Anasayfa / Çin ve Dünya / Huawei, Doğu Türkistan’ı dinleyip Soykırım Kamplarının güvenliğini sağlıyor

Huawei, Doğu Türkistan’ı dinleyip Soykırım Kamplarının güvenliğini sağlıyor


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Huawei Doğu Türkistan’ı dinleyip kamplarda Gözetim Sistemi ile, Uygurların Çalışma sistemini planlıyarak Çin Komünist Partisi’ne İstihbarat veriyor.

Washington Post, Huawei’nin gözetim teknolojilerinin geliştirilmesinde rol aldığını ve Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine yönelik zulme karışmış olabileceğini gösteren bir rapor yayınladı.

Raporda yer alan bilgiler şirketin web sitesinden daha önce kamuya açık olarak yayınlanan ancak geçen yılın sonunda kaldırılan PowerPoint sunumlarını temel alıyor.

Sistem kişileri ses izlerine göre tanımlamak için kullanılıyor.

Sunumlardan biri Huawei’nin yapay zeka konusunda uzmanlaşmış Çin’li İflytek şirketi ile birlikte geliştirdiği Ses izi yönetim platformunu anlatıyor.

Sunumlarda aynı zamanda hapishanelere yönelik bir dizi akıllı araç sunan bir yazılım platformundan da bahsediyor. Huawei and Hewei Smart Prison Unified Platform’un ise kapsamlı bir ”Hapishane Gözetim Sistemi” olduğu belirtildi.

Platform video gözetim sistemi gibi fiziksel güvenlik unsurlarının yönetimine ek olarak mahkumların çalışmalarını planlamak için yazılımlar içeriyor.

Huawei Teknolojisinin kullanıldığı söylenen hapishanelerin büyük çoğunluğu Doğu Türkistan’da bulunuyor.

Çin Hükümeti bilindiği gibi Uygur Türklerine Karşı insan hakları ihlalleri yapmak onları çalışma kamplarında gözaltında tutmak ve zorla çalıştırmakla suçlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Sahte Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı Çetesi başlıklı makalemizde Abdulveli Bugrahan Osman, Aji Abuduwaili ve cumhurbaşkanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Uygur öğrenci Hong Kong Havalimanında Çin İstihbaratı Tarafından Sorgulandı ve Kaçırıldı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Güney Kore’de doktora eğitimi alan Uygur Türkü Abduveli, arkadaşını ziyaret etmek için Hong Kong’a gitti, …