Uygur Türklerine DAEŞ gözaltılarının ÇİN İstihbaratına Çalıştığı düşünülen Aji Abuduwaili olduğu açıklandı.

Osman Turan, Abdulveli Bugrahan kod adlarınıda kullanan gerçek adı Aji Abuduwaili olan Uygur Kökenli şahısın ihbarları ile İstanbul Sefaköy ve Zeytinburnu’nda Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından bir dizi operasyonlar gerçekleştirilmişti. Aji Abuduwaili’nin bu İhbarları Çin İstihbaratı adına gerçekleştirdiği Uygur Diasiporası tarafından konuşuluyor.

Uygur Türklerine düzenlenen DAEŞ operasyonları ile birçok Uygur Türkü Terörle Mücadele ekiplerince tutuklandı, sorgulandı bir kısmı bırakıldı. Bir kısmı ise Geri Gönderme Merkezlerine Çin’e İade edilmek üzere gönderildiler. Avukatlar Aji Abuduwaili isimli şahsın kaç kişiyi ihbar ettiği hakkında araştırma yapılması için savcılığa başvuruda bulundu.

Çin İstihbaratı adına çalıştığı iddia ediliyor!

Sahte ihbarları Çin İstihbaratı adına yaptığı düşünülen Aji Abuduwaili isimli şahsın ihbarları ile Uygur Türklerinin DAEŞ suçlaması ile Tayland ve Mısır örneğinde olduğu gibi toplu halde Çin Halk Cumhuriyetine teslim edilmesi ve iadelerin önü açılması hedefleniyordu.

Aji Abduwali, ihbarları Çin İstihbaratı adına yaptığını itiraf etmezse Uygur Türkleri DAEŞ İddiası ile Çin’e Teslim Edilebilir…Sahte ihbarları ile tutuklanan ve sicillleri kirlenen, Emniyet Müdürlüğünde ifade vermek zorunda kalan Uygurlar Çin’e teslim edilmekle ve Ulusllararası G87 Kodu konulması ile karşı karşıya. Bu ihbarlar sonucu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı alması engellenebilir ve bir ömür Mülteci olarak yaşamak zorunda kalabilirler.

Tutuklu Avukatı Savcılıktan Aji Abuduwaili’nin kaç Uygur Türkü hakkında ihbarda bulunduğunun araştırılması için çalışmalarını başlattıklarını bildirdi.

Tutuklu Uygur Türklerinin avukatının Savcılığa Başvuracağı ve Aji Abduwaili’nin belkide onlarca Uygur Türklerine iftira attığının araştırılması gerektiğini belirtti.

Aji Abuduwaili isimli Uygur Türkü bir süre önce 15 kadar Uygur Türkü etrafında toplayarak kendsini Doğu Türkistan’ın Cumhurbaşkanı ilan etmişti. İstanbul Sefaköy’de düğün salonu kiralayan şahıs hediye vereceğini söyleyerek 15 kadar Uygur Türkünü salona çağırmış ve onların desteği ile 15 kişinin Cumhurbaşkanı olduğunu iddia etmişti.

Aji Abuduwaili, MHP çatısı altında itibarı vermeye çalışarak bu itibarın arkasına sığınıyor.

Aji Abduwaili‘nin Ofisi Ankara’da MHP binasının hemen önünde. Doğu Türkistan Diasporasına MHP, Ülkücü kimliği ile girmeye çalışan şahıs. Devlet Bahçeli’yi makamında ve farklı yerlerde ziyaretlerde bulunmuş. MHP İlçe teşkilatları, Ülkü Ocakları, Alparslan Türkeş’in kabir ziyaretlerine kadar gidip bu fotoğraflarla Uygur Türkleri üzerinde baskı ve tehdit oluşturmaya çalışmaktadır.

Aji Abuduwaili 2018 yılında Ankara‘da bir toplantıda Örgüt Yöneticisi olduğunu ilan etmiş ve hakkında hiçbir soruşturma açılmamıştı. Bilindiği gibi Türk Ceza Kanunlarına göre Örgüt Yöneticilik suçu işleyenler 15 yıl hapis ile cezalandırılıyor.

YAKALANAN UYGUR TÜRKLERİNİN AJİ ABDUWAİLİ HAKKINDAKİ İFADESİ
AJİ ABDUWAİLİ’nin İHBAR ETTİĞİNİ GÖSTERİR RESMİ TUTANAK
Aji Abduwwali, Osman Turan, Abdulveli Buğrahan isimli kişi hakkında sosyal medyadaki iddialar

Aji Abduwali hakkında sosyal medyaya düşen bu videoda Uygur Türkleri kendisini Tehdit ve Şantaj ile suçluyor. Uygur Türklerini DAEŞ diye iftira attığını belirtiyor. Bu Konuda kendisinin ifade verdiği Polis Kameraları ile anlaşılıyor…

Osman Turan ve Abdulvali Bugrahan Kod isimlarini kullanan Aji Abuduwaili isimli şahıs

Türkistan İslam Partisi Bizim Askerlerimizidir.

Osman Turan, Abdulvelii Buğrahan veya Aji Abduwali nasıl isimlendirirseniz bu şahıs 2 yıl kadar önce Amerika’nın Beyazsaray’ında CIA tarafından kurulan Sözde Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti kurucusu Enver Yusuf Turani tarafından Başbakan İlan edilmişti ve o gece sahneye sıra ile çıkan bu heyet Ankara’da 80 milyonun önünde ”Türkistan İslam Partisi Bizim askerlerimizdir. Bizim daha öncede askerlerimizdi. Komutanları ile grüşüyoruz elimizde ses kayıtları var” demişlerdi.

Ve haklarında bu sözleri sarfettikleri için hiçbir tutuklama yalpılmamıştı. Bilindiği gibi bu bir suç kabulüdür. T.C.Kanunlarında Örgüt yöneticiliği suçu 15 yıl Hapis cezası gerektirmektedir. Bu kişiler alenen TİP yöneticileri oldularını ilan etmişlerdi.

TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ BİZİM ASKERLERİMİZDİR, DAHA ÖNCEDE ASKERLERİMİZDİ. DİYE İTİRAF ETTİKLERİ GECEDEN KONUŞMALAR. O GECE AJİ ABDULVELİ İSİMLİ ŞAHIS SÖZDE BAŞBAKAN SIFATI İLE KONUŞMA YAPMIŞTI.

Örgüt Yöneticisi Olduklarını Kendileri İtiraf Ediyoorlar
Bu Konuşma da O geceki ekipin itirafıdır. Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Genel Kurmaybaşkanı sıfatıyla Muhammed Nurullah Çetin. Başbakan sıfatıyla da Aji Abduwaili isimli şahıs.

Aynı gece Yusuf Baltacı Konuşuyor Karede Aji Abduwali Konuşma için sırasını bekliyor.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Çin Devlet Güvenliği Uygur Soykırımını Desteklemek için Videolar Hazırlıyor

Doğu Türkistan’ı İşgal Eden Komünist Çin 21. Yüzyıl Soykırım Kamplarına Uygur Türklerini Doldurmak ve Soykırımını …