Abduvali Buğrahan Osman, Doğu Türkistan’ın Sahte Cumhurbaşkanı

Kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan bu şahısa dikkat!

Abduvali Buğrahan Osman, Osman Turan gibi sahte isimler kullanan Uygur kökenli Gerçek Adı Aji Abuduwaili olan Sahtekar kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtıyor. Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı sıfatıyla birçok siyasi partiye ziyaret düzenliyor, Siyasi Parti yöneticileri ile çektiği fotoğrafları kullanarak kendisine itibar ve yer edinmeye çalışıyor.

Sahtekar olduğunu anlatan Uygur Türklerini DAEŞ üyesi diyerek ihbar ediyor. İnsanları kandırarak çek ve senetle paralarını alıyor. Alacaklarından kurtulmak için kendisini ölü ilan edip 2 yıl ortadan kaybolup farklı bir isimle tekrar ortaya çıkıyor hatta Mezar fotoğrafı yaptırıp sosyal medyadan paylaşmayı da ihmal etmiyor.

DOĞU TÜRKİSTAN’IN SAHTE CUMHURBAŞKANI ABDULVALİ BUĞRAHAN OSMAN – GERÇEK ADI AJİ ABUDUWAİLİ

Kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtıyor

Geçtiğimiz yıl, bir düğün salonunda düzenlediği sözde Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 15 civarı kişiye oy kullandırtarak kendisini seçilmiş Cumhurbaşkanı ilan etti. İçlerinde emekli asker ve poliste bulunan bazı Türk şahısları kendisinin Cumhurbaşkanı olduğuna ikna ederek sözde hükümet kabinesinde bakan, milletvekili ve meclis başkanı olarak görevlendirdi. Ankara’da bir ofis açarak buranın Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı ofisi olduğunu kendi sosyal medyasından paylaştı.

Siyasi partileri ziyaret ediyor, liderler ile fotoğraf çektiriyor

Ajı Abuduwaili isimli şahısın sık sık siyasi parti liderleri ile aynı fotoğraf karesine girmeye çalışması gözlerden kaçmadı. Öyle ki siyasi parti liderlerinin programını sürekli takip eden Aji, sürekli siyasi parti liderlerinin katıldıkları programlara gidiyor, siyasi parti liderlerinin yanına giderek aynı karede fotoğrafa giriyor.

Daha sonra bu fotoğrafları sosyal medyada algı amaçlı paylaşarak çevresindekileri Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olduğu yalanına ikna ediyor.

Türk vatandaşları hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya giriyor

Ajı Abuduwaili, gittiği organizasyonlarda ve bulunduğu ortamlarda insanları kendisinin Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olduğuna öylesine ikna ediyor ki orada bulunan halk, yabancı bir devletin Cumhurbaşkanı olduğuna inanarak hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta sıraya giriyor.

Suçsuz Uygurları ‘terörist’ diye polise ihbar etmiş

Ajı Abuduwaili tarafından polise terör suçlamasıyla ihbar edilen bir Uygur şahısın Türk avukatı, sosyal medyadan Abuduwaili hakkında bir açıklama yaptı. Avukat, Ajı Abuduwaili isimli şahısa dikkat edilmesi gerektiğini, müvekkili olan Uygur şahısı asılsız olarak polise ihbar ettiğini, bu nedenle müvekkilinin çok mağdur olduğunu, 4 gün boyunca terörle mücadele şube müdürlüğünde sorgulandıktan sonra suçsuz olduğunun anlaşıldığı, belki kendi müvekkili gibi gibi bir çok masum Uygur’un Aji Abuduwaili tarafından polise ihbar edilmiş olabileceğini bu sebeple Aji hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Avukatın özellikle vurguladığı konu ise bu şahısın son derece tehlikeli olduğu, suçsuz Uygurları terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle ihbar ettiğinde bu şahısların ikamet ve vatandaşlık işlerinde sorunlar yaşadığı, hatta geri gönderme merkezlerinde aylarca tutulduktan sonra Çin’e gönderilme ihtimali dahi olduğunu, Uygur toplumunun bu şahısa karşı çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Türk vatandaşları da bu şahısa karşı dikkatli olmalıdır

Ajı Abuduwaili isimli şahısın bahsettiği gibi Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı makamı, teşkilatı veya bu isimle kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu Türkiye’de bulunmamaktadır. Bu şahıs, kendisini çevresine Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanımakta ve çevre edinmektedir. Ayrıca dünya çapında faaliyet yürüten ve merkezi Washington’da bulunan 2004 yılında Amerika’da kurulmuş Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti adında bir yapı bulunmaktadır. Bu yapının Türkiye’de faaliyetleri de bulunmaktadır ancak Ajı Abuduwaili isimli şahısın bu yapıyla bir ilgisi bulunmamaktadır.

Sözde Cumhurbaşkanlığı adına mazbata da dağıtıyor

Ajı Abuduwaili’nin kurduğu Cumhurbaşkanlığı’nda görevlendirdiği kişilere mazbata dağıttığı ortaya çıktı. Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı’nda Müşavir olarak görevlendirdiği Sarkhan Novruzov için düzenlediği belgede kendisinin resmi adı olmayan Aji Abdulvalı Buğrahan Osman sahte adını kullanması dikkatlerden kaçmadı.

DOLANDIRIP ZARAR VERDİĞİ UYGUR TÜRKLERİNİN İFADELERİ

DELİL HABERLER :

Kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan bu şahısa dikkat!

Sürgün Hükümeti Atılanları’nın Uygurları dolandırıp DAEŞ diyerek tutuklattığı, TİP’den uzaklaştırılanlara Beyanat yayınlattığı ortaya çıktı.

Uygur Türklerine DAEŞ gözaltılarının ÇİN İstihbaratına Çalıştığı düşünülen Aji Abuduwaili olduğu açıklandı.

Abdulwali Bugrahan Osman İsmi ile dolaşan Sahte Cumhurbaşkanının alacaklılarından kurtulmak için öldüğüne dair yaptırdığı mezar taşı

Ayrıca Kontrol Et

Fatih Erbakan, Doğu Perinçek bağlantılı kişi ile aynı karede

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Doğu Perinçek Ajanı Obul Tevekkül ile görüntülendi. Obul …