DOĞU TÜRKİSTANLILAR DERNEĞİ ÇİN LE TİCARET YAPARKEN YAKALANDI

Dünya Uygur Kurultayı deyip 20 kişilik Amerikan çetesi kurup, Amerika’da Dernek Açan ve başına da, Çin kominist partisine ajanlık yaparken yakalanıp ceza yattıktan sonra Kominizmden Demokrasiye dikey geçiş yapan Çin’in en zengin 8. kişisi ünvanını alan, Rabia Kadir ve onun Türkiye’de ki yardımcısı Seyit Tümtürk Uygur’lu mücahitleri Ajanlıkla suçluyordu.
Kendisi ajanlıkdan geldiği için, paranoyak olan Rabia ve Yardakçısı Seyit meğer Çin’de sıkı bir Ticaret yapıyormuş ve bunu da röportajında kendi ağzından söylemiş… Allah söyletmiş…
İşte O haber…
Doğu Türkistanlılar Derneği’nin faaliyetlerini anlamakta gerçekten zorluk çekiyorum.
Mesela Genel Başkanları Doğu Türkistan’a zulmeden Çin ile ticaret yapıyor.
Bu iftira yada yorum değil, bizzat dernek başkanı Seyit Tümtürk ile yaptığım bir televizyon programında sorduğum sorudan aldığım yanıt bu…
Dernek başkanı Tümtürk, Çin ile ticaret yapıyor, bunda hiçbir sakınca görmüyor ama Çin sirkini protesto etmekten geri durmuyor.
Ticarete evet, sirke hayır…
Çin zulmü ayyuka çıksa da ortada görülmeyen Doğu Türkistanlıları, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yi karşılama töreninde en ön saflarda görebiliyoruz.
Peki Özhaseki Doğu Türkistanlılar Derneği’nin kaç eylemeni destek verdi?
Özhaseki’nin böyle bir talebi yok ama dernek başkanı Tümtürk, Doğu Türkistanlıları yerel siyasetin dolgu malzemesi olarak kullanmaktan hiçbir sakınca görmüyor.
Amaç gerçekten Doğu Türkistanlıların sorunlarına dikkat çekmek mi, yoksa Doğu Türkistanlılar diye bir dernek var diyerek protokolde yer kapmak mı anlamakta zorluk çekiyorum.
Son olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kayseri ziyaretinde Doğu Türkistanlılar Derneği objektiflere takıldı.
Ellerinde pankartta “Sayın Başbakanımız Doğu Türkistanlılar size minnettardır” yazıyordu.
Tümtürk ve dernek üyelerine gerçekten sormak istiyorum, Doğu Türkistanlılar ne için başbakana minnet duyuyorlar?
Çin zulmünden kaçak aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 35 Doğu Türkistanlı soydaşımızı günlerce Atatürk Havalimanı’nda görmezden geldiği için mi?
Katıldığı her televizyon programında, çıktığı her mitingde Rabia’dan söz eden Başbakan Erdoğan’ın Doğu Türkistan’daki Çin zulmü karşısındaki sessizliğinden dolayı mı?
Evet, Doğu Türkistanlılar neden Başbakan’a minnet duyuyor?
Benim görmediğim, farkına varmadığım bir durum mu var?
Yoksa yukarıda da altını çizmeye çalıştığım gibi dernek başkanı Tümtürk, Doğu Türkistanlılar üzerinden kendisine protokolde yer mi ayarlıyor?
Doğu Türkistanlılar, Sayın Erdoğan geldiğinde bir pankart taşıyacaksa bu minnet duygularını değil; Doğu Türkistan’a Mısır’a, Suriye’ye gösterilen hassasiyetin binde biri gösterilmediği için olsa olsa sitemlerini ifade eden bir pankart olurdu.
Bu pankartı gören Sayın Erdoğan Doğu Türkistan politikasının doğru olduğunu düşünür ve Doğu Türkistan konusunda ilgisiz kalmaya devam eder.
Nede olsa Mısır’ın binde biri kadar gündeme getirmediği, kamuoyu oluşması için kontrolündeki medyayı harekete geçirmediği Doğu Türkistanlılar kendisini minnet duyuyorsa, o zaman doğru yoldadır demektir.
İşte bu nedenle Suriye’den isteyen elini kolunu sallayarak Türkiye’ye girerken, Çin zulmünden kaçan Doğu Türkistanlılar Atatürk Havalimanı’nda günlerce bekletiliyor.
Gerçekten Doğu Türkistanlılar kimin davasını güdüyor?
Çin zulmü altında inleyen kardeşlerinin mi, yoksa protokol peşinde koşan kardeşlerinin mi?


http://www.kayseriolay.com/dogu-turkistanlilar-kimin-davasini-guduyor-h1920.htm

http://dunyauygurkurultayi38.blogspot.com/2017/01/dogu-turkistanlilar-dernegi-cin-le.html

Ayrıca Kontrol Et

ABD Demokrasi Vakfı NED’in Fonladığı Türkistan İslam Partisi ve Doğu Türkistan STK ları

Amerika Birleşik Devletleri’nden National Endowment for Democracy NED Vakfı Doğu Türkistan STK’larına 9 Milyon Dolara …