Türkistan İslam Partisi’nin 18 yıldır Amerikan İstihbaratı CIA ile görüştüğü TİP Lideri Hasan Mahsum’un ses kayıtları ile ortaya çıktı.

Türkistan İslam Partisi Kurucu Emiri Hasan Mahsum’un Amerikan İstihbaratı ile görüştüğü ses kayıtları ortaya çıktı. Amerikan İstihbaratının kurduğu Sözde Dünya Uygur Kurultayının Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kanat ve Türkistan İslam Partisi Emiri Hasan Mahsum’un telefon görüşmesinin kayıtlarına ulaştık.

‘’CIA/TİP 2021 Küresel Cihad Oyunu’’ ile ortaya çıkan Türkistan İslam Partisi ile Amerikan İstihbaratı arasındaki ortaklık ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Türkistan İslam Partisi’ni Terör Örgütü listesinden Çıkarması ile dünya bu küfür ortaklığını öğrendi.

Bu ortaklıkta kısaca İbrahim Mansur ve Abdulhak Lamolla tarafından Doğu Türkistan’ın yeraltı kaynakları 50 yıllığına Amerika’ya verilecek ve Çin-ABD Ticaret savaşlarında Amerika’nın yanında yer alan Türkistan İslam Partisi ve işbirlikçisi DAEŞAfganistan Çin Hududundaki Wakhan Koridoru/ Fergana Vadisi’ne götürülecek ve burada Amerika tarafından silahlandırılacak. Çin-ABD Ticaret Savaşlarına Karşı kullanılacak anlaşma masasında ABD tarafından Çin’e karşı tehdit olarak kullanılacak.

Bununla beraber CIA/TİP 2021 Küresel Cİhad Oyunu ile başlayan bu ortaklık sonucu Küresel Mücahitler Sahte bir Cihad adı altında CIA tarafından 30-60 km’lik Wakhan Koridoru/Fergana Vadisi’ne doldurulacak ve burada Çin ve ABD müzakerelerinin sonucunda yok edilecek. (Çin Koridorun Tacikistan hududndaki hakim tepelerine askeri yığınak yaptı bekliyor.)

Türkistan İslam Partisi Lideri Hasan Mahsum CIA Görüşmesi 18 yıl önceye ait

ABD Bunun karşılığında – 1: Çin-ABD Ticaret Savaşında Çin’e karşı üstünlük sağlayacak ve anlaşma metinlerini Çin’e imzalatacak. 2: 19 Yılını Afganistan’da hezimet ile geçiren ABD, CIA/TİP ortaklığı sayesinde Hezimeti zafere çevirecek. 3: Wakhan Koridorunda 30-60 km’ye sıkıştırdığı Küresel Mücahitleri Türkistan İslam Partisi sayesinde yok edecek4: Suriye’de güçlü olan Türkistan İslam Partisi’ni Afganistan’a getirerek Suriye’de ki Mücahitlerin elini zayıflattı ve Suriye Cihadının Mücahitler açısından kaybedilmesini sağladı. (Bunun İçin TİP Hainleri İbrahim Mansur ve Abdurrahman Gazi Suriye Cihadı bitti diye 2 yıldır Uygurlar arasında çalışma yapıyor.)

Hasan Mahsum 2002 Yılında Afganistan’da öldürüldü. Ses kaydı 18 sene önceye ait. CIA/TİP  görüşmeleri 18 yıldır Türkistan İslam Partisi ile Amerika arasında olduğu bu şekilde ortaya çıktı. Amerika’nın kurduğu Dünya Uygur Kurultayı’nın, Amerikan stihbaratı CIA’de ve Avrupa Parlamentosunda masaları bulunmaktadır.

Dünya Uygur Kurultayı adı altında CIA istediği zaman Afganistan’da 30 yıldır Nato’ya karşı savaşan Türkistan İslam Partisi’ne bir telefon kadar yakındı. Bu ortaklık Hasan Mahsum’un ölümünü alırsak Minimum 18 yıldır devam etmektedir.

Dünya Uygur Kurultayı Kurucu Başkanı Rabia Kadir Amerikan İstihbaratı ile çalıştığını itiraf Videosu

www.doguturkistanbulteni.net/amerikan-ajani-rabia-kadir-itiraf-etti-biz-amerikan-istihbarati-ile-calisiyoruz/

Dünya Uygur Kurultayı’nın 6. Genel Kuruluna katılanların listesine baktığınızda TİP Lideri Hasan Mahsum’a bir telefon kadar yakın DUK’u daha iyi tanıyacaksınız.

Genel Kurula katılan Onur konukları ;

1. Margarite Bause Alman Parlamenter

2. Helga Tropel Avrupa Parlamentosu Üyesi –Belçika

3. Bernd Posset AP,eski üyesi ve Pan-Avrupa Hareketi Başkanı Almanya

4. Norman Baker İngiltere eski İç İşleri Bakanı

5. Laura Harth İtalya Antışiddet Radikal Partisi Milletvekili ve BM.de Temsilci

6. Luisia Greve NED.eski Başkan Yrd.cısı ABD.

7. Marino Bosdaçhin UNPO Örgütü Genel Sekreteri İtalya

8. Henno Schedler Tehdit Altındaki Halkları Koruma Örgütü Temsilcisi Almanya

9. Şentürk Doğruyol Avrupa Türk Federasyonu Başkanı

10. Thubten Wangchen Sürgündeki Tibat Parlamentosu Üyesi İspanya

11. Patrik Mayer Usya işleri uzmanı İsviçre

12. Enver Can Doğu Türkistan Milli Kurultayı sabık Başkanı

DUK Divan heyeti şu kişilerden teşkil ediyordu.

1. Erkin Emet (Türkiye), 2. Dr. Nuri Türkel (ABD.), 3. Ruşen Abbas (ABD), 4. Rukiye Turduş (Kanada), 5. Ümt Hamit (Almanya), 6. Ruzi Muhammed Abdulbakiev(Kırgizistan)

Dünya Uygur Kurultayı’nın Yeni Seçilen Yönetim Kadrosu Şöyle ;

DUK Ali Rehberi(Önderi)  : Rabia Kadir

DUK Genel Baskanı: Dolkun İsa.

DUK. Genel Baskan Yardımcıları : 1- Doç. Dr. Erkin Ekrem (Türkiye), 2- Perhat Muhammet (Almanya)

DUK  Yürütme Kurulu Başkanı: Ömer Kanat(ABD.) (Türkistan İslam Partisi Lideri Hasan Mahsum İle Görüşmeyi yapan.)

Dünya Uygur Kurultayı Resmi Sitesinde Yayınlanan Genel Kurul : https://www.uyghurcongress.org/tr/dunya-uygur-kurultayinin-6-genel-kurulu-almanyada-yapildi/

Dogu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Çin Devlet Güvenliği Uygur Soykırımını Desteklemek için Videolar Hazırlıyor

Doğu Türkistan’ı İşgal Eden Komünist Çin 21. Yüzyıl Soykırım Kamplarına Uygur Türklerini Doldurmak ve Soykırımını …