Cumartesi , Temmuz 20 2024

Taliban, Türkistan İslam Partisi’nin Ağar Silahlarına ve Araçlarına el koydu

Amerika’nın yenilgiyi kabul etmesi ve yıllar sonra Rusya gibi Afganistan’dan kaçarcasına çıkması sonucu Afganistan’ın Kandahar Vilayeti Taliban tarafından ele geçirildi ve Geçici Hükümet Kurulma aşamasında.

Taliban’ın Türkistan İslam Partisi adı ile de bilinen Mürcie Doğu Türkistan İslam Hareketi (ETİM)’in Ağar silahlarını elinden aldığı bilgiler Haber Ajansımıza sahih kaynaklardan ulaştı. Taliban ABD Emri ile Wakhan Koridoru’na geçip DAEŞ ‘li savaşçıları bekleyen Türkistan İslam Partisi’nin Ağar silahları ile beraber ulaşım için kullanılan Araçlarının da büyük kısmına el koydu ve Mürcie Türkistan İslam Partisi’ni Wakhan Koridoru’nda hareketsiz ve güçsüz bıraktı.

Taliban’ın bu Hareketinin en büyük sebebi Türkistan İslam Partisi’nin Taliban’a ihaneti ve Uygur Savaşçı adı altında DAEŞ militanlarını Tacikistan ve Özbekistan üzerinden Afganistan’a sokması ve DAEŞ üyelerinin’de Taliban ile savaşması yer alıyor.

Türkistan İslam Partisi Hain emirleri İbrahim Mansur ve Abdulhak Lamolla Bilindiği gibi ABD ve DAEŞ ile anlaşmış ve Türkistan Cihadı adı altında Amerika’nın emrinde DAEŞ ve ABD Destekçisi Uygur Türklerini Afganistan-Çin sınırındaki Fergana Vadisi olarak da bilinen 30-60 km’lik ”Fare Kapanı” Wakhan Koridoru”na taşimaya başlamış, DAEŞ ve ABD’nin bu oyunu dünya basınında geniş yer bulmuştu.

Türkistan İslam Partisi Hain Emirleri İbrahim Mansur ve Abdulhak Lamolla’nın ABD İşbirliği sonucu 30 Yıldır Afganistan’da Nato’ya karşı savaşan Türkistan İslam Partisi delil olmadığı gerekçesi ile Amerika tarafından Terör Listesinden çıkartılmıştı.

Amerika-TİP Emiri Hasan Mahsum Görüşmesi 18 Yıl Evvel gerçekleşti.
Amerika-TİP Emiri Hasan Mahsum Görüşmesi 18 Yıl Evvel gerçekleşti.
Türkistan İslam Partisi Wakhan Koridoru Projesini tasarlanıyor
ABD, DAEŞ Militanlarını Afganistan’a götürüyor

Ayrıca Kontrol Et

Çin Devlet Güvenliği Uygur Soykırımını Desteklemek için Videolar Hazırlıyor

Doğu Türkistan’ı İşgal Eden Komünist Çin 21. Yüzyıl Soykırım Kamplarına Uygur Türklerini Doldurmak ve Soykırımını …