Cumartesi , Temmuz 20 2024

Türkiye Tarihinde ilk defa Uygur Türkleri ÇİN’e teslim edildi.

Hatay Göç İdaresindeki kripto FETÖ’cüler, Doğu Türkistan Hoten doğumlu  iki Uygur Türkünü sahte Tacikistan belgeleriyle Tacikistan üzerinden öldürüleceklerini bile bile ÇİN’e teslim etti. 

Hatay Göç idaresi Fettullahçı Terör Örgütünün bir oyununa sahne oldu. Doğu Türkistanlı Uygur Türklerine sahte Tacikistan belgeleri düzenlenerek Tacikistan üzerinden gizlice idam edileceği Çin Halk Cumhuriyetine teslim edildi.

Hatay Göç idaresindeki 79 Doğu Türkistanlı Uygur Türkü  Fettullahçı Terör Örgütünün sahte belgelerle düzenlediği bu oyunu bozmak için 19 Şubat 2018 tarihinde süresiz açlık grevine başladığını ilan etmesinin ardından 5 kişilik Tursun ailesinin teslim edilmesinin önüne her ne kadar geçse de Doğu Türkistan Hoten doğumlu İzbuddin ve zubayyir’in Tacikistan üzerinden Kominist Çin Halk Cumhuriyetine teslim edilmesinin önüne geçilemedi.

Hatay Valiliği Basın Açıklamasına teslim edilen Uygur Türklerine neden yer vermedi ?

Hatay Valiliği açlık grevi yapan Uygur Türklerinin akabinde zoraki bir basın açıklaması yaptı. Hatay Göç İdaresindeki FETÖ’cü hainlerin sahte Tacikistan belgesi ile Çin’e teslim edilmesine değinmedi. Adeta göç idaresindeki bu oyunu gizleyen bir açıklama yapan Hatay Valiliği sorumlular hakkında yasal işlem yapmadı.

Teslim edilen Uygur Türklerinin adeta üzerini örtmek için Hatay Valiliği ve Hatay Göç idaresi açlık grevindeki Uygur Türklerinin tamamına yakınını serbest bıraktı.

Hatay Göç İdaresi açlık grevindeki Uygur Türklerini aldattı ?

Açlık grevinin akabinde Hatay Geri Gönderme Merkezi’ne gelen yetkililer vakit kazanmak ve Çin’e teslim edilen Uygur Türklerini basından  gizlemek için yalan beyanda bulunarak ‘’İzbuddin ve Zubayyir İstanbul’a götürüldü teslim edilmiyor’’ yalanının arkasına sığındı.

Ankara sahtekar Uygur Türkleri ile aynı masayı paylaşmamalıdır.

Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları medyatik bir çıkar göremediğinden olsa gerek bu teslime duyarsız kaldı. Kameralara poz vermek için Tayland ve Malezya’ya kadar gidip ellerinde 100 dolarlık poşetle fotoğraf çektiren STK’lar nerede ?

İzbuddin ve Zubayir kendi derneklerine üye olmadığı için mi bu duyarsızlık ?

Göç İdaresi ve Hatay valiliğinden bir çekinmeleri, endişeleri mi var ?

Göç idaresi müdürlükleri derneklerinizdeki üyelerin ikamet başvurularını almaz işlerinizde size yardım etmez diye mi bu sessizliğiniz ?

Ak Parti Hükümeti sahtekar Uygurları ayırt etmek zorundadır. Reklam yapmak,  derneğinin adını duyurmak, vakfına menfaat sağlamak için kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanlığı Köşküne gidip bizzat Cumhurbaşkanı ile aynı masayı paylaşanlar bu gün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı masadaydınız neden sahte belgelerle Tacikistan üzerinden Çin’e teslim edilen Uygur Türklerini haber vermediniz ?

Derneğindeki klima eksikliğini Ankara’ya haber veren alçak şişkolar, Çin’e teslim edilen iki Doğu Türkistan’lı Uygur Türkü derneğinizdeki klimadan daha mı değersiz ?

Allah azze ve celle intikam sahibidir, intikamını almakta hiç acele etmez…

http://www.kamudannethaber.com/turkiye-tarihinde-ilk-defa-uygur-turkleri-cin-e-teslim-edildi/3465/

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Fatih Erbakan, Doğu Perinçek bağlantılı kişi ile aynı karede

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Doğu Perinçek Ajanı Obul Tevekkül ile görüntülendi. Obul …