Cumartesi , Temmuz 20 2024

Çin-Kazakistan kuşatması başladı. On binlerce Kızıl Çin askeri Kazakistan’da. Video HABER

Komünist Kızıl Çin işgal etmek istediği ülkeleri büyük borca sokup ekonomik olarak kendisine bağlı hale getirdikten sonra. O Ülkenin üzerinde ciddi yaptırımlarda bulunarak baskı ve tehditle Ekonomik, Siyasi anlaşmalar yapar. İkinci adımı ise tehdit unsuru olarak gördüğü Uygur Türklerine karşı Terörde İş Birliği anlaşmaları imzalar ve Terör adı altında Uygur Türklerini o ülkelerden teslim alır.

Yeterince Borç altına soktuğu ülkeler geri ödeme konusunda ödeme yapamaz hale gelince de ülkenin iç işlerine karışır ve tehditle topraklarına, koruma amaçlı gibi askeri ve kargo trenleri ile Askeri malzemeler sokar ve kargo trenlerini de bir nevi Truva Atı olarak kullanarak o ülkenin borç karşılığı şehirlerini istila eder.

Kazakistan borcunu ödeyememektedir, Çin kuşatma planı için bütün alt yapıyı oluşturmuştur ve Kazakistan İşgali Başlamıştır.

KAZAKİSTAN’A İŞÇİ KILIĞINDA ONBİNLERCE POLİS GİRDİ.

Kazakistan yıllardır Çin’e borçludur, bu borçlarının altından kalkamamaktadır. Ciddi ekonomik sıkıntı içerisine düşmüştür ve Çin bu borçlarına karşılık Ekonomik ve Terör anlaşmaları ile Kazakistan’ı pençesine düşürmüştür.

Kazakistan bu borç ve anlaşmalarına karşı Uygur Türklerine yıllardır zulmetmektedir ve ülkesinde yakaladığı binlerce Uygur Türkünü Çin’e teslim etmiştir. Kazak halkı da dayanma sınırının son seviyesine kadar ulaşmıştır. Gerek Kazakistan yönetimine, gerekse de Kızıl Çin yönetimine karşı ayaklanma belirtileri baş göstermektedir.

Bir yıl içerisinde Çin Kazakistan’ın birkaç şehrine el koyacaktır. Kazakların vereceği tepkiye göre de Kazakistan içerisinde Kazak-Çin savaşı patlak verecektir. Geçtiğimiz günlerde Kazak işçiler ve Çin’li işçiler Kazakistan’da bir maden ocağında büyük çatışma içerisine girmişti.

Çin, Doğu Türkistan’ı da bu şekilde 1949 yılında kuşatmış ve Çin askerleri 1949 yılında Doğu Türkistan’a Trenlerde saklanarak gelmişti. Bütün Uygur Türkleri Trenleri Ticaret için geldiğini zannediyordu. Kargo Treni görünümündeki Trenlerde Kızıl Çin askerleri saklanmış ve Kargo Trenlerini adeta Truva Atı olarak kullanmıştı. Uygun fırsatı kollayan Kafir Komünist Çin ani saldırılarla kuşatma başlatmıştı.

Çin, Doğu Türkistan’a, ticaret adı altında meyve ve sebze getirdiği trenlerle zehirli fareler getirmiş ve o fareler insanlara saldırmış bu zehiri Doğu Türkistan’da ki insanlara ve tarımsal ürünlere taşımıştı. Sinsi Çin’in bu oyunları günümüzde de devam etmektedir.

Günümüz de Doğu Türkistan kuşatması Soykırım derecesine ulaşmıştır ve Doğu Türkistan’da 35 milyon Uygur Türkü tecrit altındadır. Dünyadaki hiçbir Uygur Türkü Doğu Türkistan’da ki akrabalarından haber alamamaktadır.

Yazar : Ferganali YAKUP

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Çin Devlet Güvenliği Uygur Soykırımını Desteklemek için Videolar Hazırlıyor

Doğu Türkistan’ı İşgal Eden Komünist Çin 21. Yüzyıl Soykırım Kamplarına Uygur Türklerini Doldurmak ve Soykırımını …