Anasayfa / Çin ve Dünya / Uygur ABULIKEMU İstanbul’dan Casablanka’ya gitti. Havalimanında tutuklandı ve Çin’e teslim edilmek üzere. Uluslararası yardım gerekiyor.

Uygur ABULIKEMU İstanbul’dan Casablanka’ya gitti. Havalimanında tutuklandı ve Çin’e teslim edilmek üzere. Uluslararası yardım gerekiyor.

22 Eylül 2019 Tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanından Fas’ın Casablanka şehrine Saat 15:40 da uçak bileti kesilen ABULIKEMU ABULA İstanbul’dan gittiği Casablanka’da Tutuklanarak telefonuna el konuldu. Diğer tutukluların telefonları ile İstanbul’da ki yakınlarını ve arkadaşlarını haberdar eden ABULIKEMU ABULA kendisinin Çin’e teslim edileceğini acilen yardıma ihtiyacı olduğunu. Çin’e teslim edilmesi halinde öldürüleceğini belirterek gücü yeten bütün Müslüman kardeşlerinden yardım talep etti.

Haber merkezimize yeni bilgiler geldikçe haber içereğinde paylaşacağız. Uygur kardeşimiz hakkında gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Lütfen Paylaşın, Müslüman kardeşimizin sesini duyurun. Zulümden kurtulması için destekleyin.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

Bir önceki yazımız olan Çin'in 'Müslümanları Çinlileştirme' projesi genişliyor başlıklı makalemizde Çin, çinlileştirme ve genişliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Uygur kadınlara Çin’lilerle Zorunlu Nikah

Çin İşgali altındaki Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri Soykırım ve Asimilasyona uğruyor. Çin Abilerini, babalarını ve …