Pazartesi , Temmuz 15 2024

Meral Akşener’in Ermeni Olduğunu söyledi, Akşener açtığı davayı kaybetti.

Doğu Türkistan Camiasının ve STK’larının Medet umduğu adeta kurtarıcı gibi beklenti içerisine girdiği İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ermeni Olduğu iddialarına karşı açtığı davayı kaybetti.

Eski Sur Belediye Başkanı’ndan Meral Akşener’e zehir zemberek sözler! Bu iddialar çok konuşulacak

Meral Akşener tarafından, mahkemeye verilen Eski Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Cemal Toptancı hakkında açılan davayı kazandı. Yönelttiği sorular karşısında ise Akşener tüm sosyal medya hesaplarından engellemekle yetindi. İşte haberin detayları…

Eski Sur Belediye Başkanı’nın bir televizyon programında yapmış olduğu açıklamada Osmanlı devleti döneminde azınlık olan milletlerin Diyarbakır’dan Selanik’e göçtüğünü ve o göç eden ailelerden birisinin de Meral Akşener’in ailesi olduğunu dile getirdi. 

Cemal Toptancı hakkında açılan davayı kazandı

Öte yandan Meral Akşener tarafından, hakkında dava açılan Cemal Toptancı mahkemeyi kazandı. Bu konuşmanın ardından akıllara Türkçülük yapan Akşenir’in ne kadar Türk olduğu sorusu geldi. Eski Sur belediye Başkanı’nın televizyon programında Akşenir’in kökenini anlatırken zehir zemberek açıklamaları ise kısa süre içerisinde gündeme bomba gibi düştü.  

‘’Meral hanım beni engelledi’’

Ayrıca eski Sur Belediye Başkanı Meral Akşener’e bu soruları yönelttiği için kendisini sosyal medya hesaplarından engellediğini iddia ederek, ‘’Şehrin ileri gelenlerinin içerisinde Ermenilerde vardır. Ben sizi tedip etmeye geldim der ve bu onların zoruna gider. Bir gün Diyarbakır Sur içerisinde isyan çıkar ve bu isyan 101 gün boyunca sürer. Ardından şehrin nüfusunun 3’te biri göç eder ve isyan bastırılır. Osmanlı devleti Ermenilerin ileri gelenlerini ve isyana katılanları Selanik’e sürgün ederler. Şimdi Meral hanım senin baba tarafın Diyarbakır’dan gönderildiyse Selanik’e gidenler sadece Ermenilerdir. Şimdi böyle bir durum söz konusu mudur dediğimde ise beni sosyal medya hesaplarından engelledi.” şeklinde konuştu.

Kaynak : https://www.haber365.com.tr/eski-sur-belediye-baskanindan-meral-aksenere-zehir-zemberek-sozler-bu-iddialar-cok-konusulacak-h295491

Ayrıca Kontrol Et

Çin’in güneyinde 12 bin polisle tatbikat

Çin’in Hong Kong sınırında bulunan Şıncın kentinde 12 bin polisle tatbikat düzenlendi. China Daily gazetesinin …