Perşembe , Temmuz 18 2024

Sürgün Hükümeti Atılanları’nın Uygurları dolandırıp DAEŞ diyerek tutuklattığı, TİP’den uzaklaştırılanlara Beyanat yayınlattığı ortaya çıktı.

Sahte adı Abdulwali Baugrahan bir diğer adı Osman Turan denilen dolandırıcı Doğu Türkistan davasında temsilci lider olma telaşı ile İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüş ile basının ve milliyetçilerin ilgisini üzerine çekmeye çalıştı ve bu konuda başarılıda oldu.

MHP’li ve İyi Partili Milliyetçi ve ülkücüler, AK Parti’liler Doğu Türkistan’lıların mazlum olması sebebi ile bu adamı makamlarına kabul ettiler ve fotoğraf çektirdiler. MHP Genel Merkezinden çıkmayacak kadar yakın hale gelen bu dolandırıcı şimdiki ismini Abdulwali Bugrahan olarak kullanıyor.

Değişik maskeler kullanan bu şahıs maskesi ile beraber adını ve sıfatını da değiştiriyor. Uygur mazlum olarak İstanbul-Ankara yürüyüşü ile başlayan yolculuğu MHP, İyi Parti ile ülkücü ve milliyetçiye dönüştü.

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Atılanları ile buluştu ve A4 boş kağıda yazdığı unvan ile şimdi dolaşıyor ortalıklarda. Bu yeni ünvanı Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Boş-Bakanı oldu.

3 yıl önce Türkistan İslam Partili mücahitlere geldi ve izin verirseniz ben ‘’Türkistan İslam Partisi Derneği’’ni kurmak istiyorum dedi ve Türkçe Medya Merkezi sayesinde izin alamadı.

Türkçe medya sorumlusunun esaretinden faydalanarak, Türkistan Partisi ismi ile dernek vakıf, sosyal medya sayfası gibi bir şeyler kurmaya çalıştı ve başarılı olamadı.

Dolandırdığı Uygurlar parasını istediğinde DAEŞ iftirası atarak tutuklattırdı.

Adana’ya ne gidip Uygur Türklerine yardım olarak hibe verilen evleri Uygur Türklerine para karşılığı sattı. Bir çok uygura şu işi yapıcam diyerek hayal sattı ve parasını aldığı Uygurları dolandırdı. Dolandırılan Uygur Türkleri paramızı ver dediğinde ise Türkiye Devletine giderek bu kişiler DAEŞ dir dedi ve suçsuz günahsız Uygur Türklerine iftira atarak onları tutuklattırdı.

Devlet Bahçeli ile Meral Akşener ile görüşmeler yaptı ve Uygur Türklerine mahalle kurucam diyerek topladığı yardımları sattı. Kendisine açılan dava ile tutuksuz olarak yargılandı.

Uygur Türklerinden tutuklularına ve ailelerine sizi Cezaevinden kurtaracam diyerek şahsına para topladı. Kendi pisliklerini anlatan Uygur Türklerini yanına aldığı adamlarla evlerine kadar gelip tehdit etti ve bu durum Polis ve Kameralarla tescil edildi, tehdit davası devam ediyor.

Dolandırıcılığı kendi sahte ölüm ilanını vermeye kadar gitti…

Tutuklanmasına ramak kala kendisinin Ölüm ilanı verip Sahte Sosyal Medya hesaplarından o tarihte Osman Turan ismini kullanıyordu, ‘’Osman Turan öldü diyerek’’ ölüm ilanını verdi ve iki yıl ortalıklardan kaybolup alacaklılarından ve yaptığı sahte karlıklar dan kurtulmaya çalıştı.

Geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti’nden Çin ile bağlantısı olduğu için atılan Anwar Yusuf Turani’nin verdiği A4 kağıda yazdığı unvan ile ortalığa tekrar çıktı.

İBRAHİM MANSUR SADECE BİR KİŞİNİN HABERİ OLDUĞU TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ BEYANATINI NEDEN VERDİRDİ…

Bu seferki projesi Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Boş-Bakanı idi. Planları biraz daha büyüdü. Yıllardır bir çok sahtekar çıkıp. Uygur Mücahitler Türkistan İslam Partisi adını kullanarak kendilerine menfaat sağlamaya çalıştığı gibi gizli istihbarat ve CIA bağlantıları ile Uygur Mücahitler üzerinden küfür amellerini yapmaya çalıştıar.

Amerika’dan CIA tarafından gönderilen Anwar Yusuf Turani Türkiye’ye geldi ve Ankara’nın göbeğinde Mehter Marşları ile bir toplantı yaptı ve kirli yüzünü Muhammed Nurullah Çetin, Abdulwali Bugrahan ismini alan eski Osman Turan, Yusuf Baltacı ve ekibinin arkasında bu kez de karanlık bir yüz vardı. Ve bu karanlık yüzden aldıkları sözle ‘’Türkistan İslam Partisi’’ mücahitleri bizim elimizde onları biz kumanda ediyoruz, yılllardır beraberiz demeye başladı.

