Anasayfa / ABD-CIA / Abdullah Mansur’un ABD eline esir düştü.Türkistan İslam Partisi’nden itiraf gibi beyanat yayınlandı.

Abdullah Mansur’un ABD eline esir düştü.Türkistan İslam Partisi’nden itiraf gibi beyanat yayınlandı.

Türkistan İslam Partisi Ayrılıkçılarının Emiri Amerikan Hizmetkarı Abdulhak La-Molla, Abdullah Mansur’un ABD’ye esir düştüğünün açıklanmasının sonrasında itiraf gibi bir beyanat yayınladı.

Beyanatında Meseleleri kimselere anlatmayın diyerek Abdullah Mansur’un başına gelenlerin medya ya sızmasından sorumlu olanları tehdit ederek, Abdullah Mansur’un başına gelenlerin gerçek olduğunu ve sorumluluklarını saklama telaşı içerise olduklarını açıkca Beyan ettiler.

Abdulhak La-Molla Beyanatında ayrıca Amerika ile olan ilişkisine açıklama getirmezken en yakın destekçisi İbrahim Mansur’u ve adamlarını cemaatden dışlanmamasını, aşşağılanmamasını, onlara karşı bir birleşme yapılmamasını yapıldığı taktirde şiddetle cezalandırılacaklarını açıklayarak. Türkistan İslam Partisi Şam Şubesini ve farklı devletlerde bulunan görevlendirilmiş hizmetçilerini tehdit ettiler.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan TİP’nin İhanet ile suçlanan komutanlarının, Şeriat Mahkemesinden kaçarak cemaati zan altında bıraktıkları suçları başlıklı makalemizde Abdulhak, Doğu Türkistan Alimleri Derneği ve Doğu Türkistan Maarif Derneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’in İade Politikası: Yatırımı Al, Uygurları İade Et

Doğu Türkistan’daki planlı soykırım faaliyetlerine tüm tepkilere rağmen devam eden Çin yönetiminin sinsi bir oyunu …