Perşembe , Temmuz 18 2024

Seyit Tümtürk’deb CİA siyaseti; Doğu Türkistan’a karşı ABD ve Çin işbirliği iddiası

Geçtiğimiz günlerde Dünya Uygur Kurultayı (DUK)’nda ki Başkan yardımcılığı görevinden alınan, Merkezi Amerika’da bulunan Dünya Uygur Kurultayı (World Uyghur Congress) eski başkan yardımcısı Seyit Tümtürk’ten siyasi bir açıklama ve CİA işbirliği. CİA’in Seyit Tümtürk ağzı ile yapmış olduğu bu açıklama tamamen bir yalandan ibaret.

Dünya Uygur Kurultayı, Seyit Tümtürk ve Rabia Kadir’in son on yıllık faliyetlerine baktığınız zaman bunun bir şaşırtmaca ve aldatmacadan ibaret bir açıklama olduğunu anlayacaksınız. Seyit Tümtürk’ün bu açıklaması ve Dünya Uygur Kurultayından siyaseten ayrı gibi gözükmesi CİA’in bir oyunudur.

Doğu Türkistan’a karşı Amerika ve Çin işbirliği iddiası Seyit Tümtürk’ün ve CİA’in ortaklaşa yaptığı bir harekettir.  Doğu Türkistan’a karşı Amerika ve Çin işbirliği olduğunu attığı tiwit ile iddia eden Seyit Tümtürk Dünya Uygur Kurultayında ki Başkan Yardımcılığında ki görevinden CİA tarafından alındıktan sonra bu tiwiti atması dikkatleri çekti.

CİA’in oyunu tıkır tıkır işliyor. Yıllarca Amerikan merkezli Dünya Uygur Kurultayında başkan yardımcılığı görevi yapan Seyit Tümtürk, yeni CİA adımı ile DUK (Dünya Uygur Kurultayı)’dan ayrıldı oyununu oynuyor.

Peki neden ABD-ÇİN işbirliğini kabul eden açıklama yaptı ? Bu sorunun cevabında  müslümanlara uygur türklerine kurulan büyük bir tuzak da gizli. Seyit Tümtürk’ün tiwitır hesabında da göreceğiniz gibi kendisini ‘’Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkan Yardımcısı’’ olarak tanıtmaya devam ediyor. Bu da yıllardır DUK’da başkan yardımcılığı görevi sebebi ile siyaset adamlarına daha çabuk ulaşabilmek için yapılmış bir oyundan ibarettir.

Türkiye’de bir çok basın yayın organı kamu kurumları Dünya Uygur Kurultayında yapılan görev değişiminden, 6.Kongreden ve bu kongrede alınan kararlardan ve Seyit Tümtürk’ün Dünya Uygur Kurultayında hiçbir görev ve yetkisinin bulunmadığından haberdar değil. Kamuoyunun bu sahte ayrılıkdan haberdar olmaması da Seyit Tümtürk’ün işini kolaylaştırıyor. Kimi yerde Duk başkanı olarak CİA’in işlerini yürütüyor, kim yerde ise DUK’dan ayrıldım yeni yapılanma kuruyorum siyasetini kullanıyor.

Dünya Uygur Kurultayı 6. Genel Kurul : https://www.uyghurcongress.org/tr/dunya-uygur-kurultayinin-6-genel-kurulu-almanyada-yapildi/

Ayrıca Kontrol Et

Çin Ajanı Dünya Uygur Kurultayı Üyelerinden Mao’ya Sadakat Ziyareti

Sözde Dünya Uygur Kurultayı, Amerika’ya ve Çin’e ajanlık yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Amerika’ya ajanlık …