Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ABD’den geldi Ankara’da Örgüt Yöneticisi olduklarını itiraf etti. Hiç Bir İşlem yapılmadı

2004 yılında Amerika’nın Beyaz Sarayında CIA tarafından kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti sözde Cumhurbaşkanı Anwar Yusuf Turani Amerika’dan geldi ve Türkiye’de kurduğu ekibi ile Ankara’da Etimeskut Belediyesi Kent Konseyinde toplantı yaptılar ve Örgüt Yöneticisi olduğunu söylediler ve bu ekip ellerini kollarını sallaya sallaya aramızda dolaşıyor. Haklarında bir soruşturma dahi açılmadı.

Amerika’nın kurduğu Silahlı Örgüt Yöneticisi olduğunu itiraf eden Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti‘nin toplantısında bu suçu işleyen yöneticilerin listesi şu şekilde; sözde Cumhurbaşkanı Anwar Yusuf Turani, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Baltacı (Doğu Türkistanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Dernek Başkanı), Başbakan Ajı Abuduwaili (Osman Turan ve Abdulwali Bugrahan Kod isimlerini kullanır) Genel Kurmay Başkanı Muhammed Nurullah Çetin, Din işleri Başbakanı Bilal İbrahim Türkistani. sözde Doğu Türkistan Ulemalar Birliği, Doğu Türkistanlılar İttifakı’ndan yöneticiler.

Silahlı Örgüt yöneticiliği suçunun Türkiye’deki Hukukda cezası 12 ila 15 yıl hapis cezasıdır. Amerika’dan gelip Uygur Türklerinin ve Türk Milliyetçiliğinin arkasına gizlenip işlenen bu suçların ne yazıkki Türkiye‘de bir cezası yok çünkü Türk Milliyetçiliği adı altında yapılmıştır bu suç.

Yusuf Baltacı bu günlerde görevinden ayrıldı ve Edirne Tekirdağ taraflarında Doğu Türkistanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği‘ni Kurdu ve bu günllerde Uygur Türklerine köy vaad ederek Amerika’nın bayrağı altında toplamak için çalışıyor. Genel Kurmay Başkanı Muhammed Nurullah Çetin bu toplantının ardından sözde ayrıldı. Başbakan Ajı Abuduwaili bu toplantının sonunda yapılan haberlerin etkisi ile ayrıldı ve yerlerine yenileri çoktan geldi.

Erkin Ezizi – Dünya Mazlumları ve
Muhacirleri Derneği. Doğu Türkistan
Sürgün Hükümeti Maliye Bakanı

Türkistan İslam Partisi içerisinde Amerika ile Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti eski Maliye Bakanı sıfatı ile görev yapan Erkin Ezizi aracılığı ile TİP içerisinde İbrahim Mansur ve Abdulhak Lamolla gibi iki hain bulan Amerikancı yapı örgüt içerisine sızdı ve bu toplantıda Amerika’ya karşı kendilerini ispat ettiler.

Türkistan İslam Partisi içerisinde Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin ”Türkistan İslam Partisi bizim askerimiz evveldende bizim askerlerimizdi” sözlerine yalanlama gelsede TİP içerisindeki hainler Sürgün Hükümetinin sözlerini destekleyen ve onları doğrulayan bir Beyanat yayınladı. Afganistan’da TİP bölücüleri tarafından yayınlanan Beyanat TİP Bölücülerinin emiri Abdulhak Lamolla mühürü ile yayınlandı.

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti – Sözde Milli Savunma Bakanı Muhammed Nurullah Çetin
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti – İşte Silahlı Örgüt Yöneticilik Suçu…
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti; Muhammed Nurullah Çetin Örgüt Yöneticisi olduklarını.

Uygur Ana olarak dünyada tanınan Uygur Aktivist ve Dünya Uygur Kurultayı’nın kurucu lideri Rabia Kadir bir ses kaydı ile Uygur Liderlerinin bağlantısını itiraf etti… Rabia Kadir; Dünya Uygur Kurultayının içindeki Çin’e çalışan hainleri itiraf ettiği gibi. Doğu Türkistan Maarif Derneği, Doğu Türkistan Ulemalar Birliği ve Türkistan İslam partisi‘nden atılan eski TİP lideri İbrahim Mansur ve Abdulhak Lamolla‘yı kast ederek bu üç oluşumun birbiri ile olan anlaşmalarını bir ses kaydı ile itiraf etmiş ve bu kirli bağı bu ses kaydı ile açıklamıştı.

Yusuf Baltacı Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Doğu Türkistanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Dernek Başkanı
Erkin Ezizi Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Dernek Başkanlığına İsmail Hasbal’ı atadı – (Sağdan İkinci)
TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ Bölücülerinin yayınladığı ve Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin smzlerini doğrulayan BEYANAT

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …