Cumartesi , Temmuz 13 2024

DAEŞ ve ABD’nin suç ortakları, Maarif Derneği, Ulemalar Birliği, DUK ve Türkistan İslam Partisi eski komutanları.

Amerika ve DAEŞ Afganistan’a gitmiş, Taliban ile savaşmış ve Wakhan Koridorunda Ki Uygur Türkleri ile olan birliği açığa çıkmıştı.

Rabia Kadir’in itirafları sonrası DAEŞ’i Afganistan’a taşıyan Türkiye’de ki ittifak açığa çıktı. Birçok haber ve röportajlarımızda ABD’nin Uygur Türklerini Doğu Türkistan vaadi ile kendi saflarında savaştırmak için DAEŞ ile beraber Türkistan İslam Partisi içerisindeki Hain komutanlarını (İbrahim Mansur ve Abdulhak) açıklamış ve bunları Wakhan koridoruna götürdüklerini belirtmiştik.

Türkistan İslam Partisi içerisindeki DAEŞ ve Amerikan casuslarının Türkiye’de ki altyapısının kirli yüzlerini ve bağlantılarını açıklamıştık. Rabia Kadir’in bu itirafı bu hainlerin diğer bağlantılarını ortaya çıkardı.

DAEŞ’i Afganistan’a taşıyan ittifak ‘’Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti, Doğu Türkistan Ulemalar Birliği, Dünya Uygur Kurultayı ve Türkistan İslam Partisi eski komutanı İbrahim Mansur ve ABDULHAK. Bu kirli ittifakın başını çeken bermuda şeytan üçgeni. Rabia Kadir bu ittifakın Çin ile olan ilişkisini de açığa çıkarmış ve şu 12 ismi tek tek saymıştı.

RABİA KADİR; 12 ÇİN AJANI – 1. Erkin Alptekin 2.Dolqun İsa, 3.Erkin Ekrem, 4. Rishat Abbas ve Ailesi, 5.Luisa (Diye tanıyorsunuz bu da Amerikalı), 6.Dilshat Rishit, 7.Perhat Yorungqash, 8.Umer Qanat, 9.Nuri Turkel, 10.Erkin Tarim, 11.Roshen Abbas, 12.Ablikim Xoten  bunlar açık ve aşikar bir şekilde Çin’istihbaratına çalışıyor diye belirtmişti.

RABİA KADİR; Dünya Uygur Kurultayı İçindeki Hainler ve Türkistan İslam Partisi Beraber Çalışıyor.

Rabia Kadir’bu kişilerin satın alamadıklarını Çin, Çin’in satın alamadıklarını bunlar satın alıyor diyerek ekledi bunlar adamları ile beraber yaklaşık 100 kişiler.

Amerika, Suriye’de bulunan DAEŞ’li yabancı savaşçıları bir diğer tabirle HARİCİLERİ, Afganistan’a götürdüğü ve orada Taliban ile mücadelesinde DAEŞ’li savaşçıları kullandığını dünya medyası yazmıştı. Dünyanın birçok ülkesinde gündem olan DAEŞ ve Taliban savaşının arkasında Amerika’nın olduğu açığa çıkmış, Taliban’dan kaçarken sıkışan DAEŞ’çi savaşçıları Amerikan helikopterleri kurtarmıştı.

DOĞU TÜRKİSTAN ULEMALAR BİRLİĞİ-Videoda Benim dinimden başkasını demeyen bir birlikden konuşmuyoruz.. Bizim burada birlik diye çağırımız. Çin’e karşı hangi dinden, hangi inançdan, hangi itikatdan olursan ol. Çin’e karşı aynı yolda yürürüz diyoruz…

Amerikan Helikopterleri ile tahliye edilen DAEŞ’li savaşçıların Amerikan ordusu ve Afgan ordusu ile olan yakınlığı objektiflere yansımıştı. Afgan askerleri ile samimi pozlar veren Hariciler Afgan askerlerinin yanında ellerinde silahları ile rahatça tebessümle dolaştıkları gözlemlenmişti. Hariciler adeta Afgan askerleri ile din kardeşleri gibi pozlar vermişlerdi.

