Perşembe , Temmuz 18 2024

TİP Ayrılıkçıları İbrahim Mansur ve Abdulhak La-Molla, Ortaklarının işlediği Küfre’de Ortaktırlar

Türkistan İslam Partisi Ayrılıkçıları İbrahim MANSUR ve Abdulhak LA-MOLLA ortakları, Dünya Uygur Kurultayı, Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, Aliekber Muhammed, Erkin Ezizi (Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği), Yusuf Baltacı (Doğu Türkistan Eğitim ve yardımlaşma derneği), Hidayetullah Oğuzhan (Doğu Türkistan Maarif Derneği), Doğu Türkistan Ulemalar Birliği ve diğerlerinin işlediği küfürlere de ortaktırlar.

Bilindiği Gibi Türkistan İslam Partisi Ayrılıkçıları İbrahim Mansur ve Abdulhak La-Molla yayınladıkları bir beyanat ile Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin sözlerini doğrulamış ve Sürgün Hükümetinin ”Türkistan İslam Partisi bizim elimizde onları biz yönetiyoruz” iddiaları bu şekilde ortaya çıkmış ve Türkistan İslam Partisi Ayrılıkçıları‘nın bu şekilde Amerikan istihbaratı CIA ile olan ilişkileri açığa çıkmıştı.

Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa ve beraberindeki yöneticisi Abdulwali Ayup, Doğu Türkistan’ın bağımsızlığı ve özgürlüğü için Hristiyan dinine ve Budizm’e de girebileceğini belirterek. Bütün dinlerin araç olacağını asıl hedeflerinin Doğu Türkistan özgürlüğünün olduğunu belirterek Uygur Türklerini dinsizliğe davet ettiler.

Dünya Uygur Kurultayı yöneticileri Kuranı Kerim’i inkar etsede, Hristiyan olsa da kurmuş olduğum partiye Doğu Türkistan’ın Özgürlüğü için alırım. Dedi…

Dünya Uygur Kurultayı Doğu Türkistan’ın bağımsızlığı ve özgürlüğü için Hristiyan dinine ve Budizm’e de girebileceğini belirti.
Dünya Uygur Kurultayı – Doğu Türkistan’ın bağımsızlığı ve özgürlüğü için Hristiyan dinine ve Budizm’e de girebileceğini itiraf etti.

Uygur Ana olarak dünyada tanınan Uygur Aktivist ve Dünya Uygur Kurultayı’nın kurucu lideri Rabia Kadir bir ses kaydı ile Uygur Liderlerinin Çin ile olan bağlantısını itiraf etti… Rabia Kadir; Dünya Uygur Kurultayının içindeki Çin’e çalışan hainleri itiraf ettiği gibi. Doğu Türkistan Maarif Derneği, Doğu Türkistan Ulemalar Birliği ve Türkistan İslam partisinden atılan eski TİP lideri İbrahim MANSUR ve Abdulhak LA-MOLLA kast ederek bu üç oluşumun birbiri ile olan anlaşmalarını bir ses kaydı ile itiraf etti.
Bu üç oluşum o kadar ileri gitti ki Türkiye’de kendilerine itaat etmeyen Uygur Türklerini ihbar ederek yakalatıyor ve aylarca bazen yıllarca cezaevlerinde yatırabilicek oluşuma sahipler…
Rabia Kadir bundan birkaç yıl önce de bir videoda Dünya Uygur Kurultayının Amerikan İstihbaratı ile beraber çalıştığını ve Amerikan İstihbaratı olmadan hareket etmediklerini itiraf etmişti.

Rabia Kadir-Doğu Türkistan Maarif Derneği, Doğu Türkistan Ulemalar Birliği ve Türkistan İslam Partisi Ayrılıkçıları İbrahim MANSUR ve Abdulhak LA-MOLLA beraber çalışıyorlar
Doğu Türkistan Ulemaları Birliği – Çin’e karşı ne olursan ol, hangi akideden olursan ol, hangi inançtan olursan ol Çin’e karşı biz birlikte yürürüz
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti – Türkistan İslam Partisi ile beraberiz” Suriye’de ki komutanları ile yeni görüştük sizlere selamı var.
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti – Türkistan İslam Partisi benim askerlerim, daha evvelden de benim askerlerimdi.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …