Perşembe , Temmuz 11 2024

Temmuz Ayında Batı Yaka ve Kudüs’te 256 Direniş Eylemi Gerçekleşti

Filistinliler, tüm baskılara ve gözaltılara rağmen işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin ihlallerine misilleme amacıyla Batı Yaka’da direniş eylemlerini sürdürüyor.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Enformasyon Dairesi’nin hazırladığı rapora göre Temmuz ayında Batı Yaka’da ve Kudüs’te 256 direniş eylemi gerçekleştirildi.

Raporda, geçen ay gerçekleştirilen eylemlerin başında Fadi Udvan isimli gencin Kudüs’ün kuzeydoğusundaki Hızma beldesi yakınlarında gerçekleştirdiği otomobille çarpma eyleminin geldiği ve eylemin 5 işgal askerinin yaralanmasına yol açtığı ifade edildi.

Raporda belirtildiğine göre, Filistinli direnişçiler Temmuz ayında Batı Yaka ve Kudüs’te 3 otomobille çarpma eylemi, bir otomobille çarpma girişimi, 3 ateş açma, 5 el yapımı bomba atma ve yerleştirme eylemi ve 11 molotof kokteyli atma eylemi gerçekleştirdi.

Raporda, geçen ay ayrıca Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde 183 çatışma ve taş atma eylemi gerçekleştiği, Temmuz ayındaki tüm eylemlerin 14 İsraillinin yaralanmasına yol açtığı kaydedildi.

Raporda ayrıca çatışmaların ve taş atma eylemlerinin Batı Yaka’da geçen ay gerçekleştirilen eylemlerin yüzde 72’sini, ateş açma, otomobille çarpma girişimi, el yapımı bomba ve molotof kokteyli atma eylemlerinin de yüzde 9’unu teşkil ettiği bildirildi.

Hamas Hareketi Enformasyon Dairesi, Temmuz ayında çatışmaların ve direniş eylemlerinin Kudüs, Ramallah ve Kalkiliya’da yoğunlaştığını açıkladı.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Ayrıca Kontrol Et

Özbekistan’da, Çin yaptırımları: Başörtüsünden sonra uzun etek yasaklandı

Müslümanlara yönelik ağır baskıların sürdüğü Özbekistan’da yeni bir skandala imza atıldı. Daha önce başörtüsü yasağıyla …