Cumartesi , Temmuz 20 2024

Türkistan İslam Partisi’nin Hırsızlık ve Gasp Çetesine Operasyon

Doğu Türkistan İslam Hareketi ve Türkistan İslam Partisi diye isimlendirilen Doğu Türkistan’ın Sapık Mürtet Partisi Doğu Türkistan’lı Zengin İşadamlarını ve Mazlum Uygur Türklerini Kaçırıp Paralarını Çalan ve Öldürüp ortadan kaybeden Hırsızlık ve Gasp Çetesine Operasyon yapıldığı ortaya çıktı.

Türkistan İslam Partisi Ayrılıkçı Hain Emiri İbrahim Mansur’un yakın adamları Abbas kod isimli Tursun Aydın ve Esedullah kod isimli Rüstem Abliz’in operasyonla yakalandığı Uygur Haber Ajansı’nın yaptığı haber ile ortaya çıktı (Haber Lingi : https://iuyghur.com/?p=114089 )

Geçtiğimiz aylarda Amerikan istihbaratı CIA ile yaptığı işbirliği ortaya çıkan Türkistan İslam Partisi ABD tarafından Terör Listesinden çıkartılmış ve TİP Hain Emiri Abdulhak Lamolla tarafından TİP Hain Emiri İbrahim Mansur Behahşan Valisi ilan edilmişti. İbrahim Mansur’un ihanetlerine karşı kendini siper eden Abdulhak Lamolla’nın da bu ihanetin dişlilerinden biri olduğu ortaya çıkmıştı. Abdulhak Lamolla İstanbul Zeytinburnu’nda operasyonla yakalanan TİP Hırsızlık Çetesine Karşıda İbrahimi Savunmak için Türkistan İslam Partisi Hırsızlık Beyanatı yayınladı.

Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği
Erkin Ezizi ( Erkiin Karahan )

Son 4 yılda Türkiye’de yaşayan Uygur Türkleri arasında Kaçırıp Ortadan Kaybetme, Öldürme, Rehin alma, yağmalama, yıldırma, tehdit ve şantajların bu çete tarafından İbrahim Mansur emri ile Abdurrahman Gazi, Abdulgaffar, Mevlevi isimli Uygur Türkleri ile Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği Yöneticisi Erkin Ezizi (Erkin Karahan)‘ın bu suçları organize ettiği Uygur Camia tarafından konuşuluyor. Çin zulmünden kaçıp Türkiye’ye vatanımıza sığınan Uygur Türkleri Türkistan İslam Partisi’nin İstanbul’da konumlanan Hırsızlık Çetesinden korktukları için kayıplarını dahi arayamıyor.

İstanbul’da kaçırılan ve Ortadan kaybolan Uygur Türkleri ile bağlantıları araştırılan Hırsızlık Çetesi için Polis delilleri araştırıyor. Sudi Arabistan’dan gelen Uygur bir bayanın çalınan 800 gram altınını da bu Türkistan İslam Partisi Hırsızlık Çetesinin çaldığı düşünülüyor.

Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerine yayılmış Uygur Türklerini gözetleyen ve haklarında İstihbarat Raporları hazırlayan Türkistan İslam Partisi Hırsızlık ve Gasp Çetesi ellerinde nakit para ve altın gibi değerli eşyaları bulunması muhtemel insanları cinsiyet gözetmeksizin çeşitli şekillerde kaçırıyor, ortadan kaybediyor mallarını hırsızlık ve gasp etmek süreti ile zorla alıyor.

Türkistan İslam Derneği bu kişilerin tehdit, şantaj ve uygur türklerini kaçırdıklarını ve kendilerini de Ölümle ve çocukları ile bu çetenin tehdit ettiğini açıklamıştı… ( https://www.doguturkistanbulteni.net/turkistan-islam-dernegi-tehdit-altindayiz-olumle-ve-cocuklarimizla-tehdit-ediliyoruz/ )

