Ev / Çin ve Dünya / Uygur ABULIKEMU İstanbul’dan Casablanka’ya gitti. Havalimanında tutuklandı ve Çin’e teslim edilmek üzere. Uluslararası yardım gerekiyor.

Uygur ABULIKEMU İstanbul’dan Casablanka’ya gitti. Havalimanında tutuklandı ve Çin’e teslim edilmek üzere. Uluslararası yardım gerekiyor.

22 Eylül 2019 Tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanından Fas’ın Casablanka şehrine Saat 15:40 da uçak bileti kesilen ABULIKEMU ABULA İstanbul’dan gittiği Casablanka’da Tutuklanarak telefonuna el konuldu. Diğer tutukluların telefonları ile İstanbul’da ki yakınlarını ve arkadaşlarını haberdar eden ABULIKEMU ABULA kendisinin Çin’e teslim edileceğini acilen yardıma ihtiyacı olduğunu. Çin’e teslim edilmesi halinde öldürüleceğini belirterek gücü yeten bütün Müslüman kardeşlerinden yardım talep etti.

Haber merkezimize yeni bilgiler geldikçe haber içereğinde paylaşacağız. Uygur kardeşimiz hakkında gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Lütfen Paylaşın, Müslüman kardeşimizin sesini duyurun. Zulümden kurtulması için destekleyin.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

Bir önceki yazımız olan Çin'in 'Müslümanları Çinlileştirme' projesi genişliyor başlıklı makalemizde Çin, çinlileştirme ve genişliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında mgwaktue

Ayrıca Kontrol Et

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ABD’den geldi Ankara’da Örgüt Yöneticisi olduklarını itiraf etti. Hiç Bir İşlem yapılmadı

Erkin Ezizi, Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği, Doğu Türkistan, Sürgün Hükümeti, Yusuf Baltacı, Muhmamed Nurullah Çetin, Anwar Yusuf Turani, Doğu Türkistan Ulemaları Birliği, Doğu Türkistanlılar İttifakı, Aji Abuduwaili, Osman Turan, Abdulwali Buğrahan, Doğu Türkistanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, İsmail Hasbal,