Uygur Türklerine İhanet. Çin Askerleri Türkiye’de Komando Eğitimi Alıyor.

Türkiye’den Uygur Türklerine bir ihanet daha. Çin İşgali altındaki Doğu Türkistan topraklarında 21, yüzyılda kurulan Çin Nazi Kamplarında 3 Milyonu aşkın Uygur Türkü İşkence ve zulüm görürken. Kamplarda ölenlerin işkence delillerini yok etmek için Ceset Yakma Ocakları kuran Kafir Komünist Kızıl Çin askerlerinin yaptığı zulmü görmezden gelerek bir de onlara eğitim veren Türkiye bununla neyi amaçlamaktadır.

Doğu Türkistan STK’ların tepki vermeye korktuğu anlaşmalarda Türkiye’deki STK’lar koltuklarından ve ekmeklerinden olmamak için Uygur Türklerine Türkiye’nin yapmış olduğu zulmü herzaman savunmuştur. Çin’e teslim edilen Onlarca Uygur Türkünün haberini bile yayınlamaya korkan bu STK’ların tek amaçları Doğu Türkistan davasından karınlarını doyurabilmekten başka bir şey değildir.

Doğu Türkistan STK’ların Türkiye’den Çin’e teslim edilen Zinnetgül Tursun davasını başta Çin’e vermedi deyip yalanladı. Çin’e teslim edildiği ortaya çıktıktan sonra ise Türkiye’yi savunmaya devam eden Doğu Türkistan STK’ları Zinnetgül’ü suçlu göstererek Tacikistan vatandaşı olduğunu beyan ettiği için bunu yaşadı diyerek savunmasına devam etti.

Aydınlık Gazetesinin Resmi web sitesinden yayınlanan haberde Türkiye’nin 7 aydır Çin askerlerine Komando eğitimi verdiği ortaya çıktı.

Aydınlık haberini şu şekilde verdi : Çinli Üsteğmen Chen Xinren, Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda düzenlenen Komando İhtisas Kursu’nu birincilikle tamamladı.

Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda 27. Dönem Misafir Askeri Personel Komando İhtisas Kursu tamamlandı. Her yıl dost ve kardeş ülkelerden gelen askeri personelin eğitildiği kursta, bu yıl ilk kez Çin Halk Cumhuriyeti subayları da yer aldı. 7 ay süren zorlu kursu, Çinli Üsteğmen Chen Xinren birinci olarak tamamladı. Üsteğmen Chen’e verilen Takdir Belgesi’nde “27. Dönem Misafir Askeri Personel Komando İhtisas Kursu’nu, son derece zor şartlar altında Misafir Askeri Personel (Çin Halk Cumhuriyeti) olarak ülkeniz adına kursa katılan personel arasından birinci olarak bitirmeniz her türlü takdirin üzerindedir. Sizi, Komanda İhtisas Kursu’nda göstermiş olduğunuz başarınızdan dolayı tebrik ve takdir ediyorum” ifadeleri yer aldı.

Türkiye’ye önceki yıllarda daha çok Afganistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkmenistan gibi dost ülkelerden personel geliyordu. Karşılıklı ülkeler arası askeri işbirliğini geliştirme ve güveni pekiştirme amacıyla düzenlenen bu kurslara, zaman zaman Türk personel de yurtdışında katılıyor. Türk Deniz Kuvvetleri’nin de önümüzdeki dönem Türk subaylarının Çin’de eğitim alması için bazı görüşmeler yaptığı öğrenildi. 

Kaynak : https://aydinlik.com.tr/turkiye-cin-askeri-isbirliginden-yeni-donem-cinli-komandolar-turkiye-de-223872

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Ayrıca Kontrol Et

Fatih Erbakan, Doğu Perinçek bağlantılı kişi ile aynı karede

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Doğu Perinçek Ajanı Obul Tevekkül ile görüntülendi. Obul …