Dünya Uygur Kurultayı’nın PKK/KCK ile dirsek teması ve Alman Yeşiller Partisi

Twitter da gezinirken bu twit ile karşılaştım DUK başkanı PKK/KCK ile kol kola Türk Ve Türkiye düşmanı bulduğu her fırsatta pkk/kck sempatizanlığı yapan Claudia Roth’unda içinde bulunduğu Alman Yeşiller Partisi milletvekili Cem Özdemir ile dünya Uygur kurultayı başkanı Dolkun İsa’nın aynı foroğraf karesinde olması ve bu Türk düşmanının Uygurlar hakkında attığı twit manidardır.

Son zamanlarda Avrupa hatta Amerika’daki bir takım Uygur aktivistlerin Türkiye aleyhinde kara propagandaya girişmiş olmaları bu aktivistlerin bir çoğununda Türkiye’de bir süre öğrenim gördükten veya yaşadıktan sonra Avrupa ve Amerika’ya yerleşmiş olması düşündürücüdür.

Bundan 3 yıl kadar önce yani 2017 Kasım ayında Almanya’da Dünya Uygur Kurultayının olağan seçimi yapılmış o zamanki Kurultay üyelerinin birçoğu toplantıya çağırılmamış ve aksine kurultay ile ilişkisi olmayan kendini Milliyetçi olarak nitelendiren bazı akademisyenler Dernek Başkanları ve Aktivistler ve hatta Rabiya Kadir’in başkanlığını kabul etmeyen kadından başkan olmaz diyen bir takım Dernek Başkanları mal bulmuş mağribi gibi koştura koştura Dünya Uygur kurultayı‘nın toplantısına gitmişlerdi.

Almanya’daki herkes bilir ki Alman Yeşiller Partisi ve onun millet vekili Cem Özdemir her zaman her yerde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni aleyhine terör örgütü PKK/KCK nın lehine hareket etmiştir ve etmeye devam etmektedir.

Şimdi asıl mesele şu Dolkun İsa’nın Cem Özdemir ile aynı karede olmasını ne ile ve nasıl açıklayacaksınız. Bir gün tekrar Almanya’ya Dünya Uygur kurultayı‘nın toplantısına çağırıldığınızda sizlerde Cem Özdemir denen PKK/KCK Sempatizanı hatta Almanya sorumlusu gibi hareket eden bu şahıs ile aynı karede el sıkışacakmışsınız.

Ve son olarak Dünya Uygur Kurultayı‘nın Türkiye sorumlusu olarak seçtiği bazı şahısların pasifliğini Uygurlar için her hangi bir adım atmayışını nasıl açıklayacaksınız.

Dünya Uygur Kurultayı’nın PKK/KCK ile dirsek teması ve Alman Yeşiller Partisi
Dünya Uygur Kurultayı’nın PKK/KCK ile dirsek teması ve Alman Yeşiller Partisi

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Uygur kadınlara Çin’lilerle Zorunlu Nikah

Çin İşgali altındaki Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri Soykırım ve Asimilasyona uğruyor. Çin Abilerini, babalarını ve …