Türkistan İslam Derneği Açıklamasında : Türkistan İslam Partisi‘nin kirli ilişkisini gören ve Uygur Türklerini uyaran bazı Uygur Türkleri yaşadıkları İstanbul’da kaybolduğu haberleri bizlere ulaşıyor. İstanbul’da Birçok Uygur Türkü Kaybediliyor ve sahipsiz kimsesiz olduklarından ve gerek CIA gereksede Çin İstihbaratı ile ilişkili bu kişilerden korktuklarından Uygur Türkleri ne yazık ki hiçbir şey yapamıyorlar, savunmasız ve çaresizler. İstanbul’da Uygur Türkleri kaçırılmaktadır. Sefaköy’deki Uygur Türklerinin işlettiği Emin Lokantası ( Emin Tamakhanesi) ve Şehit Murat Kalyoncu Parkına dostane gibi çağırılan Uygur Türkleri kaçırılarak ortadan kaybedilmektedir. Uygur Türkleri sahipsiz ve kimsesiz olduklarından kayıplarının peşine düşemediği gibi korkularından ses dahi çıkaramamaktadırlar. Uygur Türklerinin Kaçırılma İşlerinin Sefaköy’deki Uygurların açmış olduğu Emin Lokantası’ndan organize edildiğini düşünmekteyiz. Uygur Türkleri Bu Lokantadan ve işletmecilerinden uzak durmalıdır. Kayıplarının arkasından bunları aramalıdır. Aldığımız haber kaynağına göre davet ettikleri bu tenha yerlerde zorla otomobile bindirilen Uygur Türkleri Aksaray’a götürülmekte ve yolda elektronik meteryalleri üzerinden alındıktan sonra İstanbul Aksaray’da 2. bir arabaya konulup bilinmeyen akibiyete götürülmektedir. Bu Çete hedef şaşırtmak için Özbekleri bu işler için kullanmaktadır. Bu Özbekler ve Bu Çetenin Tahircan Cemaati ile yakınlığı bulunmaktadır. Özbekleri Abbas ismini kullanan Uygur Şahsın yönlendirdiği ve Devlet Bağlantısını bu şahsın sağladığı aldığımız istihbaratlar arasındadır.”

TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ HIRSIZLIK ve GASP ÇETESİ’ne OPERASYON : İstanbul’daki olay, 31 Mayıs Pazartesi günü Zeytinburnu Nuripaşa Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Uygur iş adamı A.A akşam saatlerinde evine gitmek için işyerinden çıktı. Daha sonra iki şüpheli A.A’yı gasp ederek üzerinde bulunan 4 külçe altını alıp hızla uzaklaştı. Uygur iş adamı yaşadığı şoku üzerinden attıktan sonra durumu hemen polise bildirdi.

7 şüpheli operasyonla yakalandı

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri gelen ihbar üzerine konuyla ilgili hemen çalışma başlattı. Olay yerindeki güvenlik kameraları kayıtlarını inceleyen ekipler, şüphelilerin önce eşkalini daha sonra kimliğini tespit etti. Polis ekipleri yoğun çalışmaları neticesinde konuyla ilgisi olan 5 şüphelinin de izini tespit ederek operasyon için düğmeye bastı. Gasp Büro ekipleri olaydan birkaç gün sonra şüphelileri yakalayarak gözaltına aldı.

6 zanlı tutuklandı

Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen Türkistan İslam Partisi Hırsızlık ve Gasp çetesi Abbas Kod isimli Tursun Aydın, Esedullah Kod isimli Rüstem Abliz, Dilyar U, Abdullakh D, Alı S., Mukhitdin M. ve Ali A. emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen Mukhittin M. adli kontrol şartıyla serbest kalırken, diğer 6 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İki gaspçı böyle kaçtı

Öte yandan güvenlik kameralarında Çinli iş adamını gasp eden şahısların kaçış anları da kameraya yansıdı.

TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ / DOĞU TÜRKİSTAN İSLAM HAREKETİ HIRSIZLIK VE GASP ÇETESİ’NE OPERASYON…
TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ HIRSIZLIK OLAYINDAN SONRA KENDİSİNİ VE HAİN EMİRİ İBRAHİM MANSUR VE ADAMLARINI AKLAMAK İÇİN ÇIKARDIĞI BEYANAT…

https://www.sabah.com.tr/istanbul/2021/06/19/cinli-is-adamina-gasp-dehseti-is-adaminin-uzerindeki-4-kulce-altini-caldilar

Ayrıca Kontrol Et

Sahtekar Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı, cübbe giyinip Hocalığa soyundu Ölüm Fetvası verdi.

Düğün salonunda hediye sözü verip topladığı 40 kişiyle tek kişilik bir seçim yapan sahtekar Abdulvali …