Çarşamba , Temmuz 17 2024

Amerika’nın DAEŞ ve Uygurları Wakhan Koridoru’na taşıyan örgüt Türkiye’de yapılandı.

Amerika 2015 yılında başlattığı DAEŞ ve Uygur Türklerini Afganistan-Çin Hududundaki 60 km’lik Fergana Vadisi/Wakhan Koridoru’na taşıma planında Uygur Türkleri ABD’nin oyununu görmek istemedi ve Uygurlar çepeçevre ABD kuşatması altına girdi.

Amerika, dünyanın süper gücü olduğunu iddia ediyor ve gücünü arttırmak için Doğu Türkistan’da çıkan Dünyanın en büyük petrol rezervi ve 250 milyon merteküp gaz rezervinin peşinde.

Komünist Çin tarafından İşgal altına alınan Doğu Türkistan‘daki Çin zulmünün şiddeti 40 milyon Uygur Türkünü kuşattı ve bu zulmü yaşamayan Uygur kalmadı. Çin’in zulmü arttırması Amerika’yı harekete geçirdi. Doğu Türkistan’a özgürlük adı altında Doğu Türkistan’ın yeraltı kaynaklarından pastasını almak için harekete geçen Amerika Uygur Türkleri ile bir anlaşma yaptı.

Türkistan İslam Partisi Hain Bölücüleri Abdulhak Lamolla ve İbrahim Mansur ile Doğu Türkistan’ın Yeraltı kaynaklarının 50 yıllığına Amerika’ya verilmesi karşılığı anlaşma yapan Amerika bunun karşılığında DAEŞ ve Uygur Türklerini Afganistan-Çin hududundaki Wakhan Koridoru/Fergana Vadisi’ne götürüyor ve orada onlara silah ve para yardımında bulunma sözü verdi.

Amerika, Çin ile masada pazarlık gücünü arttırabilmek için Uygur Türklerini ve DAEŞ’i kullanıyor. Çin ile anlaşma yaparsa 60 kilometrelik Wakhan Koridoru’nda Uygur Türklerini altın tepside Çin’e telim edecek ve Çin zulmünden kaçmış ve Türkistan Cihadını başlatmak için 30 yıl emek vermiş Türkistan İslam Partisi’ni Wakhan Koridorunda bitirecek.

Amerika aynı zamanda uzun yıllardır Afganistan’da Taliban’a karşı mücadelede başarı sağlayamadı ve bu yapıyı DAEŞ’i Talibana karşı savaştırıyor. DAEŞ’in Bedahşan Bölgesindeki saldırılara TİP Bölücü Hainleride dahil oldu.

İşte DAEŞ ve Uygur Türklerini Afganistan’a taşıyan yapı.

Amerika, DAEŞ ve Türkistan İslam Partisi’nden koparttığı Uygur Türklerini Afganistan’a taşımak için Beyaz Saray’da kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ve Dünya Uygur Kurultayı’nı kullanıyor. Bunun için Dünya Uygur Kurultayı içerisinde Genel Kurul ile büyük bir değişim yapıldı. Rabia Kadir ve Seyit Tümtürk başarısızlıkları sebebi ile görevden alındı. Amerika tarafından Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde düzenlenen gizli bir toplantıyla Türkiye’den katılan Doğu Türkistan Derneklerini ve bazı gazetecileri Dünya Uygur Kurultayı Bünyesine kattı. Toplantıya Maarif Derneği Başkanı Hidayetullah Oğuzhan, Doğu Türkistan Ulemaları Birliğinden bir çok kişi katıldı. (Hidayetulllah Oğuzhan Kıbrısta yapılan ihbar üzeri gözaltına alınması ile gizli toplantı açığa çıktı)

Amerika, Uygur Türklerini ”Şam Cihadı Bitti” yalanı ile TİP Bölücü hainleri Abdulhak Lamolla ve İbrahim Mansur aracılığı ile aldattıklarını bu oluşuma kattı.

TİP’den kopartılan Uygur Türkleri’nden 1000’e yakın kişi Suriye üzerinden Türkiye’deki bu oluşumun yardımı ile Afganistan’a taşınmaya başlandı. Afganistan’a daha önceden Amerika tarafından taşınan DAEŞ, Taliban’a karşı savaştırıldı ve yenilgiye uğrayan DAEŞ, Wakhan Koriduru’nu içinde barındıran Bedahşan’a taşındı ve İbrahim Mansur, Abdulhak Lamolla mühürlü TİP Beyanatı ile Amerika tarafından Bedahşan sorumlusu olarak atandı.

Oluşumun Başı, Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti’nin Maliye Bakanı ve aynı zamanda Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği’nin kurucusu Erkin EZİZİ üzerinden örgütlendi. Erkin Ezizi İbrahim Mansur’u ikna etmeyi başarınca İbrahim Mansur üzerinden TİP Bölücü başı Abdulhak Lamolla’yı da ele geçirdi. DAEŞ ile koordinasyonunu sağlayan Amerika Suriye’den Mücahitleri kopararak silahlandırdığı PKK/YPG ve Esad’a karşı Mücahitleri zayıflattı.

İŞTE AMERİKA’NIN KURDUĞU YAPININ TEK TEK İSİMLERİ

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ve Dünya Uygur Kurultayı Dolkun İsa Yapısı.

Yapının Bel kemiği : Erkin Eziz (Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği), Türkistan İslam Partisi Bölücü Hainleri İbrahim Mansur, Abdulhak Lamolla

Doğu Tüürkistan Sürgün Hükümeti : Cumhurbaşkanı Anwar Yusuf Turani, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Baltacı, Genel Kurmay Başkanı Muhammed Nurullah Çetin, Başbakan Ajı Abuduwaili (Osman turan ve Abdulwali Bugrahan kod isimlerini kullanır) ve bu yapıda Bakan, Milletvekili statüsü ile görev yapan kişiler.

Doğu Türkistan Maarif Derneği : Hidayetullah Oğuzhan ve dernek yapısı etrafında toparlanan Doğu Türkistanlılar İttifakı.

Doğu Türkistan Ulemaları Birliği : Amerika’ya hizmet eden Ulema adı altında toplanan ve Doğu Türkistan Ulemaları Derneği kurucuları.

Dünya Uygur Kurultayı Eski Başkanı, Doğu Türkistan’lı Aktivist Rabia Kadir Bu birleşmenin itirafını ve Çin ile bağlantılarının bir kısmını şu ses kaydı ile açıklamıştı.

RABİ KADİR İTİRAF …
Doğu Türkistan SÜrgün Hükümeti İtiraf – Doğu Türkistan Maari Derneği DAEŞ’e Uygurları götürüyor, Amerika’dan bunun için para alıyor. Elimizde videolar var.
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti – İTİRAF
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti – İTİRAF

İŞTE AMERİKA’nın DAEŞ ve Uygur Türklerini Afganistan’a taşıyan Oluşumların Bir kısmının İnternet’de yaptıkları CANLI YAYINLAR..

Mustaqılık Hareketi
Avrupa Ülkeleri üzerinden yapılan Wakhan Koridoru Davet- Hüseyin Tecelli
ABD, DAEŞ ve Türkistan İslam Partisi Hain Bölücüleri Wakhan Koridoru Projesi
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ve Ulemalar Birliğinin Daveti

AMERİKA’NIN WAKHAN KORİDORU PLANI VE BASINDA ÇIKAN HABERLER

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …