Anasayfa / Çin / Uygur Türkü, Çin’e veriliyor. Deport İşlemleri için Gözaltına alındı.

Uygur Türkü, Çin’e veriliyor. Deport İşlemleri için Gözaltına alındı.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kastamonu Üniversitesi öğrencisi WUSIMAN AINIWAER isimli DoğuTürkistan’lı Uygur Türkü bir öğrenci 27.08.2019 tarihinde İstanbul Sefaköy’de ki evinden akşam saatlerinde tutuklanarak İstanbul Sefaköy İnönü Mahallesi Karakoluna deport işlemleri için götürüldü. Geceyi karakolda geçiren WUSIMAN AINIWAER ziyaretine giden eşi ile de görüştürülmedi.

İki çocuk babası Kastamonu Üniversitesi Öğrencisi Wusiman 30.09.2013 yıılından bu güne kadar öğrenci olarak eğitimine devam etmektedir. Safiye isimli kızının İkamet bilgilerine ve WUSIMAN AINIWAER’in ikamet belgesine bakıldığında 14.08.2017 tarihinden bu güne kadar Süresiz ikamet ile Sefaköy’de ikamet etmekte olan WUSIMAN AINIWAER’ın deport edilme gerekçelerini öğrenemedik.

WUSIMAN AINIWAER için İstanbul Barosu avukatlarından Mehmet Okutan ile yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde. Avukat Mehmet bey İstanbul Sefaköy İnönü mahallesi polis karakolunu aradığını ve WUSIMAN AINIWAER’ın deport edilerek Çin’e verilme işlemlerinin başlatıldığını söyledi. WUSIMAN AINIWAER tutuklanma gerekçesinin avukatından öğrendiğimiz kadar Deport İşlemleri için göz altına alınmış bulunmaktadır.

İstanbul İl Göç idaresi ve Ankara’da ki yetkililer her defasında hiçbir Uygur Türkünün Çin’e iade edilmeyeceğini söylemesine rağmen Uygur Türkleri basından gizlenerek sessizce evlerinde Deport İşlemleri için gözaltına alınıyorlar.

Bilindiği gibi Uluslararası Af Örgütünün de yapmış olduğu açıklamaya göre işgal altındaki Doğu Türkistan topraklarında Çin’e göre ‘’Toplama ve Eğitim Kampları’’ Uluslararası kamuoyuna göre ise ‘’Soykırım Kampları’’nda 3 milyonu aşkın Uygur Türkü işkence altında yaşamakta ve her geçen gün ölümlerin gözlendiği Kamplarda Uygur Türklerinin naaşları ailelerine verilmemektedir.

Kafir Komunist Çin Halk Cumhuriyeti Soykırım Kamplarında öldürdüğü Uygur Türklerinin cesetlerini yakıp ailelerine vermeyerek, organlarını çaldığı Uygur Türklerinin organ hırsızlığına da maruz kaldığını uluslararası kamuoyundan saklamaya çalışıyor. Dünyanın en büyük organ nakli ve organ ticareti işgal altındaki Doğu Türkistan’da ki Uygur Türklerinden sağlanmakta ve Çin’in iç kesimlerine götürülen organlar hastalara ulaştırılıyor.

WUSIMAN AINIWAER Kafir Komunist çin Halk Cumhuriyetine deport işlemlerinin akabinde Çin’e teslim edilirse Çin için canlı bir organ olarak muamele görecek ve öldürülmesinin akabinde organları Çin’li lere verilecek.

Zinnetgül Tursun olayında da gördüğümüz gibi Türkiye’de sessizce farklı sebep ve oyunlar ile Çin’e teslim edebilecek ülkelerin vatandaşı olarak (Tacikistan, Kazakistan, Türkmenistan, Tataristan, Özbekistan gibi) Uygur Türkleri ikinci bir ülke aracılığı ile Çin’e dolaylı olarak teslim edilmektedir.

Türkiye’de ikamet verilen Uygur Türklerini aldıkları İkamet koruyamamaktadır ve verilen ikamet aslında sadece Uygur Türklerinin ikametlerinin tespit edilmesinden başka hiçbir işe yaramamaktadır. İkamet vasıtası ile Fotoğraf, aile bilgileri parmak izleri de dahil bütün bilgileri toplanan Uygur Türkleri evlerinden sessizce Deport işlemleri için gözaltına alınmaktadır.

 ( WUSIMAN AINIWAER – Kafir Komünist Çin’lilerin kimliğine yazdığı isimdir. )

DOĞUTÜRKİSTAN BÜLTENİ HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan Başka kardeş mi bulamadın başlıklı makalemizde başka, bulamadı ve Çin Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Pakistan 14 Uygur Öğrenciyi Çin’e İade Etti: Çin Öğrencileri Sınırda Katletti


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/doguturkistanbulteni.net/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Times of India’nın haberine göre Pakistan güvenlik güçleri 14 Müslüman Uygur Türkü öğrenciyi “terörist oldukları …