Anasayfa / Çin ve Dünya / Uygur Türklerine Devlet Hastanelerinde Çin’li Turist muamelesi Muayene 200 Ultrason 300 lira.

Uygur Türklerine Devlet Hastanelerinde Çin’li Turist muamelesi Muayene 200 Ultrason 300 lira.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çin İşgali altındaki Doğu Türkistan’da ki Çin’in 21. Yüzyılın Nazi Kampları diye adlandırılan işkence, tecavüz ve zulüm kamplarından Türkiye’ye kaçıp sığınan Uygur Türklerine ne yazık ki Türkiye’de de rahat yok. Amerikan İstihbaratına ve farklı istihbarat şirketlerine hizmet eden Doğu Türkistan STK’larının onayladığı Uygur Türkleri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı alabilirken. Doğu Türkistan STK’larının Akraba ve köylülerine Türk Vatandaşlığını Peşkeş çekerken sahipsiz kalan uygurlara Türkiye’deki devlet hastanelerinde Turist muamelesi yapılıyor.

Devlet Hastanesine götürdüğümüz bir Uygur Türkü abimize Turist kaydı açıldı ve Muayene için 200 lira, Ultrason içinde 300 lira ödemek zorunda kaldık. Ne yazık ki hastane konusunda da Çin, ABD ve farklı istihbarat şirketlerine hizmet eden Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşlarını bazı hastanelerle anlaşmış ve bu STK’lara Uygur Türkleri bütün Pasaport, Kimlik, oturum ikamet etme karşılığı küçük bir yazı ile anlaşmalı hastanelere gidip biraz daha ucuz hizmet alma şansı var fakat Uygur Türkleri bundan endişeli.

Doğu Türkistan STK’larına verilen pasaport ve kimlik gibi resmi evraklar Çin’in veya hangi istihbarat şirketinin eline geçeceği meçhul ? Uygur Türkleri güvenmiyor ve Çin’li Turist Muamelesine maruz kalıyor. Uygur Türklerinin sığınmış olduğu Türkiye Cumhuriyet topraklarında ne yazık ki tedavi olma hakkına Turist ücreti ödeyerek kavuşabiliyorlar.

Doğu Türkistan Maarif Derneği Akrabalarına Vatandaşlık Verdiğini İtiraf Etti

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Uygur Türklerine vatandaşlık verme yetkisini verdiği Doğu Türkistan STK’ları bu yetkiyi kötüye kullanmış ve canlı yayında akrabalarına vatandaşlık verdiklerini itiraf etmişlerdi.

Bir önceki yazımız olan Uygur Kız Çocukları Çin'li Partonlara Satılıyor İşte Delili !!! başlıklı makalemizde Çin, çocuklar ve Doğu Türkistan hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Uygur öğrenci Hong Kong Havalimanında Çin İstihbaratı Tarafından Sorgulandı ve Kaçırıldı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Güney Kore’de doktora eğitimi alan Uygur Türkü Abduveli, arkadaşını ziyaret etmek için Hong Kong’a gitti, …