Anasayfa / Doğu Türkistan / Uygur ZEYNEP SALİH’E RAMAZAN’ın 1.Gününden Beri Çin’e Teslim Edilmek için Gözaltında

Uygur ZEYNEP SALİH’E RAMAZAN’ın 1.Gününden Beri Çin’e Teslim Edilmek için Gözaltında


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kendi akrabalarına Türk Vatandaşlığı alarak akrabalarını ve kendilerini garantiye alan Sözde Doğu Türkistan STK’ları Türkiye’de yapılan bütün tutuklamalarda olduğu gibi küçük bir paylaşım dahi yapmaktan imtina ediyorlar.

Mübarek Ramazan ayının ilk günü sahur vaktinde Doğu Türkistanlı Zeynep Salih gözaltına alındı ve yaklaşık 1 haftadır gözaltında tutuluyor! Doğu Türkistanlı Zeynep Salih mübarek Ramazan ayının birinci günü sahur vaktinde gözaltına alındı. Kocası vefat etmiş olan Zeynep Salih, 76 yaşında annesi, 3 kızı ve 1 oğlu ile birlikte İstanbul Kayaşehir’de oturuyordu.

Zeynep Salih, 13.04.2021 tarihinde Ramazan ayının birinci günü sahur vaktinde gözaltına alındıktan sonra önce Kumkapı’ya akabinde Fındıkzade Fatih Ali Rıza Güzel Yerleşkesine gönderilmiş. Hâlen burada idari gözetim altında tutuluyor.

5, 11,13 ve 15 yaşlarındaki çocuklar ile 76 yaşındaki annesinin bakımı Zeynep Salih tarafından yapılmaktayken Geri Gönderme Merkezi’ndeki bu gözaltının uzaması mağduriyetin daha da artmasına, yaşlı annesi ve çok küçük yaşta olan çocukları açısından katlanılamaz bir hâl alacaktır.

Bir yandan “hiçbir Doğu Türkistanlı kardeşimiz Çin’e teslim edilmedi, edilmeyecek” söylemleri varken, 4 yetimi ve 76 yaşında annesine bakmakla yükümlü olan bir Doğu Türkistanlı bayanı Çin’e iade etmek için idari gözetime almak ne anlama geliyor? Üstelik mübarek Ramazan ayında ve sahur vaktinde!

Devletin verdiği Vatandaşlık verme yetkisini Akrabalarına ve kendilerine kullanarak Türk Vatandaşlığı alan Doğu Türkistan Maarif Derneği İtiraf gibi bir açıklama. Akrabalarımıza Türk Vatandaşlığı Aldık…

Duyarlı çevrelerin ve avukatların iadenin durdurulması için yapılan girişimlerinden de 5 gündür sonuç alınamamış olması da Çin’e iade gibi kötü bir durumun gündemde olduğu hususunu akıllara getiriyor.

Köklü Değişim Medya olarak Zeynep Salih bacımıza uygulanan bu zulmün sonlandırılmasını ve ailesinin mağduriyetinin bir an evvel giderilmesini talep ediyoruz!

Bir önceki yazımız olan İnsan Hakları İzleme Örgütü, Çin'in Doğu Türkistan'da insanlık suçu işlediğini açıkladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi Çetesinden ev baskınları ve Uygur Türklerine Meydan Dayağı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Terör Örgütü Türkistan İslam Partisi İstanbul yapılanması İstanbul’da Uygur Türklerinin evlerini basıp dövüyor, kaldırıyor ve …