Taliban ile ABD destekli Kabil hükümeti arasında Çatışmalar devam ederken TİP Wakhan Koridorunda ABD ve DAEŞ ile ne yapabilir ?

Türkistan İslam Partisi İhanetçi Komutanlar İbrahim Mansur ve Abdulhak ne yapmak istiyor ? Taliban ile beraber olup DAEŞ ve Amerika ile beraber Wakhan Koridorunda Doğu Türkistan’ı kurtaracağını iddia ediyor.

Burada İbrahim mansur, Abdulhak ve Uygur Türkleri şu soruları kendilerine sormalıdır.

1- Türkistan İslam Partisi Afgan şubesi, Taliban ile beraberken – Taliban ile savaşan DAEŞ ve ABD ile nasıl birlik yapılabilir ? Türkistan İslam Partisi Şam Şubesi buna nasıl izin verebilir ?

2- DAEŞ, Türkistan İslam Partisi Afgan Şubesi ile birlikte hareket ederken – Taliban ile nasıl savaşabilir ?

3- Türkistan İslam Partisi Afgan Şubesi, Taliban ile savaşan DAEŞ ve ABD’nin ortasında Taliban saflarında nasıl durabilir ? Türkistan İslam Partisi Şam Şubesi bunu nasıl görmez ?

ASIL SORU ŞU ? Türkistan İslam Partisi Afganistan Şubesi kime ihanet etmektedir ? 1- Taliban 2-Uygur Türkleri 3-DAEŞ 4-ABD 5-Ümmet

Bu sorunun cevabını bulduğunuzda meseleyi çözmüş olacaksınız !!!

Taliban’ın Afganistan’ın batısındaki Ferah vilayetinde Kabil yönetimine ait askeri bir helikopteri düşürdüğü öne sürüldü.

Taliban ile ABD destekli Kabil hükümeti arasında Afganistan genelinde çatışmalar devam ediyor.

Ülkenin batısındaki Herat ilinde devam eden çatışmalar kapsamında Taliban’ın bugün sabah saatlerinde Kabil hükümeti güçlerine ait bir askeri helikopteri düşürdüğü öne sürüldü.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, Herat ilinde Taliban’ın yoğun olarak etkinlik gösterdiği Farsi ilçesinde bugün sabah saatlerinde bir helikopter düşürüldü.

Helikopterin Taliban mevzilerine saldırı düzenlediği esnada hedef alınarak düşürüldüğü belirtildi.

Taliban Sözcülerinden Kari Yusuf Ahmedi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada helikopterin Taliban güçlerince düşürüldüğünü öne sürdü.

Düşen helikopterin tüm mürettebatının ise öldüğü belirtildi.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …