Çin İstihbaratının paravan kuruluşu UYGUR İŞ ADAMLARI DERNEĞİ’nin Türkiye’dek Faaliyetleri.

Kurnaz Çin Türkiye de Çin çıkarlarına hizmet edecek olan ama Doğu Türkistan davasına karşı sinsi faaliyet gösteren bir derneği hizmete açtı.Bu dernek “Uygur Sanayici ve işadamları Derneği “adında Taksimde ofis açtığı belirtiliyor.

Uygur Sanayiciler ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri

Sabir BOĞDA(Başkan) ,Volkan ÖZTÜRK, Kemal SAĞUN, Gülseren UYGUROĞLU, Dilşat UYGUROĞLU, Arslan YABGU, Mahkube GÜRKAN, Volkan ERBAŞ, Abdulgafur KARAHAN, Mehmetcan UYGURALP, Mehmet Niyaz KAŞTAŞ

Adı geçen Dernek için kesenin ağzını sonuna kadar açan Çin tam 2 Milyon dolar bütçe ayırdığı ifade ediliyor. Deneğin başkanlığını koyu bir ateist olan Sabir Boğda adındaki bir işbirlikçi Uygur yürütüyor, arkasında ise Çin büyükelçiliği var,Doğu Türkistan da yatırım yapmak isteyen Türk işadamları bu derneğin elemesinden geçecek. hanı bir zamanlar Türkiye de ingiliz muhipler cemiyeti vardıya bu dernekte Çin muhipleri cemiyeti rolünü üstlenecek.Dernek kurucu üyeleri Uygurca konuşan Çinlilerden oluşuyor.

Çin Başbakanı katil Wen Jiabao Geçen sene Türkiyeyi ziyaret ettiğinde duyarlı binlerce kışı katili protesto ederken Sabir boğda ve ekibi Venciabao’un elini öpmek için sıraya girmiş ve bu olay tüm dünyadaki Doğu Türkistanlılar tarafında lanetlenmişti.

Doğu Türkistan milli davasına ihanet ederek açıkca işgalci Çin devletinin yanında yer alan bu dernek ile ilgili dataylı bilgiyi www.uysid.com adresinden öğrenebilirsiniz.

Uygur Sanayiciler ve İşadamları Derneği

Sabir Boğdaya ait işyerleri ve gayrimenkuller Çapa , Aksarayda ve Şehreminde 3 , Florya’da 1 binası bulunmakta,İstanbul’un çeşitli semtlerinde sayısız ev ve arasaları varmış.Sırf İstanbul’daki binalardan gelen kira geliri 2 milyon dolar . Doğu Türkistanda (Uygur Özerk bölgesi) başkenti Urumçi’de 2 iş merkezi var Doğu Türkistan’dan elini kolunu sallayarak gelen bir aile çocuğu olan, üniversitesini bile Doğru Türkistan vakfının bursuyla okuyan bir öğrencinin 7,8 sene içinde bu kadar servet sahibi olması normal mı??? bütün bunları 7,8 sene içinde yapmış?

İstanbul’daki Uygur iş adamları derneği kurucusu Sabir Boğda başkanlığında toplanan şu dernek üyelerinin taşıdığı pankart dikkatimi çekti. Çince yazılan pankartı Türkçeye çevirdiğinizde “ Tüm milletler büyük bir ailedir “ deniliyormuş.

Bu safsatayı Pekin radyosunun sayfasında da görmüştüm. Bu ayni zamanda Çin komünist partisinin Çin’deki azınlıkları asimle etme amaçlı kullandığı ,!üyelerin dilinden düşürmediği bir sloganmış . Çin kurulduğu 68 sene boyunca böyle sloganlar sayesinde onlarca etnik grupları tek millet — — Han Çinlilerine dönüştürmüştür. Kendinizin Çincesi yok diyelim, yanınızda topladığınız onca Uygurlara da mı bilmiyor?burs verme vadiyle etrafınıza topladığınız üniversite Öğrencileri de mi bilmiyor ?

Sabir Boğda Çin istihbarat elemanı

Sabir Boğda,Pekin Radyosunun Türkçe servisine Kamil Erdoğduya verdiği mülakatta sorulan sorulara şu cevapları veriyor. Kâmil ERDOĞDU: Hoş geldiniz, öncelikle sizi tanıyarak başlayalım. Sabir BOĞDA: Ben, 1971 yılında Urumçi’de doğdum. 1988’de eğitim için önce Moskova sonra İstanbul ardından da İzmir’de eğitimime devam ettim. Ticari hayatımı da Türkiye’de sürdürdüm. İlk ve ortaokulu Urumçi’de bitirdim, lise eğitimimi Moskova’da tamamladım. Rusya’dan sonra da İstanbul’a geldim. Kâmil ERDOĞDU: İlk ve ortaokulda çift dilli eğitim mi aldınız? Sabir BOĞDA: O dönem Uygurca ve Çince seçme hakkımız vardı, biz Uygurca seçmiştik, Çinceyi de ek ders olarak görüyorduk. Kâmil ERDOĞDU: Siz, Türk vatandaşısınız ama Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı’nın da üyesisiniz. Çin ile Türkiye arasındaki ilişkilerde bir köprü vazifesi görüyor, gibisiniz.

Çin halk Siyası Danışma konferansı Üyesi olduğunu yukarda verdiği mülakatta açıklayan Sabir Boğda Çinle bağlantılarını gizlemek ve Türk milliyetçilerini kandırmak İçin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliyle olan fotoğrafını kullanıyor.

Uygur Sanayiciler ve İşadamları Derneği – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Çin halk Siyası Danışma konferansı Üyesi Boğda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliyle Ama bizim bildiğimiz tek şey var ki, Türkiye cumhuriyeti toprağı uzun yıllar boyunca Doğu Türkistan bağımsızlık hareketinin kalesi olmuştur, bu yollarda İsa Yusuf Alptekin, Mehmet Emin Buğra, İbrahım Baykozi ve Mehmet Rıza Bekin Paşa gibi milletinin bağımsızlığı için tüm ömrünü adamış büyük zatların o yüce vücutları bu topraklarda gömülüdür.. Biz taşıdığımız bayraklarımıza , pankartlarımıza sahip çıkamazsak, sizler gibi menfaat, mertebe, para- pul uğuruna pankart taşıyanları o büyük zatların ve vatandaki on binlerce şehitlerin ruhu ansızın gelir , bir gecede yok ederler, o zaman para ile tuttuğunuz o korumalarınız bile bir şey yapamaz.

Kaynak : http://www.gelecekgundem.com/gundem/cin-istihbaratinin-paravan-kurulusu-uygur-is-adamlari-dernegi-nin-h4062.html?fbclid=IwAR1Chl_kH8jjwOBL1FciOKXDudVQh_kK5_vjLnltMnTg-wQgxSF4TH0qnwA

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi’nden İstanbul’da Uygurlara Tuzak …

Türkistan İslam Partisi Gasp ve Soygun Çetesi İstanbul’da Terör Estirmeye devam ediyor. Zengin Uygur Türklerini …