Cumartesi , Haziran 15 2024

Seyit Tümtürk, YPG/PYD’ye silah veren Amerika bize de silah versin. Amerika, Çin’e karşı bizi kullanıyor dedi

Seyit Tümtürk ; ‘’Amerika Doğu Türkistan meselesinde samimi davranmıyor. Amerika gerçekten samimi ise dünyanın bir çok bölgesindeki örgütlere, militan güçlere hatta teröristlere bile silah yardımı yapıyor. YPG’ye, PYD’ye Suriye’de ki terör örgütlerine silahlı yardım yapabilen Amerika. Doğu Türkistan’da ki hak ve adalet arayışı içerisinde 1.5 milyarlık dünyaya bela olmuş bu komünist diktatörlere karşı var olma mücadelesi veren Doğu Türkistanlılara niçin silahlı yardım yapmıyor. Niçin bunları demokratik çerçevede Birleşmiş Milletlerde gündeme getirip, Uluslararası platformlarda hem siyasi, hem Ekonomik hem de askeri alanda niçin desteklemiyor ? Demek ki burada Çin ile olan ilişkilerinde bir koz bir kart olarak bizi kullanıyor’’ dedi.

Amerikan istihbaratı CIA kurmuş olduğu Dünya Uygur Kurultayı ve Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti eli ile yıllardır Uygur Türklerine Doğu Türkistan’ın kurtuluşu için Amerika olmazsa olmaz fikrini kafalarına kazıyor. Amerika, DUK ve Sürgün Hükümetini CIA vakfı NED ile fonladığı gibi bunların elleri ile Türkiye’deki Doğu Türkistan Derneklerini ve birçok gazeteciyi Amerikan dolarları ile satın almış durumdadır. Bu Dernek ve gazeteciler hep beraber Amerikan oyununa karşı Uygur Türklerini uyarmadığı gibi ABD’ye yardım ediyorlar ve kurtuluş reçetesi olarak sunuyorlar.

Yıllardır birçok toplantıda Uygur Müslümanlara ‘’Amerika-Çin süper güç olma yarışı ve Ticaret savaşları için, Amerika Çin’e karşı Uygur Türklerini koz olarak kullanıyor’’ diye anlatıp durduk. Bu gün geldiğimiz durum hala aynıdır. Seyit Tümtürk’de Amerika Tarafından Dünya Uygur Kurultayı’ndan atıldıktan ve vizeleri iptal edildikten sonra biraz farklı bir rota izlemeye başladı.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi’nden İstanbul’da Uygurlara Tuzak …

Türkistan İslam Partisi Gasp ve Soygun Çetesi İstanbul’da Terör Estirmeye devam ediyor. Zengin Uygur Türklerini …