Çarşamba , Mayıs 15 2024

Huawei, Doğu Türkistan’ı dinleyip Soykırım Kamplarının güvenliğini sağlıyor

Huawei Doğu Türkistan’ı dinleyip kamplarda Gözetim Sistemi ile, Uygurların Çalışma sistemini planlıyarak Çin Komünist Partisi’ne İstihbarat veriyor.

Washington Post, Huawei’nin gözetim teknolojilerinin geliştirilmesinde rol aldığını ve Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine yönelik zulme karışmış olabileceğini gösteren bir rapor yayınladı.

Raporda yer alan bilgiler şirketin web sitesinden daha önce kamuya açık olarak yayınlanan ancak geçen yılın sonunda kaldırılan PowerPoint sunumlarını temel alıyor.

Sistem kişileri ses izlerine göre tanımlamak için kullanılıyor.

Sunumlardan biri Huawei’nin yapay zeka konusunda uzmanlaşmış Çin’li İflytek şirketi ile birlikte geliştirdiği Ses izi yönetim platformunu anlatıyor.

Sunumlarda aynı zamanda hapishanelere yönelik bir dizi akıllı araç sunan bir yazılım platformundan da bahsediyor. Huawei and Hewei Smart Prison Unified Platform’un ise kapsamlı bir ”Hapishane Gözetim Sistemi” olduğu belirtildi.

Platform video gözetim sistemi gibi fiziksel güvenlik unsurlarının yönetimine ek olarak mahkumların çalışmalarını planlamak için yazılımlar içeriyor.

Huawei Teknolojisinin kullanıldığı söylenen hapishanelerin büyük çoğunluğu Doğu Türkistan’da bulunuyor.

Çin Hükümeti bilindiği gibi Uygur Türklerine Karşı insan hakları ihlalleri yapmak onları çalışma kamplarında gözaltında tutmak ve zorla çalıştırmakla suçlanıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin Devlet Güvenliği Uygur Soykırımını Desteklemek için Videolar Hazırlıyor

Doğu Türkistan’ı İşgal Eden Komünist Çin 21. Yüzyıl Soykırım Kamplarına Uygur Türklerini Doldurmak ve Soykırımını …