Cumartesi , Temmuz 20 2024

Uygur Türklerini Gemi ile Kaçıracağı iddiası ile Türk İş Adamları Çin’de 12,5 yıl cezaya çarptırıldı.

Türk iş adamı Armatör Ali Kılıç ve Murat Hakan Sağlam’ın 2015 yılından bu güne kadar Çin’de tutuklandığı ve 12.5 yıl hapis cezası aldığı ortaya çıktı. Ünlü Armatörler Doğu Türkistan’da ki kamplarda tutulduğu ve çok ağır şartlarda çalıştırıldığı öğrenildi.

Hong Kong-Japonya arasında ticari faliyet yürüten yük gemisini işi ile beraber satın alan Türk iş adamları Gemiyi Hong Kong – Japonya arasında Hurda demir nakliye işinde kullanmayı amaçlıyorlardı. Hong Kong’da tutuklanan Armatörler yargılanmak için Doğu Türkistan’a götürülerek Uygur Türklerinin bulunduğu Çin Nazi Kamplarına nakledildiler.

Zalim Çin Komünist Rejimi Armatör Ali Kılıç ve Murat Hakan Sağlam’ın 500 bin dolar parasına ve yeni satn almış olduğu gemisine el koydu. Çin’den ”Uygur Türklerine yardım edecekti” iddiası ile tutuklandığı ortaya çıktı.

Armatörler yeni satın almış olduğu gemisinin üzerine dahi çıkmadı. Gemiyi teslim alamadan Çin’den kara propaganda ile tutuklandı. Çin Uygur Türklerini Çin’den kaçıracağı iddiası ile 12.5 yıl hapis cezası alan ünlü armatörlerden haber alınamıyor.

Çin Rejiminden Türk İş Adamlarına İftira

Ünlü ARmatör Ali Kılıç’ın ailesinden yapılan açıklamaya göre Çin’in elinde hiç bir delil olmadığı halde Ali Kılıç’a 12.5 yıl haksız ceza aldığı ve iş adamının ağır şartlarda kamplarda zorla alıkonulduğu ve bir çok Uygur Türkleri ile teşhise çıkartıldığını belirtti.

Ali kılıç’ın oğlu Ertuğrul Kılıç ; ise babam ve ortağı Murat satın almış oldukları gemiye dahi çıkamamıştı. Sözleşme masasında imzalar atıldıktan sonra tutuklandı. Gemiyi teslim almadan Uygur Türklerini kaçıracağı iddiası ile, üzerine ayak basmadıkları gemi ile insan kaçakçılığı yapacakları iddiası ile bir hayel ile tutuklandı ve hak etmediği 12.5 yıl hapis ceası aldığını öğrendik.

Ali Kılıç’ın avukatı insan kaçakçılığının cezasının Çin’de 2 ile 5 yıl arasında olduğunu aileye belirtmesine rağmen. Ortada bir tek kaçırılan veya kaçırılma aşamasında yakalanan hatta ortada gemi bile yokken insan kaçakçılığından 12.5 yıl Çin Komünist Partisi tarafından verilen ceza Çin Rejiminin zalimliğini gösteriyor.

Ünlü Armatör Ali Kılıç

Ortada suç yok ; sadece bir iddia var iddia ”Gemi ile Uygur Türklerini yurt dışına kaçıracaklardı”. İşin ilginç yanı ortada Ali Kılıç ve Murat Hakan Sağlam tarafından gemiye bir tek mürettebat dahi konulamamış. Türk iş adamları tarafından bir tek persenol dahi gemiye ayak basmamış. Durum bu haldeyken Çin Komünist Rejimi bu 12,5 yıl cezayı neye göre verebilir. Kaldı ki Çin’de bu suçu işlese dahi insan kaçakçılığının cezası 2-5 yıl arasında teşebbüs aşamasında olduğunu kabul etsek bile 12,5 yıl hapis cezası verilemez.

Yabancı iş adamlarına bu şekilde muamele eden ve bu kadar ağır cezalar veren Komünist Rejim Uygur Türklerine neler yapmaz ki ?

Ali Kılıç derhal serbest bırakılsın ! Ali Kılç ve Murat Hakan Sağlam Vatanları Türkiye’ye Gönderilsin ! Murat Hakan Sağlam Derhal koşulsuz Serbest bırakılsın ! Zararları maddi ve manevi tazmin edilsin !!!

Ünlü İş adamı Armatör Ali Kılıç ve çocukları

Kaynak : https://www.china-stop.com/2020/08/02/turk-is-adami-ali-kilic-uygur-turklerine-yardim-edecegi-iddiasi-ile-cinde-tutuklandi/

Ayrıca Kontrol Et

TİP Hain Emirleri, şerri kadı Abdullah Mansur’u ABD karşıtı olduğu için esir aldı.

CIA / TİP Ortaklığına karşı çıkan Türkistan İslam Partisi Şerri kadısı Abdullah Mansur. Amerikan İşbirlikçisi …