Kuranı hayat nizamı olarak almış önderlerinizde var sizlerin. Bu önderlerinizi sizler çok iyi tanırsınız. Bu kardeşler bizlere Osmanlı Akıncılarını hatırlatır, Yeniçeridir onlar, Türkiye’de yaşayan biz müslümanlar için.Müslüman Doğu Türkistan Halkını dünyada temsil eden, onurunu koruyan, içlerimizi ferahlatan bu kardeşlerimizdir.Sizin temsilcileriniz Amerikanın çanağını yalayan, maddi bütün kuvvetini Amerika’dan alan George Bush ile aynı karede yer alan ve onların Türkiye’de çığırtkanlığını yapanlar olamaz…

Onlar Türkiye’de dünya ile oyalanıyorlar. Sizlere bir şey yaptıklarını zannettirmekten başka, sizleri şaşırtıp oyalamaktan başka hiçbir görevleri yok onların. Yaptıkları eylemlere bakınca, hepsi bir araya gelse 5 Temmuz’da Taksime dökülse sayılarına baktığın zaman 100 ü bulmazlar.Biraz daha net bakarsanız o 100 kişinin, 80’ni nin zaten Uygurlu olduklarını görürsünüz. Bunların çoğu Amerikan Demokrasi çığıtkanları ve aileleridir.Araya tahmini 20 kişi olarak serpiştirilmiş Türklere baktığınızda ise,Milliyetçilik duygularıyla hareket eden MHP ve BBP tabanlı Türkleri göreceksiniz, hani Çin Devlet Başkanına Altın Tabanca hediye eden partinin genç kadrosu.Şimdi elinizi vicdanınıza koyun, gözlerinizi hafiften kapatıp, Amerikan destekli sözüm ona temsilcileri ve Müslüman Doğu Türkistan halkının onuru.

Ellerinden kuranı bırakmayan, hayat nizamı olarak Kuranı almış, Kafirlere karşı güçlü ve onurlu, müminlere karşı şefkatli, Allah azze ve celle den başka kimseden korkmayan Osmanlı Akıncılarımıza, yeniçerilerimize bakın. Şöyle bir düşünün, akabinde Allah rasulünün hayatına bakın işte, Rota inşallah kalbinizde…Sizler Müslüman kardeşlerimizsiniz, sizlerin kitabınız Kur’an, önderiniz Rasul s.a.v, rotanız İslamdır…

Kim İslâm’dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de kayba uğrayanlardandır. Al’i İmran 85 …

Ayrıca Kontrol Et

Fatih Erbakan, Doğu Perinçek bağlantılı kişi ile aynı karede

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Doğu Perinçek Ajanı Obul Tevekkül ile görüntülendi. Obul …