Perşembe , Temmuz 18 2024

Çin’den Yurt Dışındaki Uygurlara Emekli Maaşı Tuzağı

Çin, Yurt Dışında bulunan ve Çin komünist Partisinden emekli olan memurların veri toplama işlemlerinin 31.Temmuz.2019 tarihinden itibaren bittiğini açıkladı.

Konu ile ilişkin duyurular yapan Çin hükümeti yurt dışında bulunan Doğu Türkiistan’lı Uygur Türkü emeklilerin en kısa zamanda Doğu Türkistan’a dönüp eksik evraklarını tamamlaması gerektiğini aksi taktirde emekli maaşlarının Eylül ayından itibari ile kesileceğini bildir.

Fransa’da kendi halinde yaşamını sürdüren Uygur kökenli Gülbahar hanımın 2016 yılında emekli maaşı konusunda eksik evraklarının bulunduğu ve Çin’in derhal DoğuTürkistan’a dönüp eksik evrakları tamamlaması gerektiği çağırısı üzerine Doğu Türkistan’a dönen Gülbahar hanımın Doğu Türkistan’a dönmesinin akabinde pasaportuna Çin polisleri tarafından el konulduğu ve 3 milyon Uygur Türkünün bulunduğu Soykırım Kamplarına konulduğu ailesi tarafından duyuruldu.

Kazakistan’da bulunan DoğuTürkistan asıllı Kazak Türklerinden emekli olanların maaşlarının kesildiği de medyaya yansımıştı.

Çin yurt dışında bulunan Uygur Türklerinin emekli maaşı ve farklı sebeplerle aldatarak Doğu Türkistan’a çağırdığı ve bin bir sebeplerle Uygur Türklerine tuzak kurduğunu ve tuzağa düşürdüğü Uygurları tutuklayarak Soykırım Kamplarına götürdüğü biliniyor ve Uygur Türklerinin bu tuzaklara düşmemesi gerektiğini bu vesile ile bildiriyoruz.

Ayrıca Kontrol Et

TİP Hain Emirleri, şerri kadı Abdullah Mansur’u ABD karşıtı olduğu için esir aldı.

CIA / TİP Ortaklığına karşı çıkan Türkistan İslam Partisi Şerri kadısı Abdullah Mansur. Amerikan İşbirlikçisi …