Cumartesi , Haziran 15 2024

Çin Ajanı Dünya Uygur Kurultayı Üyelerinden Mao’ya Sadakat Ziyareti

Sözde Dünya Uygur Kurultayı, Amerika’ya ve Çin’e ajanlık yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Amerika’ya ajanlık yaptığını itiraf eden Rabia Kadir in başkanyardımcısı ve Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Seyit Tümtürk ve yöneticilerinden kardeşi Seyit Abdulkadir Tümtürk Çin’de, Doğu Türkistan’lı müslüman Uygur Türklerine karşı Çin’e ajanlık yapıyor.

Hürriyet gazetesinde Uygurlara yardım eden 10 kişiyi Türk hükümetine ihbar ettiğini belirten Uygur Ajan Rabia Kadir, bu ihbarlarını Laos, Tayland, Malezya, Kamboçya ve Çin hükümetinede bildirmişti.

Türkiye’ye giriş yasağı bulunan Rabia Kadir tabi ki Türkiye’de ki ihbarlarını Sözde Dünya Uygur Kurultayı Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk ve yöneticilerinden Seyit Abdulkadir Tümtürk aracılığı ile yapıyor.

Şimdi konuya gelelim. Bir yapı düşünün, Kominist Çin Halk Cumhuriyetine düşman, daha doğrusu düşman olduğunu iddia eden bir yapı. Tayland’da tutuklu Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerine yardım adı altında Tayland’da, Malezya’da faliyet yürüttüğünü iddia eden.

İddia ediyorlar çünkü bir ziyaret ve iki foto çekip yüz dolarlık yardımdan öteye geçemiyorlar. Çin ile Türkiyenin restleşmesine sebep olan özellikle Tayland’da ki tutuklu meselelerinde ellerindeki yüz dolarlık poşetlerle boy boy facebooka poz veren kurultay yöneticileri, Amerika’da, Kanada’da, Almanya ve Japonya’da toplantılar yapan bu ajanlar bakın nerde yakalandılar. Çin Seddinde, Maonun Tianmen meydanındaki anıtkabrinde, Çinli yöneticilerle ve Çin kostümleriyle yakalandılar.

(  Rabia Kadir’in Türkiye  kolu olan Seyit Tümtürk’ün kardeşi Abdulkadir Tümtürk ‘ün Çinde Çekilmiş Fotoğrafları)

Seyit Abdulkadir Tümtürk Mao’nun Kabir ZiyaretiÇİN

Geçtiğimiz günlerde 700 bin sex ve zayıflama hapıyla yakalanan bu Kurultay yöneticileri ve gönüllüleri hatırlarsanız 43 adet gizli kamera ile yakalanmıştı. Bu kamereları hangi amaçla kullandıkları ise hala bir muamma …

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Dünya Uygur Kurultayı Amerikan İstihbaratı CİA Vakfı National Endowment For Democracy NED İlişkisi.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için düğmeye bastı. …