Anasayfa / ABD-CIA / Sürgün Hükümeti; Maarif Derneği DAEŞ’e götürdüğü Uygurlar için ABD’den para alıyor, elimizde videolar var.

Sürgün Hükümeti; Maarif Derneği DAEŞ’e götürdüğü Uygurlar için ABD’den para alıyor, elimizde videolar var.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti; Maarif Derneği DAEŞ’e götürdüğü her Uygur için Amerika’dan para alıyor. Suriye’de yakalan Uygur Türkleri ile konuştuk, tek tek isimlerini söylediler. Elimizde sorgu videoları var.

Muhammed Nurullah Çetin sözlerine bu işin arkasında Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Başkanı Hidayetullah Oğuzhan ve Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği Genel Başkanı Erkin Ezizi var bunların ağa babalarını bitireceğim dedi.

Anwar Yusuf Turani ve İsmail Cengiz tarafından ABD’nin Beyaz sarayında kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Milli Savunma Bakanı Muhammed Nurullah Çetin, Doğu Türkistan Maarif Derneği’nin Suriye üzerinden Uygur Türklerini DAEŞ’e götürdüğünü, götürdüğü her Uygur Türkü için Amerika Birleşik Devletlerinden para aldığını, Suriye’de Maarif Derneğinin götürdüğü bu Uygur Türklerinden yakalananların tek tek isimleri belirttiğini ve sorgu videolarının elinde olduğunu belirtti.

Bu güne kadar Doğu Türkistan davası zarar görmesin diye sustuğunu söyleyen Milli Savunma Bakanı Muhammed Nurullah Çetin artık daha fazla susamayacağını belirtti. Konuşmasında Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Başkanı Hidayetullah Oğuzhan’a ve Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği Genel Başkanı Erkin Ezizi’ye de selam söyleyen ve bu işin arkasındaki kişilerin bunlar olduğunu belirten Muhammed Nurullah Çetin ağababalarını bitireceğini söyledi.  

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Amerikan İstihbaratından almış olduğu emir ile Ankara’da yapmış olduğu konuşmasında Milli Savunma Bakanlığı adına konuşan Muhammed Nurullah Çetin Kendisinin Türkistan İslam Partisi Yöneticisi olduğunu Suriye’de bu yapıya ait Uygur Mücahitleri yönettiğini belirtmiş ve toplantıdan kısa bir süre sonra da haber ajansımızda da yayınladığımız ses kaydında, Türkistan İslam Partisi Komutanları ile görüştüğünü ve elinde ses kayıtları olduğunu belirtmişti.

Suriye’de etkin bir yapıya sahip olan Amerikan İstihbaratı ve CIA’e bağlı Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin karanlık ilişkileri olduğunu kurucusu Anwar Yusuf Turani bir röportajında da kendisinin Amerika’da Fettullahçı Silahlı Terör Örgütü ile görüştüğünü itiraf etmek zorunda kalmıştı.  

Kendi içlerinde çıkar çatışmaları sebebi ile ayrılığa düşen Amerikan İstihbaratı CIA’e bağlı ve NED’den fonlanan Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ayrılığa düşmüş, kurucu ve halen yöneticisi olan İsmail Cengiz, Anwar Yusuf Turani’nin gizlice Çin’e gittiğini, Turani’nin ablasının kendisine ihbarı sonucu öğrendiklerini belirterek Anwar Yusuf Turani’yi Çin istihbaratına çalışmakla suçlamıştı. Bu ikili daha sonra birbirlerini Fettullahçı Silahlı Terör Örgütü ile görüşmek ve FETÖ’ye hizmet etmekle birbirlerini karşılıklı suçlamışlardı. Anwar Yusuf Turani ve İsmail Cengiz birbirlerine karşı bu suçlamalarının ardından barıştılar ve halen beraber Amerikan İstihbaratı CIA’e hizmet ediyorlar.

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, Türkistan İslam Partisi Suriye komutanları ile görüştük. Elimizde Ses Kayıtları var.
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, Türkistan İslam Partisi Suriye komutanları ile görüştük. Elimizde Ses Kayıtları var.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan Seyit Tümtürk, YPG/PYD’ye silah veren Amerika bize de silah versin. Amerika, Çin'e karşı bizi kullanıyor dedi başlıklı makalemizde Amerika, bize ve Çin hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Doğu Perinçek’e Doğu Türkistan Protestosu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
İşgalci Çin’in Uygur Türklerine karşı yaptığı soykırıma destek veren ve soykırımı inkar eden Vatan Partisi …