Anasayfa / Ticaret Savaşları / Çin, fon maliyetlerini düşürmek için faiz reformunu açıkladı

Çin, fon maliyetlerini düşürmek için faiz reformunu açıkladı

Çin merkez bankası, şirketler için borçlanma maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olmak ve Amerika Birleşik Devletleri ile yapılan ticaret savaşından kaynaklanan yavaşlayan bir ekonomiyi desteklemek için Cumartesi günü kilit bir faiz oranı reformu yaptı.

Çin Halk Bankası (PBOC), geniş kapsamlı piyasa reformlarının bir parçası olarak şirketler için reel faiz oranlarını daha da düşürmek amacıyla bu aydan itibaren kredi faiz oranını (LPR) oluşturmak için kullanılan mekanizmayı geliştireceğini söyledi.

Analistler, Temmuz ayında beklenenden daha zayıf bir büyüme gösteren ve Cuma günü gerçekleşen kabine açıklamasının ardından çıkan verinin ardından gelen hareketin, hükümetin yavaşlayan bir ekonomiyi desteklemek için reformları kullanma girişimlerinin altını çizdiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan ABD'nin yeni tarifeleri Çin ekonomisinin dayanıklılığını test edecek başlıklı makalemizde ABD, Çin ve Ekonomi hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Trump, Çin’e ABD’nin Hong Kong’taki protesto gösterilerinde sessizlik sözü verdi

ABD yetkilileri demokrasi yanlısı protestoları desteklemekten men edildi. CNN, Trump’ın Xi’ye kişisel telefon görüşmesinde verdiği …