‘’Türkistan İslam Partisi bizimle beraber’’ Bunu söylemeleri özellikle de Ankara’da söylemeleri çok önemliydi bu şekilde CIA ve diğer istihbaratlara bu güç bizim kontrolümüzde Dolarları getirin sizin için elimizden geleni yaparız demek istiyorlardı. Israrla da Suriye’de ki Türkistan İslam Partisi komutanları ile görüşüyoruz elimizde ses kayıtları var diyorlardı.

Bu karanlık ve şer ittifakının oyununu yapılan bir röportaj ve haber ile bozuldu. Yapılan röportajın ardından çok ilginç bir şey yaşandı. Gizli bağlantısı olan Türkistan İslam Partisi Suriye kolundan uzaklaşan ve askeri güç elinden alınan eski mücahit şimdiki Sürgün Hükümeti sözde Suriye Komutanı olan İbrahim Mansur isimli şahıs sadece bir kişinin haberi olduğu ‘’TİP Beyanatı’’ yayınlattırdı.

Oysaki mücahitlerin izzetini düşünmesi gerekirken, Sürgün Hükümeti ayrılıkçılarının, Abdulwali Bugrahan’ın zilletini düşündü ve beyanat ile suçunu itiraf etti. ‘’Onlar bir plan yaptı, Allah’da bir plan yaptı.’’ Planları üstün olan Allah azze ve celle’dir ve Allahın yardımı yalnız Allah’ın şeriatin de yürüyenlere gelir.

Suriye’de ki Türkistan İslam Partisi komutanlarının hiç birinin haberi yoktu bu beyanat dan ve bu beyanat araştırıldığında bu Suriye’den uzaklaştırılan İbrahim’in talimatı ile beyanatın yayınlanma talimatı verildiği anlaşıldı.

O şimdi Sürgün Hükümetinden Çin ile bağlantısı olduğu için atılan Anwar Yusuf Turani’nin ve Boşbakan Abdulwali Bugrahan’ın sözlerinde de üstüne basa basa ‘’Biz Suriye’deki askeri komutanlar ile görüştük aramızda hiçbir problem yok’’ dediği askeri komutanı olarak beyinlerimize kazındı…Beyanat ile kendisini ele verdi…

Bizde kendilerine tekrar diyoruz ki ‘’Suriye’de askeri gücü elinde bulunduran  Askeri komutan Ebu Ömer Turkistani ve Ebu Muhammed Turkistani’dir. Suriye’den uzaklaştırılan eski den beraber olmuş kimselerin hiçbir askeri gücü, kuvveti ve komuta yetkisi bulunmamaktadır. Bu kişilerin, etrafında toparladığı sadakatları yalnız İbrahim’e olan, cemaat den ayrılarak bilmeyerek de olsa Sürgün Hükümeti Atılanları’na ve ABD’ye sadakatini gösteren, hizmet eden 50 kişiden ibarettir.

Bu vesile ile etrafında toparlananlara sesleniyoruz ; Sürgün Hükümeti Ayrılıkçıları, ABD, CIA ve beraberindekiler sizleri yalnız Cehenneme götürür. Duymadık, bilmiyorduk demek sizi kurtarmaz. Samimi bir tövbe ve ikrar ederek Müslümanlara sığınmak ile inşallah günahlarınız Allah katında af edilir, o vakit sizlerin affı için bizlerde dua ederiz. Tövbe edin ve Beyanat ile Sürgün Hükümeti ayrılıkçılarına bağlılığını resmen itiraf eden İbrahim’in yanından ayrılın.

Haklarında Şeriat Mahkemesi talebinden bulunulmuştur…

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Atılanları Şimdiki Ekibi; Cumhurbaşkanı Anwar Yusuf Turani, Cumhurbaşkanı yardımcısı Yusuf Baltacı, Başbakan Abdulwali Bugrahan, Milli Savunma Bakanı Muhammet Nurullah Çetin, TİPBeyanat Yayınlatan İbrahim Mansur. (Hiç bir geçerliliği olmayan sıfatları ile beraber yazılmıştır )

Türkistan İslam Partisi Suriye komutanları ile görüştük elimizde ses kaydı var diyen açıklamaları…
Sürgün Hükümeti Atılanları; İdlip’te ki Doğu Türkistan’lılar evvelden beridir benim askerim.

Röportaj : Ferganali YAKUP (İslam Awazi Türkçe Medya Merkezi Sorumluları ile yapılmıştır)

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi’nden İstanbul’da Uygurlara Tuzak …

Türkistan İslam Partisi Gasp ve Soygun Çetesi İstanbul’da Terör Estirmeye devam ediyor. Zengin Uygur Türklerini …