Amerikan istihbaratı, DAEŞ’i Afganistan Çin hududundaki Wakhan Koridoruna getirmek için yıllardır türlü oyunlar oynamaktadır. Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini, Doğu Türkistan vaadi ile aldatarak DAEŞ ile beraber Wakhan Koridoruna getirmek için 2015 yılından bu güne kadar mücadele etmektedir.

Afganistan’da Taliban’dan kaçan IŞİD’liler abd helikopterleri ile tahliye edildi

Uygur Savaşçılarının toparlandığı en kalabalık mücahit gurubu Türkistan islam Partisini yıllardır bünyesine katmak için çalışan Amerika, Türkistan İslam Partisi içerisindeki İbrahim Mansur’un ihaneti ile kısmen başarılı oldu ve Uygur Mücahitleri ABDULHAK ve İbrahim Mansur’un ihaneti ile böldü.

İbrahim Mansur ve Abdulhak’ın ihaneti, Beyaz Saray’da CIA tarafından kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ‘nin iki ayrı açıklaması ile açığa çıkmıştı. Bu açıklamalarda Sürgün Hükümeti açıktan açığa Türkistan İslam Partisi’nin kendilerinin askerleri olduğunu, yıllardır onları kumanda ettiklerini, ellerinde ses kayıtlarının bulunduğunu belirtmiş ve İBRAHİM MANSUR İLE ABDULHAK’ın ihanetini alenen belgelemişlerdi. İbrahim Mansur ve Abdulhak ise çıkarmış oldukları Beyanat ile Amerika ve Doğu Türkistan Sürgün Hükümetini onaylamış, Müslümanların izzetini savunanları yalanlamışlardı.

RABİ KADİR’den bomba İtiraf, İşte Şeytan Üçgeni

Geçtiğimiz günlerde Bomba gibi bir itiraf da Uygur Aktivist Rabia Kadir’den gelmiş ve Rabia Kadir’de daha açık bir şekilde Türkistan İslam Partisi ile Türkiye’de bulunan Doğu Türkistan Maarif Derneği ve Doğu Türkistan Ulemalar Birliğinin beraber hareket ettiklerini belirtmişti. Rabia Kadir kurulmuş olan bu üçlü ittifakın Türkiye’de yapılanma içerisinde olduğunu ve bu ittifaka uymayan Uygur Türklerini Tutuklatabilecek güce sahip olduklarını belirtmişlerdi.

Doğu Türkistan Ulemalar Birliğinin içerisinde de olan Doğu Türkistan Maarif Derneği saffını belli etmiş ve kurdukları bu birlik yapmış olduları açıklamalarda İlmi Akidelerini ortaya koymuşlardı. ‘’Hangi Dinden, hangi inançdan olursa olsun Çin’e karşı beraber savaşırız’’ açıklamasını yapan bu akidesiz müşrikler savaşlarının islami bir savaş olmadığını ve bu savaşta din ve kültür ayrımı yapmadan herkesle beraber yürüyebileceklerini açıklamışlardı.

Bu açıklamanın ardında yatan gerçek ise DAEŞ ve Amerikan ittifakı olmuştu ve Allah bu Müşriklerin iki yüzlerini ve kalplerindeki pisliğini açığa çıkardı.

Allah azze ve celle kendi dinini koruyanlarının yardımcısıdır. Kim ki Allah’ın dini islamı korumak için, kafirlerin ve müşriklerin karşısına çıkıp Hakkı Haykırırsa Allah onun yardımcısıdır.

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, ABD Konsolonsluk Zİyareti
Sürgün Hükümeti Ayrılıkçıları, Türkistan İslam Partisi ile beraberiz açıklaması yaptı
Sürgün Hükümeti Ankara’da Toplantısı; Türkistan İslam Partisi bizim askerlerimiz

Ferganali YAKUP…

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi’nden İstanbul’da Uygurlara Tuzak …

Türkistan İslam Partisi Gasp ve Soygun Çetesi İstanbul’da Terör Estirmeye devam ediyor. Zengin Uygur Türklerini …