Anasayfa / Doğu Türkistan / TİP Şam Merkezi, 3. Dönem Hafızlarını Mezun Etti ve yeni hafızlarına Cihad Saflarına Katılma Emri verdi.

TİP Şam Merkezi, 3. Dönem Hafızlarını Mezun Etti ve yeni hafızlarına Cihad Saflarına Katılma Emri verdi.

Mazlum Doğu Türkistan’lı Uygur Türkleri, Allah Rasulü S.A.V Efendimizin Hadislerinde de müjdelediği Şamın Fathini görebilmek ve o izzete nail olabilmek için Şam’daki mevzilerinde direnişe devam ediyor. Bu günlere binlerce şehidin kanı ile ulaşan Türkistan İslam Partisi Şam Merkezi bir yandan da yeni nesillerini Kuran Hafızlığı ve Askeri Eğitimle yetiştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde güzel bir neşit ile Ramazan ayında Şehitlerini tanıtan Cemaat. Yeni bir video ile 3.dönem hafızlık merasimini bizlerle paylaştı.

Cemaat Hafızlık Merasimideki yapmış olduğu konuşmada; Allah bu toplanmamızda bereketlik versin. Umumi kardeşlerimizi burada toplamamızdaki sebep Medresemizdeki Hafızlık talebelerinin 3. Dönem mezuniyet tören kutlamasıdır. 40 talebemiz bu 3. Dönemde hafızlığı bitirdi. Bu öğrencilerimize ve kardeşlerimize nasihatimiz Hafızlık kolaylıkla elde edilen bir netice değildir. Hepimiz gücümüz yettiği kadar çabalamamız lazım. Bu başarılarımızda ön safta nöbet tutan kardeşlerimiz, kanları dökülen kardeşlerimizin emeği var o kardeşlerimizin çabası ile elde edildi bu başarı.

Bu Allah Subhanallahu ve Teala’nın bizlere verdiği büyük nimettir. Bunun şükrünü eda etmek için hepimiz gücü yettiği kadar ayaklarımızı sabit tutmamız gerek. Bu başarımıza sahada ön safta, ribat tutan, kanlarını döken, çalışıp çaba sarfeden kardeşlerimizin emeği sayesinde bu başarıya ulaştık.

Hafızlığı biten Kariler, yarında itibaren bu cihad ibadetini devam edecekler. Allah’ın vermiş olduğu bu nimetler birçok yerde bulamayacaksınız bu nimetlerin kıymetini bilin.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan TİP Lideri Abdulhak, İbrahim Mansur’un suç ortağıdır. ABD’nin Wakhan Koridoru Projesini yürütmektedir. TİP Abdulhak'ı görevden almalıdır. VİDEO HABER başlıklı makalemizde ABD, CİA ve Doğu Türkistan hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’in İade Politikası: Yatırımı Al, Uygurları İade Et

Doğu Türkistan’daki planlı soykırım faaliyetlerine tüm tepkilere rağmen devam eden Çin yönetiminin sinsi bir oyunu …